Doğum Günlerinde Yay Burçlarını Neler Bekliyor

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.009
1.758

Doğum Günlerinde Yay Burçlarını Neler Bekliyor?​

Neredeyse kasım ayının da sonlarına yaklaşırken 23 Kasım itibarıyla Yay burçlarının dönemi başladı da diyebiliriz. Peki, 23 Kasım ve 21 Aralık arasındaki tarihleri kapsayan bu bir aylık sürede doğum günü olan yay burçlarını neler bekliyor dersiniz? Gelin bu bir aylık süreçte burcunuzda gerçekleşecek olaylara hep birlikte biraz daha yakından bakalım.

EDİTÖR: Deniz Koç


Özgürlüğüne düşkün, kalabalıkları enerjisiyle etkilemeyi seven ateş grubundan olan Yay burcu insanları, bu enerjilerini yeni maceralara atılmak ve hayattan yeni deneyimler elde etmek için kullanmayı seviyor. Tıpkı şu ana kadar geçirdikleri gibi, bu ay içerisinde de oldukça hareketli ve eğlence dolu geçecek günlerle dolu bir süreç onları bekliyor olacak.

Ancak iki önemli tutulmanın Yay burçlarını beklediğini de söyleyelim. Bunlardan ilki olan penumbral ay tutulması 30 Kasım’da İkizler burcunda; ardından 14 Aralık’ta da tam bir güneş tutulması Yay burcunda gerçekleşiyor olacak. Peki, bu tutulmalar sizleri nasıl etkileyecek ve bu ay içerisinde nelerle karşılaşacaksınız?images%2Fcontent%2F-MN42AZmzC9Av_7RWVoT.jpg


Öncelikle tutulmaların hem dünyadaki hem de hayatlarımızdaki yenilenmelere ve değişimlere işaret ettiklerini ve bizleri gerçekleşecek yeni gelişmelere hazırladıklarını unutmayın. Bunlar bazen yeni başlangıçlar ve yeni amaçlar edinmek gibi geleceğe yönelik adımlar olabilecekleri gibi bazen de geçmişe yönelik değişimler yani bazı önemli bitişler ve sonlanışlar gibi anlamlara da gelebilirler. Tabii bu gibi değişimlere her zaman hazırlıklı olmadığımızdan ve bazen bu tür değişiklikleri pek de istekle karşılamadığımızdan bizleri rahatsız edebilir, hayatımızın düzenini bozarak kaotik bir sürece girmemize de yol açabilirler. Ancak, her ne olursa olsun değişimlerin her zaman daha iyiye giden bir yolculuk olduğunu daha doğrusu bu değişimlerin hayattaki yolculuğumuzun başlangıç noktaları olduklarını unutmayın.

images%2Fcontent%2F-MN42E1ZhxPYQzzMXKRI.jpg


İşte gerçekleşecek bu iki önemli tutulma da Yay burçları için oldukça büyük öneme sahip olacak. Hayatınızda gölgede kalmış ve henüz açığa çıkamamış duygularınızı dışa vurmanıza yardımcı olacaklar. Tutulmaların temelinde güneş veya ay ışıklarının bir süreliğine engellendiği daha doğrusu gölgelendiği anlamlarına geldiğini unutmayın. İşte bu gölgelenme ve engellenme siz Yay burcu insanlarına çok daha farklı bir bakış açısı kazandırmaya, olayları daha önce görmediğiniz ya da hiç düşünmediğiniz bir perspektiften değerlendirmenize yardımcı olacak bir bakış açısı kazanmanıza yarayacak. Özetle, hem kendinizle ilgili olan kişisel duygu ve düşüncelerinizde hem de çevrenizdekilerle ilgili olan ve bir şekilde gizli kalmış düşüncelerinizde açığa çıkmaların meydana geldiği bu 30 Kasım ve 14 Aralık tutulma tarihleri ay boyu dikkat etmeniz gereken iki önemli tarih olacak. Çünkü tutulma süreçlerinde yaşadığımız pek çok şey başta pek farkında olmasak da hayatlarımızda daha kalıcı etkiler bırakıyor.
30 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşecek ilk ay tutulması tam dolunay sırasında gerçekleşecek, bu yüzden size çok sayıda bilgi alışverişi sağlayabilir. Bir mesaj ve haber alma telaşından fikir alışverişlerine kadar pek çok sohbet ve tartışmayı bu tutulma ile yaşayabilirsiniz. Bu süreç boyunca bilgi paylaşımlarınıza dikkat etmenizde yarar var. Çünkü verdiğiniz bilgilerin ve paylaştığınız haberlerin bir anda ağızdan ağıza yayılmasını ve adeta dedikodu malzemesi haline gelmelerini istemezsiniz. Bu yüzden duymak istemediğiniz, abartılmasını ya da üzerine konuşulmasını istemediğiniz haberleri çevrenizdekilerle paylaşmamanızda ya ad paylaşırken çok daha dikkatli ve özenli davranmanızda yarar var.

images%2Fcontent%2F-MN42I-6SC5PTYX5P5b6.jpg


14 Aralık’ta gerçekleşecek tutulma ise tam bir güneş tutulması olacak ve Güney Amerika, Güneybatı Afrika ve Antarktika’dan izlenebilecek. Peki bu tutulma siz Yay burçlarına nasıl etki edecek? Öncelikle, bu olay görsel olarak da oldukça etkileyici bir tutulma olduğundan, bugünün hem sizin hem de çevrenizdekilerin yaşantılarında oldukça güçlü etkileri olabileceğini söyleyebiliriz.
Özetle, bu süreçlerin sizi arındırmasına ve yeni başlangıçlara hazırlamasına izin verin. Kurduğunuz iletişimlere ve paylaştığınız bilgilere de dikkat ederek, olumsuz değişimlerin önüne geçebilir, doğum gününüzde yepyeni başlangıçları karşılayabilirsiniz.