Doğum günüm zehir oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aman allahim konuyu açarken bisey oldu doğum günü mahvoldu sandim . Ne kadar çocukça bişey neyse zaten henüz çocukluktan yeni yeni cikma yaşları. Ilerdr su konuyu okuyunca cok güleceksiniz.

Bir de dogum gunu suprizlerine aliskinsan suprize nasil sasirir gibi yapiyorsun.Ayyy cokk supriz oldu cokk sasirdimm falan diye tepki veriyomusun? 🤣🤣

Simdi soyle, bir kadin ozellikle anne babasinin kucuk davranislarina asiri sinirlenip asiri tepki veriyorsa ya simarikliktan oluyor ya da gecmisten bir seylere ofkeli oluyor. Mesela ben de bugun aramin cok cok iyi oldugu annemin bazi kucucuk onemsiz davranislarina asiri sinirlenirim. Buraya konu acsam "yok artik sen hangi ulkenin prensesisin?" denecek seyler. Hatta "ben buna neden sinirlendim bu kadar simdi?" diye dusunurum cogu zaman ve cogunlukla gecmisle baglantili cikar. Mutlaka annemin kucuklukte tekrarladigi kotu bir davranis kalibini/ dongusunu hatirlatmistir bana. Cocuklugumda gordugum fiziksel veya duygusal bir siddetle veya ihmalle ilgilidir. Tabi ki bunlari aslinda affetmis oldugumu dusunurum, annemi de cok severim vb vb ama ofke o kadar kolay kaybolmuyor malesef.

Konu sahibi, birden fazla yerde cocuklugundan kalan siddetin izlerini hala vucudunda tasidigini, taciz edildigini, babasinin "nihayet uzaklastigini, hayatlarindan ciktigini" vb vb yazmis. E bunlar olurken bu anne nerdeydi? Neden cocugunu koruyamadi? Bana verdigi cevapta da cocukken iftiralara ugradigini, annesinin birden fazla kez "seni dogurdugum gune lanet olsun" dedigini yazmis... Benim kafamda canlanan anne profili pasif, biraz cocuksu, zayifligindan dolayi belki de gucu yetmedigi icin kendi ihtiyaclarini cocuklarinin onune koyan biri oldu malesef.

Konu sahibi simarik degil, aksine, artik kendini onemsemek, ben degerliyimi hissetmek ve mutlu olmak istiyor. Dogumgunune bu acidan sembolik bir deger vermis. Hatta "bu sene dogumgunum ne kadar guzel gecerse bu sene de hayatimda eskisi gibi kotu olaylara, degersizlik hislerine yer olmayacak" gibi bir tur batil inanca bile sahip olmus olabilir. Hayatlarinda kotu seyler yasayan insanlar bu tur batil inanclara, totemlere meyillidirler.

Konu sahibinin erkek arkadasi cok dusunceli ve konu sahibiyle iliskisi guzel gidiyor anladigim kadariyla. Hayatinda giden guzel seylerden biri de bu. Annesinin surprizi bozmasi konu sahibine "annem de ne kadar saf, ne bilsin, huyu bu" diye dusundurmuyor. Annesinin kendi mutlulugunu kiskandigini ve bozmak istedigini dusunduruyor... Cunku 3 senedir uyarmasina ragmen ayni surpriz bozma olayi tekrarlanmis ve annesi "bir senin mi dogumgunun var ne abartiyorsun" diye tepki vermis. Simdi anne konusunda bu kadar yarali olmasa "neyse annem anlamaz, hakli, ilk defa ogrenmis gibi yapayim" der gecerdi. Ama kucukken kendisini yeterince koruyamamis, yeterince on plana almamis bir anne olunca, icten ice kendi bulamadigi mutlulugu kizinin da bulmasini engelledigini dusunuyoruz. Tabi ki bu cok iddiali bir cikarim, dogruysa da bilincli yapiyordur demiyorum... Bu cok iddiali bir cikarim oldugu icin ve annesini iyi bir anne statusunden dusurececegi icin de, konu sahibi bunu itiraf edemiyor ve bu hissini acik acik yazamiyor, hatta bunu dusunmekten dolayi suclu hissediyor. Cunku su an annesiyle iliskisi gayet iyi, ve mantikli dusununce annesinin de kucukken onu koruyamamasinin kendince sebepleri var vs vs. Annesi dogrudan siddeti uygulayan kisi degil anladigim kadariyla, koruyamayan ebeveyn. Bunu anlatmak konu sahibinin asiri suclu hissetmesine sebep olur. Hatta konu sahibinin biraz bilincsiz de olsa burada kendine yuklenilmesini amacladigini dusunuyorum. Yani insanlar bana simarik desin de abarttigima ikna olayim, annemi suclamayayim diye istemsizce kendini cok prenses gibi gosteren bir konu acmis. Hatta insanlar ona "evlat olsan sevilmezsin" filan dedikce sucluluk hissi de azaliyordur... Yine boyle herkesin konu sahibine "ne simarik kadinsin, annen ne kadar iyi, kadin daha ne yapsin" diye giydirdigi bir konuda @Idrakyollariiltihabi bu olguyu cok guzel aciklamisti... (Yanilmiyorsam @aneksenamunn gibi isimli bir uyenin konusuydu. Annesinin onlarla yasadigini, cok cok iyi bir kadin oldugunu, ama esyalarin yerini degistirdigini ve bunun onu asiri sinirlendirdigini anlatiyordu. Herkes yok artik kadin da ne yapsa suc senin gozune batiyor demisti).

Konu sahibi canim, bu cikarimlarim sadece tahmin. Tabiri caizse popomdan salladim. Umarim seni uzecek kiracak bir sey soylememisimdir. Bazi cikarimlarim cok ucuk. Sadece su an icime dogani, sezgilerimi soyledim.

annem beni gayet güzel korudu aslında. ben çok kötü şeyler yaptım çünkü babamla ayrılmasını hazmedemedim çok küçüktüm çok zengindik bir anda düştük benimle asla görüşmek istemeyen bir baba falan derken ben o sevgiyi dışarıda aradım daha ortaokula giderken. açıkçası yanlış şeyler yaptım olaylar çoook derin ben burda açmak istemiyorum hiç o günleri hatırlamak dahi istemiyorum. ne olduysa oldu geriye baktığımda hep annem vardı, yani hayatımda kimse bana destek olmadı. o yüzden onu çok seviyorum ne olursa olsun ve onun kadar güçlü olamazdım asla. uyumadan iki işte çalışıp babamın bize bıraktığı borçlarını ödediğini bilirim. diyorum ya her şey aileden kaynaklı. onun ailesi ona yaptı o bilmeden bana gösterdi vs. beni kıskanmıyordur tabii ki benim çok iyi yerlere gelmemi ister. annem bana çok güzel bir çevre yarattı, onun sayesinde hayatımdaki güzellikleri yaşadım. onu asla suçlamıyorum.
benim doğum günüm benim için çok önemli. afedersiniz asla kıyaslamıyorum ama nasıl büyük insanların doğum günü herkese çok önemli, kutluyoruz değil mi? ben büyük insan değilim zaten onlar da büyüklüğünden değil, değerlerinden dolayı kutlanıyor. ben de etrafımdaki insanlara değerli değil miyim diye düşündürüyor beni. doğmak her şeyin başlangıcıdır. evet açıkçası burada biraz takma, boşver büyük bir şey değil demelerini istedim. istedim ki kalbim soğusun. ama çok ağır eleştirildim hahah olsun. bu sene böyle oldu. daha önümde çok doğum günleri var inşallah

annem beni gayet güzel korudu aslında. ben çok kötü şeyler yaptım çünkü babamla ayrılmasını hazmedemedim çok küçüktüm çok zengindik bir anda düştük benimle asla görüşmek istemeyen bir baba falan derken ben o sevgiyi dışarıda aradım daha ortaokula giderken. açıkçası yanlış şeyler yaptım olaylar çoook derin ben burda açmak istemiyorum hiç o günleri hatırlamak dahi istemiyorum. ne olduysa oldu geriye baktığımda hep annem vardı, yani hayatımda kimse bana destek olmadı. o yüzden onu çok seviyorum ne olursa olsun ve onun kadar güçlü olamazdım asla. uyumadan iki işte çalışıp babamın bize bıraktığı borçlarını ödediğini bilirim. diyorum ya her şey aileden kaynaklı. onun ailesi ona yaptı o bilmeden bana gösterdi vs. beni kıskanmıyordur tabii ki benim çok iyi yerlere gelmemi ister. annem bana çok güzel bir çevre yarattı, onun sayesinde hayatımdaki güzellikleri yaşadım. onu asla suçlamıyorum.
benim doğum günüm benim için çok önemli. afedersiniz asla kıyaslamıyorum ama nasıl büyük insanların doğum günü herkese çok önemli, kutluyoruz değil mi? ben büyük insan değilim zaten onlar da büyüklüğünden değil, değerlerinden dolayı kutlanıyor. ben de etrafımdaki insanlara değerli değil miyim diye düşündürüyor beni. doğmak her şeyin başlangıcıdır. evet açıkçası burada biraz takma, boşver büyük bir şey değil demelerini istedim. istedim ki kalbim soğusun. ama çok ağır eleştirildim hahah olsun. bu sene böyle oldu. daha önümde çok doğum günleri var inşallah
Şuan sana cok kızdım.. Annenin senin için yaptığı fedakarlıkları bile bile bu kadar küçük bir konuda (senin için önemli olabilir ama küçük bir konu) annene demediğini bırakmayıp burada bazı insanların annenin hakkında suçlayıcı ve kötü cümleler kurmasına neden oldun.. Bence annenden özür dileyip konuyu.kapattırmalısın..

yeter tabii ki, ben onun doğum gününe gösterdiğim özeni alamadığım için üzülüyorum. kaç yaşındaki kadına çok güzel bir yerde organizasyonlu doğum günü bile yaptım hiçbir şey çaktırmadan. Ben sadece her şey sürpriz kalsın istemiştim. Demek ki ben de onun gününe bu kadar önem vermemeliyim.
Başa kakacağınız hiçbir şeyi yapmayın.
Hiç kimse sizin gibi davranmak, düşünmek zorunda değil.
Siz elmayı seviyorsunuz diye çevrenizdeki herkes elmayı sevmek zorunda değil.

Hahhahah fake degil arti sen tum yorumlari oku bence. Sen dert gormemissn benim psikiyatrlik durumum yokki 100 kisi nerdeyse ayni seyi yazmisiz kaldiki ben okur okumaz fikrimi beyaz ettim. Hakliyim

"haspam" kelimesini yazdıktan sonra haklı olmanız hiç bisi ifade etmez. Çok kaba. Çok saygısızca. Haklı olmak hakaret etmeyi de haklı çıkarmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X