Doğum günümü kutlayıp kutlamaması önemli mi?

Xlovelyxx

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2018
53
81
26
Herkese merhaba, eylül ayından beri güzel giden bir ilişkim var. İkimiz de 21 yaşındayız. Sevgilimle yaklaşık 4 aylık ilişkim varken annesinin doğum günüydü fakat biz annesiyle tanışmamıştık. Çiçek falan yollamak istedim ama siz gönderme dediniz :) daha sonra sevgilimin annesi, acaba sevgilin doğum günümü kutlayacak mı diye sorunca ben de samimi bir mesaj attım ve o da içtenlikle cevap verdi. Geçen hafta biz ilk defa birkaç dakika kapı önünden tanıştık sayılır yine güler yüzlüydü. Hani böyle olunca ben bi beklentiye girdim sanırım aramızda bir sorun olmadığını düşündüğüm için. Annesinin doğum günümü kutlayıp kutlamaması sizce önemli mi :) ?

Herkese iyi Ramazanlar diliyorum.

Mi-Ok Yun

Manyak Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2017
2.317
6.132
34
Bu kadar erkenden yüz göz olmayın. Daha evlilik bile yok. Sonra kötü olacaksınız zaten. Süreyi kısaltıyorsunuz. 🤦🏼

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-09-2021

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 130 gün kaldı.

Bu noktada bebeğiniz çok zayıf, yalın durumda. Vücut ağırlığında sadece %3,5 oranında yağ bulunuyor. Bu oran önümüzdeki hafta ve aylarda değişecek. Bebeğinizde biriken yağlar doğumdan sonra gıda ve enerji olarak bebeğiniz tarafından kullanılacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Xlovelyxx

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2018
53
81
26
Evliliğe dair ciddi adımlar atılmadığı sürece ailelerle tanışmayı doğru bulmuyorum. Bir süre sonra fazla yüz göz olunuyor. Kaldı ki aranızda bir samimiyet yok, ayaküstü sohbet etmişsiniz sadece. Böyle beklentilere girmemelisiniz
Annesi benimle tanışmadan böyle beklentiye girdiğinden böyle şeylere önem veriyor demek ki diyerek beklentim oluştu 🤷🏻‍♀️

Fitne_fucur

memento mori memento vivere
Pro Üye
3 Nisan 2014
28.466
106.741
Annesi benimle tanışmadan böyle beklentiye girdiğinden böyle şeylere önem veriyor demek ki diyerek beklentim oluştu 🤷🏻‍♀️

yalnız o işler öyle olmuyor. :KK53:
erkek anaları bekler gelin adayı beklentiye giremez.
tez zamanda öğrenirseniz üzülmezsiniz.

zillikedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2016
373
410
Uzak durun!!! Kaynana ile olaylar ciddilesmeden tanismayin!!! Tecrube ile sabit

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-11-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 187 gün kaldı.

Bebeğiniz karın bölgesinde soluk alıp verme hareketleri yapıyor. Bu hareketler bebeğinizin akciğerine amniyotik sıvıyı gönderip alır. Bu sıvının varlığının, akciğerlerdeki hava keselerinin düzgün oluşumuna etkisi önemlidir. Bugünlerde muhtemelen meme başı çevresinin (areola) koyulaşması ve areola çapının artması gözlemlenecektir. Bebeğinizin diş yuvaları gelişmeye ve şekillenmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

matrusqa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2018
2.964
3.083

nefesalnefesver

Popüler Üye
Pro Üye
27 Haziran 2014
4.902
10.740
Herkese merhaba, eylül ayından beri güzel giden bir ilişkim var. İkimiz de 21 yaşındayız. Sevgilimle yaklaşık 4 aylık ilişkim varken annesinin doğum günüydü fakat biz annesiyle tanışmamıştık. Çiçek falan yollamak istedim ama siz gönderme dediniz :) daha sonra sevgilimin annesi, acaba sevgilin doğum günümü kutlayacak mı diye sorunca ben de samimi bir mesaj attım ve o da içtenlikle cevap verdi. Geçen hafta biz ilk defa birkaç dakika kapı önünden tanıştık sayılır yine güler yüzlüydü. Hani böyle olunca ben bi beklentiye girdim sanırım aramızda bir sorun olmadığını düşündüğüm için. Annesinin doğum günümü kutlayıp kutlamaması sizce önemli mi :) ?

Herkese iyi Ramazanlar diliyorum.

ben eşimin annesi ile ilişkimizim 4. senesinde, artık evlenmeye karar verdiğimizde tanışmıştım. benim annem güvenlik sebebi ile . yılımızda tanışmıştı ama biz iş ciddiye binmeden ailelerle tanışmanın çok da manalı olmadığına karar vermiştik ve dönüp geçmişe bakıyorum çok çok doğru bir karar vermişiz ve tüm gençlere de bunu öneriyorum.
yüzgöz olmak hoş değil. belki evlenmeyeceksiniz ne gerek var manasız kafa karışıklıklarına..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2269 gün geçti.