Doğum kontrol hapı hakkında yardım

Teşekkürler Sevilik açıklayıcı bir bilgi vermişsin içimi rahatlattın. Yani hap kullanmadan nasıl çocuk sahibi olacaksam kullanıp bıraktıktan sonra da öyle olucam. Aslında ben de bunu biliyorum ama işte insan korkuyor başka şeylere inanıyor. Bir de dokuz aydır kullandığımdan beri daha az adet kanamam oluyor normal süresi içinde geliyor 5 gün sürüyor daha önceki gibi ama daha az kan geliyor. Bu heralde daha az yumurtladığımız için olacak. Sigara kullanmıyorum, migrenim de yok. Ama prolaktinim biraz yüksek çıktı hep hormon testlerinde tabi onu da 9 aydır yaptırmıyorum ben de bu yakınlarda prolaktin testi yaptırıcam. en son 66 çıkmıştı.
Sen de inşallah sağlıklı bebekler kucağına alırsın Allah gönlüne göre versin inşallah yine teşekkür ederim arkadaşım.

canım sana bişi daha soracam beni bil,yosun adetim bittikten sonra bi tane hap aldım ve 5 gün sonra tekrar adet oldum şimdi o adetim bitti bi hafta 10 gün oldu yeniden adet belirtilerim başladı kasık bel ağrım göğüslerimde şişti sanki adet olacam hap kullanmadan önceki adet tarihime göre adet olmam lazım ama haptan sonra adet oldum neolacak şimdi biraz karışık oldu ama sen anladın sanırım

canım benim bu ay böle dengesizlik normal demiştim sana.bu aydan sonra düzene girersin allahın izniyle rahat ol sen.son derece normal bu çünkü ilaçla sağlanan bi düzeni bırakıp normal düzene geçme döneminde gün kayması olabiliyo.rahatla hadiiiiii.herşeyi dert etme bu kadar.gerçekten bi sorun olduğunu ancak 6 ay sonra anlarsın.6 aydan sonrada hala düzensizlik devam ediyorsa o zaman bi uzmana gitmelisin.ama bence bu kadar kendini kasman ve kafana takıyor olman bunu etkiler psikolojik olarak kendi dengeni etkilersin çıkar aklından artık.bazen bazı şeyleri akışına bırakmam en iyisi.opuyorumnanaktan

ii diyonda tatlım ben normal insanlar gibi adet olsam dediğin herşeyi yaparım rahat olurtum benim adetim olduğunda kalkıp bi bardak suyumu bile alamıyorum ağrıdan kanamadan ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum oyüzden bukadar stres yapıyorum

canım eğer bu kadar tedirgin oluyosan bi dr a git bakalım yada sana en yakın ana sağlığında bi kadın doğ.dr una görün bakalım ne dicek durumu anlat zaten sana o gereken açıklamayı ve yönlendirmeyi yapar hem sen hemde ben rahatlamış oluruz çünkü bende merakta kaldım şimdi hadi senden haber bekliyorum mutlaka yaz canım

yani eğer kanamaların devamlı olarak çok aşırıysa ve uzun sürüyorsa ağrıların normalden farklı olarak çok şiddetliyse miyom olabilir inşallah değildir düzensizlik haptan dolayıdır umarım mutlaka git yarın benide haberdar et

arkadaşlar ben 2 aydır hap kullanıyom ve hap bitti 7 gün ara veriliyo ya ama bugün 4. gün ve adet olmadım bu normal mi olmayabilir mi

canım daha önce gittim doktora ağrılar için ağrı kesici verdi kanmalar içinde doğum kont hapı verdi ama benim çocuğum olmuyo zaten bide neden korunuyum oyüzden içmedim böle çekiyorum mecburen hiç bişi yok diyo doktorlar 20 gün sonra bi randevum daha var başka doktorda bakalım o ne diecek

mertcik arkadaşım merhaba bu durum normal . bende yasmin kullandım yaklaşık 2sene bu ay bıraktım. bende 7 gün ara verdiğimde hep 5. gün regl oluyordum.reglim bitmeden 7.günde yeni kutuya başlıyordum.benim son zamanlarda kanamam inanılmaz derecede azalmıştı. bu ay bıraktıktan sonra normal döngümde regl oldum hiç gecikmedi ama hap kullandığım dönemlere göre sancımda kanamam da arttı. eskiden yumurtlama günümü hissedebiliyordum bakalım yine skisi gibi düzenli regl olup yumurtlamamı hissedeilecekmiyim. aslında ben bu ay gebelik için çalıştım ama olmadı.belkide iyi oldu hapı bıraktıktan sonra 1-2 ay hamile kalmayın deniyorya geç olsun güç olmasın.

aycank arkadaşım benim görümcem inanılmaz sancı çekiyordu ve çok asabileşiyordu kadın doğum uzmanı ona bir ilaç verdi. bir bitkiden elde ediliyor hergün düzenli olarak sabah akşam alıyor 1 ayda farketti ve yanetkiside yok bitkisel olduğu için sadece adet sancılarına ve premenstruel sendrom dediğimiz adet öncesi diğer sıkıntılara yarayan bir bitkinin tabletiymiş bayer den remıxın birde hayıt tohumu ekstresinden yapılan bir tablet varmış Agnucaston bence druna bunları sorabilirsin.bebek isteyip te hap kullanmamalısın benim fikrimce.

evet canım eczanede satılıyor. AGNUCASTON ve diğeride bayer firmasının REMIXIN isimleri bunlar.

kızzzlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr .anne oluyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm ANNEEEEEE.
çok şaşkınız.ilacı 8,ayın sonunda bıraktım ve 10.ayda hamile kalmışım.şu an 7 haftalık hamileymişim çok çok çok çok mutluyuz yaaaaaaaa darısı isteyen herkese inşallah en kısa zamanda hayırlarla versin rabbim

3 aydır yasmin kullanıyorum çok memnunum 7 günlük ara verdim o arada bir 7 gun daha ilacı almayı unuttum benim ara oldu 14 gün şimdi tekrar basladim ama koruma olurmu merak ediyorum

Kızlar acil yardımınıza ihtiyacım var
... 3 aydır yasmin kullanıyorum çok memnunum 7 günlük ara verdim o arada bir 7 gun daha ilacı almayı unuttum benim ara oldu 14 gün şimdi tekrar basladim ama koruma olurmu merak ediyorum

X