Aile Planlaması Doğum kontrol hapı kullananlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ben de 2 sene aralıksız kullandım. Bıraktıktan sonra 6. Ayda hamile kaldım. İlk hamileliğimdi.

Ben doğumun denk geleceği ayı falan hesaplıyordum genel olarak hamile kalmak öyle kolay olmuyor diyorlardı arkadaşlarım cidden öyleymiş :)

hap kullanmayan arkadaşım da gebelik düşündükten sonra böyle bir kaç ay sonra hamile kaldı.

Gebelik düşündüğünüzde jinekolojiye gidip bi hormon tahlili yaptırabilirsiniz genel kontrol amaçlı

Yasmin değil de sağlık ocağından verilen micro...ile başlayan ilacı kullanıyorum.Alti ay oldu alıştı vücudum sanırım.Kilo problemi yaşamadım çok stresli ve sürekli yediğim bir kpss döneminde olmama rağmen.En çok memnun kaldığım ise adetlerim çok farketti ya öncesi stres duygusallık sendromu,ilk günler aşırı kramp ağrı,ikinci dördüncü gün de kanama yoğunluğu yaşıyordum şu an onlar kalmadı gayet rahat geçiriyorum adet dönemimi.Bilsem daha evvelden kullanırdım spiralle uğraşana kadar.Siz de bu ilacı deneyin isterseniz.

7 aydır yasmin adlı doğum kontrol ilacını kullanıyorum, karın, basen, bel ve göğüs bölgelerimde aşırı şişlik yaptı ve 5-6 kilo aldım. Diyette yapsam veremiyorum çıldırıcam. Hapı bırakmaya ve kondomla korunmaya karar verdik. Benim sorum bu şişkinlik ve kilo ne zaman normale döner? Eski vücudumu geri istiyorum, psikolojik bozuldu. Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Evet uzun süre 1 buçuk sene gibi düşünmüyoruz canım ve bende hapın etkisi olduğunu düşünüyorum artık bu ayda devam edip artık eşim korunmaya başlayacak diye düşündük artık
Aynı durumda bende de mevcut. Yasmini bıraktım, eşim korunuyor. Size göre hangisi daha iyi oldu sormak isterim

7 aydır yasmin adlı doğum kontrol ilacını kullanıyorum, karın, basen, bel ve göğüs bölgelerimde aşırı şişlik yaptı ve 5-6 kilo aldım. Diyette yapsam veremiyorum çıldırıcam. Hapı bırakmaya ve kondomla korunmaya karar verdik. Benim sorum bu şişkinlik ve kilo ne zaman normale döner? Eski vücudumu geri istiyorum, psikolojik bozuldu. Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim
Bazı yağlanmalar diyetle gitmiyor maalesef kalıplaşmış olarak kalıyor belirli bölgelerde hatta zaman geçtikçe sertleşiyor özellikle basen ve göbekte birikiyor zaten. Ya aktif spor yapmanız lazım o bölgelere özel ya da güzellik merkezlerinde yağ yakma cihazları var onlar kalıplaşmış yağlara çok güzel etki ediyor. Ben de yok da çok şükür eşim gitti benim ısrarımla çok memnun kaldık annemi de götürcem yasaklar bitince

Ben 2 sene kullandım 1 gram bile kg almadım . Hiç bir yan etki olmadı. Bıraktığım ay hamile kaldım
Merhaba ben de 11 aydır kullanıyorum. Bu ay sonunda ilacı bırakmayı düşünüyorum, artık bebek istiyoruz. Endişeliyim hapı bıraktığımda hamile kalamazsam diye. Hiçbir yan etki yaşamadım her ay ilaç bittiği gün regl oldum. Sizde nasıl olmuştu hangi ilacı kullandınız?

Merhaba ben de 11 aydır kullanıyorum. Bu ay sonunda ilacı bırakmayı düşünüyorum, artık bebek istiyoruz. Endişeliyim hapı bıraktığımda hamile kalamazsam diye. Hiçbir yan etki yaşamadım her ay ilaç bittiği gün regl oldum. Sizde nasıl olmuştu hangi ilacı kullandınız?
Hapı bıraktım bir hafta içinde hamile kaldim

Hangisini kullandınız
Merhaba Yasmin kullanıyordum bıraktığım ay regl olmadan direk hamile kaldım

X