Aile Planlaması doğum kontrol hapı ve beta hcg

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

margan01

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2020
160
210
39
kızlar merhaba,

rutin muayene sırasında değerlere bakmak için test istemişti doktor. beta hcg değeri pozitif çıkmış görünüyor.

doğum kontrol hapı kullanıyorum. dolayısıyla hamilelik durumum da yok. sizce neden olabilir, var mıdır böyle bir durum yaşayan?

bakalım doktor ne diyecek, çok gerildim.

pozitifmi cikmis sogum konrol hapini saatlerinde ictin dimi birde bitki caylarin kimisi dogum kontrol hapi ile alindiginda etkisini yok edyor ve hamile kaliosun haberlerde cikmisti nete yazinca cikiyor boyle birseymi yaptin birde tam olarak degeri ne 0.02 ve ya 0 li birseyse dogurganlik yok demek die hatirliorm yuksek deger olmasi gerekior die dusunuorm hamile olman icin

pozitifmi cikmis sogum konrol hapini saatlerinde ictin dimi birde bitki caylarin kimisi dogum kontrol hapi ile alindiginda etkisini yok edyor ve hamile kaliosun haberlerde cikmisti nete yazinca cikiyor boyle birseymi yaptin birde tam olarak degeri ne 0.02 ve ya 0 li birseyse dogurganlik yok demek die hatirliorm yuksek deger olmasi gerekior die dusunuorm hamile olman icin

evet 0.07 çıkmıştı. doktor hcg testinin nasıl çalıştığını anlattı. söylediğine göre bazı insanlarda kandaki bazı maddeler hamilelik olmasa da bu değerin bir miktar pozitif çıkmasına yol açabiliyormuş.

ve evet üzerine ekledi. yeşil çay, çay, kahve gibi şeyleri azaltmak gerekiyormuş.

bi an korkmuştum :)

evet 0.07 çıkmıştı. doktor hcg testinin nasıl çalıştığını anlattı. söylediğine göre bazı insanlarda kandaki bazı maddeler hamilelik olmasa da bu değerin bir miktar pozitif çıkmasına yol açabiliyormuş.

ve evet üzerine ekledi. yeşil çay, çay, kahve gibi şeyleri azaltmak gerekiyormuş.

İyi de bu pozitif değil ki 5 ve üzeri değer hamilelik oluyor..

aman bnde kullanmak istiorm gecen ay biraktm istah acior die.aslinda kullanmak istiorm kilo yapmasa acaba bitki caylariyla dengelesem demistm arastiraym dedm meger hberlerde cikmis bile boyle birsey varmis illana kilo alcaz kullaniomusun peki ne kulaniosun kilo yapiormu

açıkçası o kadar iştah açtığını düşünmüyorum. çok yiyen biri değilim. gerçi haftada 3 gün spor yapıyorum ben. belki fark etmiyorumdur :dondurma:

bitki çayının o kadar direkt etkisi yokmuş, sadece abartma dedi doktor. içtiğin her hangi bir içecekteki kafein miktarının (kola dahil) kontraseptif kullanırken 3 katını alıyormuşsun gibi düşün dedi. yani kafadan normalin üçte birine indirmek gerek en az.

yasmin kullanıyorum ben. doktor tavsiyesiyle başlamıştım

X