Gebeliğe Hazırlık Doğum Kontrol Haplarını Bıraktıktan Sonra Ne Kadar Süre İçerisinde Hamile Kaldınız?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Zeyneptaa

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2020
88
99
28
Arkadaşlar merhabalar. 3 aydır Yasmin kullandım. Doğum kontrol hapları kullanan var mı aranızda benim gibi? kullanan ve daha sonra hamile kalanlar söyleyebilir mi ne kadar süre içerisinde hamile kaldınız?

Bende polikistik over vardı doktorlara hamile kalmak istiyorum dedikçe adetim düzene girsin diye 6 aya yakın kullandırdılar bu ilacı 3 ay sonra doktorumu değiştirdim klomen kullandı ayda 5 gün olmak üzere en son günde 4 tane içiyodum yanıt alamadım yumurta çatlatma iğnesi vurundum çok şükür şimdi hamileyim inşallah allah sizede nasip eder 🙏🏻

Dogum kontrol hapını bırakınca 1-2 ay diğer yollarla korunmak gerekiyor. Bebekte anomalo olma olasigili yuksek oluyormuş ilaçtan sonra hemen kalınca. Allah korusun cok buyuk acılar bunlar. Googledan arastirabilirsiniz. Saglama almak icin bir ay diger yollardan korunun derim üreme yollari bi kendine gelsin

Pcos oldugum icin cok uzun yillar dogum kontrol hapi kullandim. Biraktiktan yaklasik 10 ay sonra hamile kaldim ama tedaviyle

X