dogum mu geliyor acaba çok tırsıyorummm :(

kiraz_mevsimi

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2007
279
46
Konuma cvp çabuk gelsin diye buraya açtım ama kusura bakmayın.Kizlar 37+4 hamileyim göbeğim 2 gün önce çok sertti bebek biraz göğsümden aşağı indi dün hiç rahat nefes alamıyordum simdi iyiyim ama Afedersiniz iç çamaşırımda 2-3 gündür islaklik var akinti diye düşünüyodum ama bu sıvı bugün farkettim ve hep akiyo hissi var çok değil ama ıslak.ACaba suyum böyle azar azar mı geliyo gobekte yumuşak dün geceden beri günüme var daha sancim agrimda yol esimi cagirsam bugunden mi gitsem dra yarın kontrolumuz vardi.korkuyorum Dra gitmek istemiyom suni sanciyla doğuma alırlar die napim sizce

canım ben bekarım anlamam ama en ıyısı sen doktorununu ara yoksa ıcın rahat etmez en güzel o bilgilendirir seni bence

Bu konuda tecrübem yok ama hamilelik çizelgenize bakarken tam da sizin bahsettiginiz sizinti hakkinda bilgileri gördüm. Doktorunuza basvurmaniz tavsiye edilir diye yazilmis :26:
Bilemedim insallah tecrübeli arkadaslar daha iyi yardimda bulunurlar Allah yardimciniz olsun insallah bebeginize saglikli bir sekilde kavusursunuz

bekleme cnm nolur nolmaz.ben 38 ın basındaydım ufak bı ışaret gördum nolur nolmaz gıdeyım dedım ve ansızın sezeryana alındım.bellı olmaz yanı.korkma ınan tıp okadar ılerledıkı herşey çok guzel olacak..sen sadece mınığıne odaklan.bu haftalarda nolur nolmaz beklememek gerekır.hayırlı doğumlar dılerım

Ben de 38. Haftada akıntı yaşadım. Suyum geliyor sandım ama altıma kaçıtıyormuşım. Yinede doktorumu aradım beni hemen çağırdı. Bir ped yardımıyla suyum olmadığını anladık. İhmale gelmez suyun da olabilir. Suni sancı da çok korkulacak birşey değil. Epidural olmayı talep edebilirsin. Eninde sonunda doğuracaksın, olumlu düşn. Hayırlı doğumlar.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bence beklemeyin hemen doktorunuzu arayin, ulasamazsaniz hastaneye gidin lutfen.
36 haftalikken ayni sikayetlerim olmustu ,doktorumu aramistim hastaneye cagirmisti.sezeryanla dogum yapmistim.
Bebeginizi saglikla kucaginiza alin.:emir_bebek:

Merhaba bende ayni durumdaydim kendimi anlatiyim 38 haftalik hamileyken bir gece Suyum geldi 3 gun sonrada dogumum agrilarim gelince hastaneye gittim yalniz bebegim mekonyumlu dogdu yani kakasini icime yapti normal dogurdum yinede ama baska yerde oyle olmayabilir bir problem olmadi cok sukur suyunun rengi berraksa sorun yok ben agrim 5 dakikaya düşünce doktora gittim sakin sezeryan olma bebegin dogum kanalindan gecsin mikrobu alsin cigerleri gelissin bende korkuyordum

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplarinizdan dolayı teşekkür ederim.doktorum hastanede değil ama ben yine eşimi bekliyorum bi gideyim haklisiniz 40. Hafta die şey yapmadim ama hep 37 38 yazmissiniz nolur nolmaz bisey olmasada içimde rahatlasin

3 ay önce doğum yaptım senin söylediklerini yaşadım hep . Karın sertleşiyor bazen bende çok korkardim hafif ağrılar oluyor söylediklerin normal ama iki gün sonra gittigimde doğuma aldılar . Yine de görün bi

sanci yoksa bosyere kendinizi dogum yapiyorum moduna sokmayin. dikkat etmeniz gereken en onemli sey bebeginizin hareketleri belirgin bir azalma veya degisim varsa hemen dr a gorunun.

Merhaba bende ayni durumdaydim kendimi anlatiyim 38 haftalik hamileyken bir gece Suyum geldi 3 gun sonrada dogumum agrilarim gelince hastaneye gittim yalniz bebegim mekonyumlu dogdu yani kakasini icime yapti normal dogurdum yinede ama baska yerde oyle olmayabilir bir problem olmadi cok sukur suyunun rengi berraksa sorun yok ben agrim 5 dakikaya düşünce doktora gittim sakin sezeryan olma bebegin dogum kanalindan gecsin mikrobu alsin cigerleri gelissin bende korkuyordum

Bebeğin sağlığı için gerekiyorsa yaptirmali sonuçta bazen normal doğum bebek için tehlikeli olabiliyo.
Ama en iyisi normal doğum tabii.
Konu sahibine hayirli kolay doğumlar....

X