Dogum oncesi rapor hakkinda

cemre_y

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2014
1.184
635
Mrb kizlar.ben dogum oncesi 8 dogum sonrasi 8 hafta olmak uzere rapor almak istiyorum.sorum su dogum oncesi 32 haftanin basindami rapor aliyorsunuz sonundami? Birde bu dogum oncesi 8 hafta dogum sonrasi 8 hafta ya sezeryan olacaksam 40 haftadan once dogum oluyor. nasil olacak geriye kalan gunler bosami gidecek?doktorum ozel ben gidip devlet hastanesinden alacagim ve hic bilgim yok nolur bileniniz varsa aydinlativerin

Mrb kizlar.ben dogum oncesi 8 dogum sonrasi 8 hafta olmak uzere rapor almak istiyorum.sorum su dogum oncesi 32 haftanin basindami rapor aliyorsunuz sonundami? Birde bu dogum oncesi 8 hafta dogum sonrasi 8 hafta ya sezeryan olacaksam 40 haftadan once dogum oluyor. nasil olacak geriye kalan gunler bosami gidecek?doktorum ozel ben gidip devlet hastanesinden alacagim ve hic bilgim yok nolur bileniniz varsa aydinlativerin
32 nin sonu yani 33+0 . gun aliyosun
hamilelik 40 hafta hesaplanir 39 da dogurursan o bir hafta sonraki 8 e eklenir. 41. hafta dogurursan 8 haftan yanmaz.

Raporu 8 haftalikmi yoksa 16 haftalik toplumu aliniyor.yoksa ilk etapta 8 alinip dogumdan sonra doktra mi soyluyorum tekrar
onu tam bilmiyorum ama doğumdan sonra şu tarihte doğdu diye doğum belgesi gidiyor zaten.
muhtemelen ayrı ayrıdır.
yarın gidicem sorarım.

Raporu 8 haftalikmi yoksa 16 haftalik toplumu aliniyor.yoksa ilk etapta 8 alinip dogumdan sonra doktra mi soyluyorum tekrar
onu tam bilmiyorum ama doğumdan sonra şu tarihte doğdu diye doğum belgesi gidiyor zaten.
muhtemelen ayrı ayrıdır.
yarın gidicem sorarım.

Canim sorabildinmi doktora.
doktorum 37 haftaya kadar çalışabilir raporu verdi.
zaten doğum öncesi 8 hafta izin. 3 hafta her türlü doğum öncesi kullanıyorsun, kalan 5 haftayı ekliyorlar doğum sonrasına.
doğumdan sonraki 8 haftayı da doğum olunca yazıyorlar, gerçekleşen doğum tarihini belirterek.
eğer 40 haftada doğmaz da 41-42de filan doğarsa da aradaki günleri düşmüyorlar doğum izninden, onun için de yine doktordan rapor getiriyorsun.
bir de 37'ye kadar çalışabilir raporu alırsan ve doğum öncesi daha erken izne çıkmak istersen tekrar gidip çalışamaz raporu alman lazım.

hayır yanlış biliyorsunuz 32+0'da yanii 32 dolunca rapor alınıyor.

evet yanlış anlaşıldı benimki... oda şundan kaynaklanıyor kimisi 32+0 (32 bitmiş 33 e 1 gün kalmış demektir.. şeklinde anlıyor kimiside 32+0 (32. haftaya girdiği günü kabul ediyor .. yani şöyle hesaplıyor

32+0 = 32. haftaya girdiği gün (yani aslında 31+6 yada 31+7 dir) yani 31 yeni bitmiştir 32 değil bu anlayışa göre
32+1 = 32. haftanın birinci günü
32+2= 32. haftanın ikinci günü
...
...
...32+6 = 32. haftanın son günü

bu iki anlayış genelde kafa karıştırıyor .
çok tartışıldı bu konu o yüzden açıklayayım dedim.

doğrusu senin dediğin gibi 32+0 demek 32 hafta geride kaldı 33. haftaya giriyor demektir.

ben de ikinci şekilde hesaplarım yani 32. haftanın 6. günü 32 nin bitişidir .. benim kolayıma geliyor böyle hesaplamak ...

32. haftanın sonunda size doktor 37. haftaya kadar çalışabilir raporu verir. 37. haftanın sonunda 3 haftalık çalışamaz raporu verir. doğumdan sonra da 5+3 lük analık raporu verir...

32+0 da rapor alıyorsun. ama diyelim ki 32+3 te gittin yine raporunu alabiliyorsun. raporun yazıldığı tarihten itibaren başlıyor 16 haftalık süreç. 7 hafta sonra da olsa 9 hafta sonra da olsa doğum, toplamda 16 hafta iznin var, hiç bir şekilde yanmıyor. çalışabilecek durumun var sağlığın yerindeyse 37+0 da raporunu yazdır derim, bebeğinle daha çok vakit geçirirsin.

eğer ki raporunu uzatacaksan yani 32+0 da gidip çalışabilir raporu alıyorsun ve 37+0 olana kadar çalışıp 37+0 da çalışamaz raporu alıyorsun. 32+0 da çalışamaz raporu alırsın tek oluyor. iki kez değil yani.

32+0 da rapor alıyorsun. ama diyelim ki 32+3 te gittin yine raporunu alabiliyorsun. raporun yazıldığı tarihten itibaren başlıyor 16 haftalık süreç. 7 hafta sonra da olsa 9 hafta sonra da olsa doğum, toplamda 16 hafta iznin var, hiç bir şekilde yanmıyor. çalışabilecek durumun var sağlığın yerindeyse 37+0 da raporunu yazdır derim, bebeğinle daha çok vakit geçirirsin.
Saolun kizlar.ben suan izindeyim 32 nin basnda rapor almak istyorum cunku 2 dusugum oldu daha once rske atmak istemyorum.agrilarmda var.herkese cok tesekkurler

X