Dogum sancısı nasıl bişey?

WannaBeMum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2009
2
0
Merhaba arkadaşlar.Ben yaklaşık olarak 21 Mayıs civarı doğurucam.Birkaç gündür karnımdan aşağıya doğru tuvaletim gelirmiş gibi bi baskı oluyor ve geçiyor.Doğum sancısı böyle bişey mi?

baya yaklasmis canim,yavas yavas yoklar artik seni,korkma ve hep dua et,Allahim bi sancida kurtarsin iyisallah,ne cekersen cek,deydigini goreceksin,:ecrin_bebek::emir_bebek:bunu unutma,,,dualarim seninle:Saruboceq:

çok endişelenme,daha başlamamıştır ama belli de olmaz,bebiş baskı yapıyor o yüzden böyle ağrıların oluyor cnm

Merhaba arkadaşlar.Ben yaklaşık olarak 21 Mayıs civarı doğurucam.Birkaç gündür karnımdan aşağıya doğru tuvaletim gelirmiş gibi bi baskı oluyor ve geçiyor.Doğum sancısı böyle bişey mi?

benimde bu aralar o tür sancılar oluyo karnımın altında vajinya doğru aniden giren bi sancı oluyo bende merak ediyorum doğum sancısı mı acaba kesin bilenler varsa yardımcı olsun lütfen ... CADIARZU

bende çok yaşamıştım yalancı sancıları...
gerçek doğum sancısı dakik ve belden olurmuş..o kısmınıda yaşadım amaa...sezeryana alındım maalesef açılma olmayınca..
canım normal yani kendine dikkat et hareketlerine felan...yalancı sancılar karında ve kasılma şeklinde oluyor..aklınızda olsun...

Bir de kasıklarımda ağrı başladı 2 gündür.Bacaklarımı birleştiremiyorum yatarken iki yastık koyuyorum 2 bacagımın arasına ancak öyle yatabiliyorum.Yürümek ise işkence gibi...:sm_confused::sm_confused:

kızlar allah hepinizde bir avazda kurtarsın.
doğum sancısı adet sansısına benziyor ama daha şiddetlisini düşünün
o bahsetmiş olduğunuz vajinaya baskı doğum yaklaşınca yani 9 cm. falan açılma olup artık bebeğin çıkmasına yakın oluyor daha şiddetlisi tabi benimki böyle olmuştu
ama kucağınıza alınca hepsini unutuyorsunuz hepinize hayırlı doğumlar

çok şiddetli adet sancısı gibi olur canım ara sıra gelir ve gider sürekli olmaz yani.ALLAH kurtarsın canım

Erkek cocuk ve kiz cocuk sancisi degisik arkadaslar kiz cocugunun sancisi kasiklardan ve vajinadan geliyor gibi oluyor erkek cocugun sancisi bele vuruyor sitdetli bel agrisiyla basliyor , ama korkacakda birsey yok sakin endiselenmeyin en guzel duygu bu duygu anne olmak kadar kutsal bir duygu zaten yok sanciniz basladiginda bunun gececegini bilin surekli kalmayacak bu agri ve sonunda minnacik bir evlada kavusacaginizi unutmayinki sevinciniz agrinizi bastirsin!!!, sunuda aklinizdan cikarmayin o agri surekli surmuyor Allah c.c oyle bir ayarlamiski arada nefes alip dinlenme payi birakmis bir dakika agriniz oluyorsa iki dk dinlenip enerji toplaya biliyorsunuz saatlerce ayni sanci cekilmiyor bir saatin yarim saati 40 dk sanciliysa 20 dk si agrisiz o yuzden korkmayin nacizane benim tavsiyem agriniz kesildiginde enerjinizi toplamaya tekrar evladiniza konsantire olmaya calisinki agri basladiginda cocugum gelecek cok az kaldi diye agridan cok sevincinize konsantire olun!! ..
ben 3 cocugumuda normal dogum yaptim ve cocuklarimin doguslarini hisetdim karnimda donduklerini inislerini hisetdim olagan ustu bir duygu, olagan ustu bir mucize her anneye bunu hissetmelerini tavsiye ederim sezeryanla mumkunse dogum yapmamaya normal dogum yapmaya gayret gosterin cocugunuz ciktigi o an kucaginiza almaniz ve sanki hic aci cekmemis gibi hisetmeniz cok guzel bir duygu, Allah herkeze anne olmayi nasip etsin insallah

Erkek cocuk ve kiz cocuk sancisi degisik arkadaslar kiz cocugunun sancisi kasiklardan ve vajinadan geliyor gibi oluyor erkek cocugun sancisi bele vuruyor sitdetli bel agrisiyla basliyor , ama korkacakda birsey yok sakin endiselenmeyin en guzel duygu bu duygu anne olmak kadar kutsal bir duygu zaten yok sanciniz basladiginda bunun gececegini bilin surekli kalmayacak bu agri ve sonunda minnacik bir evlada kavusacaginizi unutmayinki sevinciniz agrinizi bastirsin!!!, sunuda aklinizdan cikarmayin o agri surekli surmuyor Allah c.c oyle bir ayarlamiski arada nefes alip dinlenme payi birakmis bir dakika agriniz oluyorsa iki dk dinlenip enerji toplaya biliyorsunuz saatlerce ayni sanci cekilmiyor bir saatin yarim saati 40 dk sanciliysa 20 dk si agrisiz o yuzden korkmayin nacizane benim tavsiyem agriniz kesildiginde enerjinizi toplamaya tekrar evladiniza konsantire olmaya calisinki agri basladiginda cocugum gelecek cok az kaldi diye agridan cok sevincinize konsantire olun!! ..
ben 3 cocugumuda normal dogum yaptim ve cocuklarimin doguslarini hisetdim karnimda donduklerini inislerini hisetdim olagan ustu bir duygu, olagan ustu bir mucize her anneye bunu hissetmelerini tavsiye ederim sezeryanla mumkunse dogum yapmamaya normal dogum yapmaya gayret gosterin cocugunuz ciktigi o an kucaginiza almaniz ve sanki hic aci cekmemis gibi hisetmeniz cok guzel bir duygu, Allah herkeze anne olmayi nasip etsin insallah

çok sağol ellerine sağlık valla yazını okuyunca rahatladım ALLAH C.C. RAĞZI olsun

cnm o senin dogum sancısı degil ama yaklaşmış dogumun cünkü benimde olmuştu asagı yanıma baskıı artık bebek iyiyce inmiş asagıya o yüzden baskı yapıyoo

slm kızlar bende 38. haftamdayım doktor 30 nisan da doğum gözüküyor dediğinden beri çok gerginim normal doğum şimdilik deniyor inş. öyle olurda çok geriliyorum o sancıyı çekebilecekmiyim ne yapacam diye gözüme uyku girmiyor her an tetikteyim geldi gelecek sancı diye ne yapacam bilmiyorum kızıyorlarda kendini boşuna kasma bişey olmaz rahat ol diyorlar ama ne bileyim çok korkuyorum:KK43:
benimki kız çocuğu ve arada bir karnımda ve vajina bölümümde hafif hafif ağrılar oluyor

:) allah hepinize hayırlı ve kolay dogumlar versin.
Herkesin dogum sancısı farklı oluyo sanırım .
benım doğum sancım belden kasıklarıma dogru basladı.önce hafifti gittikce şiddetlenıyo.5 dk da bir 1 dakıkalık bi sancı oluyo ama dayanılmıcak bi ağrı değil korkmayın sonra tabi süre daha kısalıyo .ama imkanı olan sağlıklı hamılelik geçirenler sancı sresini olabildiğince evde geçirsinler .
hepinize şimdiden hayırlı olsun ..

merhaba kızlar bayanssulusmile
ben 33 haftalık hamileyim :emir_bebek:
doktorum bebek erken gelebilir demişti.geçen gün bel ağrısından öldüm öldüm dirildim :sinifsinif:
şimdi yaklaşık bir haftadan beri alt bölegeme kasılmalar oluyor.anlık bıçak saplanmalar oluyor. akannehir
kızım daha çok minik 1900 gr :Saruboceq:
doktor biraz kilo alsa alıcaz dedi sezeryan olucamdevamlı ağlıyorum korkuyorum..

:) allah hepinize hayırlı ve kolay dogumlar versin.
Herkesin dogum sancısı farklı oluyo sanırım .
benım doğum sancım belden kasıklarıma dogru basladı.önce hafifti gittikce şiddetlenıyo.5 dk da bir 1 dakıkalık bi sancı oluyo ama dayanılmıcak bi ağrı değil korkmayın sonra tabi süre daha kısalıyo .ama imkanı olan sağlıklı hamılelik geçirenler sancı sresini olabildiğince evde geçirsinler .
hepinize şimdiden hayırlı olsun ..

Rabbim razı olsun, ben günümü doldurdum,sancı nasıl olur ki diye araştırırken sizin yazılarınızı okudum, hep isteğim normal doğum, şu an da da normal doğuma engel olacak bir şeyde yok inşaAllah ve sizin bu yazılarınız büyük moral oldu bana:KK16: :KK16:

Rabbim razı olsun, ben günümü doldurdum,sancı nasıl olur ki diye araştırırken sizin yazılarınızı okudum, hep isteğim normal doğum, şu an da da normal doğuma engel olacak bir şeyde yok inşaAllah ve sizin bu yazılarınız büyük moral oldu bana:KK16: :KK16:
masiva tatlim hayirlisiyla bebegini kucagina almisindir insallah :)?

masiva tatlim hayirlisiyla bebegini kucagina almisindir insallah :)?

Evet, Çok şükür 26 Martta kucağıma aldım ve normal doğum oldu:KK8:;

23 Martta olması gerekiyordu, doktorum daha açılma yok, pazartesiye kadar olmazsa pazartesi sabah kontrole gel dedi; Pazartesi saat 9 da kontrole gittiğimde 5 cm açılmam ve 10 dk içinde 100'ü gösteren iki sancı çıktı, doktorum senin doğum başlamış hiç acı hissetmiyor musun dedi, bende şaşırmıştım, saat 9:30da yatış oldu, doğum sürecini hızlandırmak için suni sancı verdiler, öyleykende rahat ve kolay bir doğum oldu. 13:50de oğlumu kucağıma aldım...

Bu arada tekrar tşk ederim:KK16::KK16:

hayırlı olsun tatlım:) allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin:)
aynı doğumdan bana da nasip etsin. henüz evli değilim ama anlatılanlardan sonra baya korkmuştum. senin ki rahat geçmiş.

Evet, Çok şükür 26 Martta kucağıma aldım ve normal doğum oldu:KK8:;

23 Martta olması gerekiyordu, doktorum daha açılma yok, pazartesiye kadar olmazsa pazartesi sabah kontrole gel dedi; Pazartesi saat 9 da kontrole gittiğimde 5 cm açılmam ve 10 dk içinde 100'ü gösteren iki sancı çıktı, doktorum senin doğum başlamış hiç acı hissetmiyor musun dedi, bende şaşırmıştım, saat 9:30da yatış oldu, doğum sürecini hızlandırmak için suni sancı verdiler, öyleykende rahat ve kolay bir doğum oldu. 13:50de oğlumu kucağıma aldım...

Bu arada tekrar tşk ederim:KK16::KK16:

Allah anali babali buyutmeyi nasip etsin :)

Bu bahsettiğiniz, kız erkek sancısının farklı olduğu kısmı tamamen bilime aykırı bir açıklama Selin Hanım. Bu sebeple zaten çok sayıda dediğinizin tersiyle de karşılaşılıyor. Bu sancılar ve karnın büyüme şekli arasındaki farklar, bebeğin almakta olduğu pozisyon, hamile olan annenin bünyesinin güçlülüğü, beslenme şekli ve Bhcg değerlerinin artış hızıyla ilgili bir durumdur. Tabi hiç sancısız çok rahat geçen gebelikler de mevcuttur. Hatta 7-8. aylara kadar hiçbir belirti vermeyen, adetin kesilmediği hamilelikler de mevcuttur. Bu yüzden kız ya da erkek olacağını çocuğun, bebek cinsiyetini gösterdiği zaman öğrenebiliriz ancak. Tabi o da utangaç olup saklamazsa :)

Ama Yüce Rabbim dediğiniz gibi herşeyi öyle bir ayarlamış ki... Bu hisleri bana yaşattığı için binlerce şükürler olsun...

X