doğum sancısı

paresserap

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2011
217
1
doğum yapan anneler bi sorum olacak.sancı tam olarak nerde ve nasıl yoğunlaşıyor.yanı kasıklardamı yoksa göbek altındamı.doğumun geldiği nasıl anlaşılır.

diyar1986

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
358
0
dogum sancisi normal karin agrisina benzemiyor,kasiklarinda agri ve kasilma olur ince belinde de agri olur,vede önce ara ara agri ve kasilmalarin olur bi zaman sonra kasilmalar düzenli gelir saat tutun.merak etmeyin dogum sancisini zaten anlarlarsin.

diyar1986

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
358
0
bu aylarda ara sancilarin olmasi normal,suan eltim dogumda oda 37.haftasinda iyi haberlerini bekliyoruz

paresserap

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2011
217
1
inş sağ salim bebeğini kucağına alır.bugünlerde teleşa girdim doğum heran olabilir.bebeğmde 3,200gr kilosu.biraz tombiş olcak galiba

dudi

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
1.489
176
Canim seni korkutmak istemem ama dogum sancisi sag alt cenemdeki su disim agriyo gibi bisey degil yani o sanci cok baska bisey gelince mutlaka ayirt edersin zaten ama sunu diyebilirimki öyle bi sanci ki neren agridigini bile kestiremiyosun:KK53:

paresserap

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2011
217
1
akşamdan beri bi kaç defa aniden sancı girdi bi kaç saniye sonra kayboldu.şun bişiy yok öyle rahatsız edecek kadar

dudi

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
1.489
176
Onlarin adi ön sancilar canim yani vücüdün yavas yavas doguma hazirlaniyor rahim milim milim aciliyor falan ama dogum sancisi farkli anlamam diyede hic korkma o an gelince hissediyosun zaten bide daha uzun biraz daha acili kesik kesik ama oyle bi gün olup iki üc gün olmayan yada bi kac saatte bir olmuyo mesela benim dogumum sabah basladi diyebilirim:KK52:kalktigimda yani tam yer söylemem gerekirse belimde diyenilirim degisik bi agri vardi böyle bi gergin falan oluyo vücüdün sanki,esim on sancidir falan diye arada oluyodu ya biraz bekleyelim ben doguruyorum diyorum hissediyosun cünkü adam bana ön sanci diyo:KK52:yani haftalarin geldiyse ve buna benzer düzenli sanci hissediyosan küveti sicak su doldurup bi bes dakka otur zaten sonrasinda dogurup dogurmadigina kendin karar verebiliyosun:KK53:hayirlisiyla kurtulursunuz insallah:nazar:

dudi

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
1.489
176
hayir canim etmiyo en azindan benim oglum etmedi zaten rahim agzina yerlesmis durumda oluyo dogum basladiginda söyle söyliyeyim kafasi rahim agzinda ama poposu ve ayaklariyla gögüs kafesinde güc alip kendini itmeye calisiyo gibi bisey karnin bi gergin garip oluyo zaten:KK53:umarim anlatabilmisimdir:44:ama bu kadar düsünme bence zamani geldiginde hersey kendiliginden oluyo zaten büyütücek korkucak pek bisey yok icini ferah tut öylemi oluyo böylemi oluyo derken bi bakiyosun ki dogurmussun bide herkezinki farkli oluyo canim ben kendi yasadigimi anlatarak yaziyorum sana ama kimi dogumdada hic bisey olmadan once su geliyo ondan sonra sanci mesela:emir_bebek:yani artik orasini allah bilir deyip duani et icini ferah tut sagliklada bebisini kucagina al insallah

paresserap

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2011
217
1
çok teşekkür ederim cvbın için.kendimi rahatlatmaya çalışıyorum,ama sancı oldukça korkumda artıyor.

diyar1986

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
358
0
dogum yapali 2 yil oldu ama insan cogu seyi unutuyor ,benim hatirladigim kadariylada fazla hareket etmiyor

hulyabaskurt

Seni Bekliyoruz PAŞAMM:)
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
1.881
21
ayy okurken heyecan bastı bende normal dolgum ıstıyorum ınsallah olur :) ve sancı cekmek ıstıyorum ve sunu bılıyorumkı bebegın hareketlerı azalıyormus ayy dogurcakmısın kı ayy cok merk ettım ya keske sımdı yanında olsam :KK70: ne kdr manyakca yazdım farkındayım ama merk edıyorum RABBIM YAR VE YARDIMCIN OLSUN INSALLAH saglıkla evladını kucagına almak nasip olur ınsallah hıc bı sorun cıkmadan gecırırsın ınsallah. :):emir_bebek:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3165 gün geçti.