doğum sancısı

paresserap

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2011
215
2
doğum yapan anneler bi sorum olacak.sancı tam olarak nerde ve nasıl yoğunlaşıyor.yanı kasıklardamı yoksa göbek altındamı.doğumun geldiği nasıl anlaşılır.

dogum sancisi normal karin agrisina benzemiyor,kasiklarinda agri ve kasilma olur ince belinde de agri olur,vede önce ara ara agri ve kasilmalarin olur bi zaman sonra kasilmalar düzenli gelir saat tutun.merak etmeyin dogum sancisini zaten anlarlarsin.

inş sağ salim bebeğini kucağına alır.bugünlerde teleşa girdim doğum heran olabilir.bebeğmde 3,200gr kilosu.biraz tombiş olcak galiba

Canim seni korkutmak istemem ama dogum sancisi sag alt cenemdeki su disim agriyo gibi bisey degil yani o sanci cok baska bisey gelince mutlaka ayirt edersin zaten ama sunu diyebilirimki öyle bi sanci ki neren agridigini bile kestiremiyosun:KK53:

akşamdan beri bi kaç defa aniden sancı girdi bi kaç saniye sonra kayboldu.şun bişiy yok öyle rahatsız edecek kadar

Onlarin adi ön sancilar canim yani vücüdün yavas yavas doguma hazirlaniyor rahim milim milim aciliyor falan ama dogum sancisi farkli anlamam diyede hic korkma o an gelince hissediyosun zaten bide daha uzun biraz daha acili kesik kesik ama oyle bi gün olup iki üc gün olmayan yada bi kac saatte bir olmuyo mesela benim dogumum sabah basladi diyebilirim:KK52:kalktigimda yani tam yer söylemem gerekirse belimde diyenilirim degisik bi agri vardi böyle bi gergin falan oluyo vücüdün sanki,esim on sancidir falan diye arada oluyodu ya biraz bekleyelim ben doguruyorum diyorum hissediyosun cünkü adam bana ön sanci diyo:KK52:yani haftalarin geldiyse ve buna benzer düzenli sanci hissediyosan küveti sicak su doldurup bi bes dakka otur zaten sonrasinda dogurup dogurmadigina kendin karar verebiliyosun:KK53:hayirlisiyla kurtulursunuz insallah:nazar:

hayir canim etmiyo en azindan benim oglum etmedi zaten rahim agzina yerlesmis durumda oluyo dogum basladiginda söyle söyliyeyim kafasi rahim agzinda ama poposu ve ayaklariyla gögüs kafesinde güc alip kendini itmeye calisiyo gibi bisey karnin bi gergin garip oluyo zaten:KK53:umarim anlatabilmisimdir:44:ama bu kadar düsünme bence zamani geldiginde hersey kendiliginden oluyo zaten büyütücek korkucak pek bisey yok icini ferah tut öylemi oluyo böylemi oluyo derken bi bakiyosun ki dogurmussun bide herkezinki farkli oluyo canim ben kendi yasadigimi anlatarak yaziyorum sana ama kimi dogumdada hic bisey olmadan once su geliyo ondan sonra sanci mesela:emir_bebek:yani artik orasini allah bilir deyip duani et icini ferah tut sagliklada bebisini kucagina al insallah

çok teşekkür ederim cvbın için.kendimi rahatlatmaya çalışıyorum,ama sancı oldukça korkumda artıyor.

ayy okurken heyecan bastı bende normal dolgum ıstıyorum ınsallah olur :) ve sancı cekmek ıstıyorum ve sunu bılıyorumkı bebegın hareketlerı azalıyormus ayy dogurcakmısın kı ayy cok merk ettım ya keske sımdı yanında olsam :KK70: ne kdr manyakca yazdım farkındayım ama merk edıyorum RABBIM YAR VE YARDIMCIN OLSUN INSALLAH saglıkla evladını kucagına almak nasip olur ınsallah hıc bı sorun cıkmadan gecırırsın ınsallah. :):emir_bebek:

ayy okurken heyecan bastı bende normal dolgum ıstıyorum ınsallah olur :) ve sancı cekmek ıstıyorum ve sunu bılıyorumkı bebegın hareketlerı azalıyormus ayy dogurcakmısın kı ayy cok merk ettım ya keske sımdı yanında olsam :KK70: ne kdr manyakca yazdım farkındayım ama merk edıyorum RABBIM YAR VE YARDIMCIN OLSUN INSALLAH saglıkla evladını kucagına almak nasip olur ınsallah hıc bı sorun cıkmadan gecırırsın ınsallah. :):emir_bebek:

:))amin inş.cümlemize kolay ve güzel doğumlar nasip olur inş.

regl ağrısının biraz daha yoğunu
regl ağrın olunca üstüne yatınca sıcak havlu v.s. genelde geçer ama bunda geçmez
göbek altından böyle 3-5 dak bir ağrı olur
çıkış yerine doğru baskı yapar
ayrıca devamlı büyük abdestin varmış gibidir
gidersin tuvalete bekler durusun:KK53:
genelde suyun önce gelirse bu ağrı daha ağırdır

ne kadar sık olursa zaman yaklaşmış demektir
ama senin 22 günün varmış galiba hamileliğini normal geçirdiysen şimdilik kendini sıkmana gerek yok
ve en güzeli o ağrılar bebek kafasını gösterdiğinde bıçak gibi kesilir ve sen öyle bir rahatlarsın ki anlatılı gibi değil
Allah sana hayırlı ve kolay doğum nasip etsin
sağlıkla bebeğin dünyaya gelsin:emir_bebek:

doğum yapan anneler bi sorum olacak.sancı tam olarak nerde ve nasıl yoğunlaşıyor.yanı kasıklardamı yoksa göbek altındamı.doğumun geldiği nasıl anlaşılır.

ben belimden asagi butun kemiklerimde hissettim
ama suni sanci ile dogum yaptim ben
cok zordu yaa
öyle aci görmedim
esim bile unutamiyor halimi

regl ağrısının biraz daha yoğunu
regl ağrın olunca üstüne yatınca sıcak havlu v.s. genelde geçer ama bunda geçmez
göbek altından böyle 3-5 dak bir ağrı olur
çıkış yerine doğru baskı yapar
ayrıca devamlı büyük abdestin varmış gibidir
gidersin tuvalete bekler durusun:KK53:
genelde suyun önce gelirse bu ağrı daha ağırdır

ne kadar sık olursa zaman yaklaşmış demektir
ama senin 22 günün varmış galiba hamileliğini normal geçirdiysen şimdilik kendini sıkmana gerek yok
ve en güzeli o ağrılar bebek kafasını gösterdiğinde bıçak gibi kesilir ve sen öyle bir rahatlarsın ki anlatılı gibi değil
Allah sana hayırlı ve kolay doğum nasip etsin
sağlıkla bebeğin dünyaya gelsin:emir_bebek:

evet 20günden fazla var.güzel açıklamışsın.bunları yaşarsam anlarım doğumum geldiğini sanırım

X