Doğum sonrası atoni kanaması

Blgli

Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2015
22
4
3 yıl önce doğum sonrası atoni kanaması geçirdim. 8 ünite kan verildi. Çok sıkıntılı bir süreçti. Ve şimdi yine hamileyim. Aynı şeyi yaşamaktan çok korkuyorum. İlk doğumunda atoni geçirip tekrarlayan var mı çok merak ediyorum..

Büyük geçmiş olsun. Bende 2009 ilk bebekte yaşadım. Zor bir süreç. Durumumu tam bilemediğim için ikinci bebek 2013 te doğdu. Yine aynı atoni oldu. Yine zor bir süreçti. ikincinin aslında olmamasını, anneninde bebeğinde hayatının tehlikede olabileceğini söylediler. Tabi ikiside normal, sadece suni sancı ile. Aslında kişinin kendi sancısı yoksa uzun süre suni almaması gerekiyormuş.Rahim yoruldugu için kendini bırakıyor ve sonrasında toplamıyormuş. Bana keşke sezeryan olsaydın dedi dr. En azından rahimi dışarıda küçültüp içeri koyuyoruz dedi. Ben üçüncüyü dahi istiyorum ve korkuyorum. Rabbim ömür verirse yaşarız zaten, yoksa herşey bahane. Sezeryandan da sıkıntı olanları duydum, atoni yasayanları. Rabbim hayırlısı ne ise onu versin. Allah yardımcın olsun. Doğum yaptıracak kişiyi ve sonrasında görevlileri tembihlemelisin. Takibini sıkı tutsunlar. Birşey olmaz inş, sonucu buna değiyor.

Evet buradayım. O hamileliğimi 12 haftalıkken kalbi durduğu için kürtaj oldum. Kanama geçirmedim. Tekrar hamile kaldım. Doğum yaptım. Doğum sonu atoni geçirmedim ama doğumdan sonraki 14.gün evde şiddetli kanama geçirip ambulansla hastaneye kaldırıldım. Bu kez de endometritten dolayı geçirmişim. 9 gün hastanede yattım. Velhasıl her hamilelik benim için olaylı geçti. Rabbim isteyene versin bebiş.

Evet buradayım. O hamileliğimi 12 haftalıkken kalbi durduğu için kürtaj oldum. Kanama geçirmedim. Tekrar hamile kaldım. Doğum yaptım. Doğum sonu atoni geçirmedim ama doğumdan sonraki 14.gün evde şiddetli kanama geçirip ambulansla hastaneye kaldırıldım. Bu kez de endometritten dolayı geçirmişim. 9 gün hastanede yattım. Velhasıl her hamilelik benim için olaylı geçti. Rabbim isteyene versin bebiş.
cok gecmis olsun aynen bende atonı gecrdım ıkı yıl once ve +cook tehlikeli korkunc gectı ve gebelik ıstıyorum ve prenses olsun ıstıyorum senin atonı sonrası kac sene sonra dogum yaptın sezeryanmı yıne ve o gecırdıgın sey nedr
+

Tam dört yıl sonra doğum yaptım. Doktorum ikincide olmaz demişti zaten ikinci geçirdiğim atoni değildi. Herkes atoni olacak diye beklerken olmamasından dolayı sanırım nazar değdi. Herşey yolunda giderken birden evde kanamam başladı. Korkunçtu. Ama illaki olacak diye bişey yok. Benim ikincide kanama sebebi olarak endometrit göaterildi. O da rahimde enfeksiyon yani. Baya yoğun enfeksiyon tedavisi gördüm. Rabbim gönlünüze göre sağlıkla sıhhatle hayırlı bi evlat versin. Hangi şehirdesiniz. Kaç yıl önce doğum yaptınız

Tam dört yıl sonra doğum yaptım. Doktorum ikincide olmaz demişti zaten ikinci geçirdiğim atoni değildi. Herkes atoni olacak diye beklerken olmamasından dolayı sanırım nazar değdi. Herşey yolunda giderken birden evde kanamam başladı. Korkunçtu. Ama illaki olacak diye bişey yok. Benim ikincide kanama sebebi olarak endometrit göaterildi. O da rahimde enfeksiyon yani. Baya yoğun enfeksiyon tedavisi gördüm. Rabbim gönlünüze göre sağlıkla sıhhatle hayırlı bi evlat versin. Hangi şehirdesiniz. Kaç yıl önce doğum yaptınız
2 yıl once sezeryan sonrası oldu benımkısı tam atonı yasadım nerdeyse oluyordum rahmım alınıyordu masajla rahmım toparlandı demekkı sız daha oncede tam atonı gecırmıs degilsiniz

İlk Doğumumda Tam anlamıyla bildiğiniz atoninin en şiddetlisini geçirdim. Sekiz ünite kan verildi. Rahim masajla toparlandı benim de ama resmen kabus gibiydi. Masaj bırakıldığı an kan musluktan akar gibi gidiyordu. Ama görecek günümüz varmış ki yaşıyoruz.

İlk Doğumumda yaşadığım Tam anlamıyla bildiğiniz atoninin en şiddetlisini geçirdim. Sekiz ünite kan verildi. Rahim masajla toparlandı benim de ama resmen kabus gibiydi. Masaj bırakıldığı an kan musluktan akar gibi gidiyordu. Ama görecek günümüz varmış ki yaşıyoruz.
aynen valla rabbim bizi evlatlarımıza bagısladı banada kan verildi 3 gun yogun bakımında kaldım 2 yıl oldu tam ve gebelşk ıstıyorum hemde prenses normal dogum ama korkuyorumda tekrar yasarım diye

İkincisinde atoni değildi içerde parça kalmış olablr o da enfeksiyon yapmış onu atmak için yoğun kanama geçirmiş olabilirsin dediler. Acil ambulansla devlet hastanesine kaldırıldım. Devlet hastanelerinde hastayı adam yerine koyup bi açıklama yapmadıkları için öğrenebildiklerim bu kadar.

Tam teşekküllü bi hastaneye gidin. Daha önce yaşadığınız durumu mutlaka bildirin illaki olacak diye bişey yok. Dediğim gibi ben yaşamadım. Ama eğer ki yaşarsanız mutlaka onun önlemini alacaklardır. ben ankara nın en iyi özel hastanelerinden birinde yaptım ikinci doğumumu ama acil bi durumda devlet hastanesine gitmek zorunda kaldım.

hm ben bu sefer ozelde dogum yapcam rabbim nasip ederse ama tedirgınım 2 yıl yeterli olurmu hem atoni gecirmemek ıcın hem normal dogum icin

Tam teşekküllü bi hastaneye gidin. Daha önce yaşadığınız durumu mutlaka bildirin illaki olacak diye bişey yok. Dediğim gibi ben yaşamadım. Ama eğer ki yaşarsanız mutlaka onun önlemini alacaklardır. ben ankara nın en iyi özel hastanelerinden birinde yaptım ikinci doğumumu ama acil bi durumda devlet hastanesine gitmek zorunda kaldım.
ha banada oyle dendi eger aCİL BİR SEY CIKARSA BURAYA SEVK EDİLECEKSINIZ VE gecen zaman ıcerisinde mudahale icin gec kalınmıs olunabilinir o yondende kararsız kaldım

Atoni olmasının doğumlardaki arasıyla ilgisinin olduğunu sanmıyorum çok nadir olan bi durum. Hamilelikten önce bi doktorunuzla bu konuyu detaylı olarak görüşmenizde fayda var. Sizi yönlendirecektir

Atoni olmasının doğumlardaki arasıyla ilgisinin olduğunu sanmıyorum çok nadir olan bi durum. Hamilelikten önce bi doktorunuzla bu konuyu detaylı olarak görüşmenizde fayda var. Sizi yönlendirecektir
benı amelıyat eden doktorum sakun demıstı en az 3 yıl korun dedı bazı doktorlarda dıyo bellı olmaz tekrar yasanıp yasanmaması cok kararsızım ıste normal olsunda ıstyrm

Doğum sonrası atoni kanaması olsaydı müdahale edilecek bi hastaneydi fakat doğum sonrası 14.gün evde kanamam olunca devlet hastanesine götürüldüm mecburen ambulans nereye götürürse yani.

Sezaryen sonrası normal doğum yaptıracak bi doktor bulmanız da önemli anladığım kadarıyla. Allah yardımcınız olsun. Zor bu işler. Allah yavrunuza hayırlı sağlıklı sıhhatli ömür versin. Hayırlısıyla tekrar da bi bebek nasip etsin.

Doğum sonrası atoni kanaması olsaydı müdahale edilecek bi hastaneydi fakat doğum sonrası 14.gün evde kanamam olunca devlet hastanesine götürüldüm mecburen ambulans nereye götürürse yani.
hmm bana cok ıyı bır doktor ozelmı devletmı dedım kesınlıkle devlet ve ani bır durumda buraya postalanrsnz demisti

X