Doğum sonrası bacak ve bel ağrısı olan var mı?

bonboncum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2009
26
0
Merhaba kızlar ben doğum yapalı 4,5 ay olmak üzere. Sezeryanla doğum yaptım. Doğumdan sonra bende bacak ağrıları başladı ve hala da sürüyor. Belim de ağrıyor ama bacaklarım çok rahatsız ediyor. Ayağa kalkınca hemen yürümekte zorluk çekiyorum. Artan kilodan mı yoksa başka birşeyden mi bilmiyorum. Bu sorunu yaşayanınız var mı? Böyle devam ederse doktora gideceğim.

kaç kilosunuz bilemiyorum ama bence kilo kaynaklı. kemikleriniz ince ise taşıyamıyor olabilir. ben 72 kilo ile başladım hamileliğe, 78 kilo ile bitirdim. ama bende de aşırı şekilde bel ve bacak ağrıları oluyordu. doktorum siyatik başlangıcı acilen kilo vermen gerekiyor dedi. şimdi 15 günlük lohusayım, birkaç ay sonra sütü etkilemeyecek şekilde rejime ve spora başlicam. inşallah veririm. eğer kilolu biriyseniz onun etkisi çok büyük malesef.

Şu an 72 kiloyum. Boyum 1.70. 10 kilo gibi bir fazlam var. Kemik yapım da ince. Belki de dediğin gibi ondan ağrılar oluyor. Cevabın için çok teşekkürler. Bebeğini güle güle büyüt:)

benimde sol bacagim cok agri yapio geceleri, 6.ay olcak sezeryan olali..
benimki kilodan degildir herhalde yine eski kilomdayim ama bu agrilar cok sinir bozucuuuuuuu

Ben sezeryan olalı 13 ay oluyor neredeyse şuan o bel ağrılarım geçti.Hala 10 kg.fazlam var ama bu ağrılar yavaş yavaş azaldı.Aslında normal birden çok kilo alınca vücut dengesi bozuluyor ve hamilelikteki en büyük risklerden biride bel fıtığı diye biliyorum.O yüzden bence bir süre daha dikkat et ve geçmezse bir kemik kontrolü yaptır.Bende 6.aydan sonra azaldı o yüzden ihtiyaç duymadım doktora.Birde hamilelikte hareketsiz bir yaşam sürdüysen ondanda kaynaklı olabilir.
Çok geçmiş olsun...

ya bende de var..özellikle geceleri başlıyor,eğilirsem kalkamıyom,kalkınca eğilemiyom.bide geceleri kalkıp mutfağa gitmek için merdiivenden inip çıkamıyom,çünkü bacaklarımı bükemiyom.bende spinal sezeryan oldum.ondan olabilir belki diyorum ama benimde şuan gebelik öncesine göre 26 kilo fazlam var.bi ara vermiştim gene almışım.galiba 49 kiloya bidaha dönemiycem,ne kötü..

sezeryan doğum yaptıkta sonra bir yılı geçik acayip ağrı ve kramplarım oluyordu bebeğimi emzirmek için oturduğumda kalkamıyordum artık yürürken bile haraket edemez olmuştum sonunda dayanamayıp doktora gittim doktor röntgen istedi çektirdim
ertesi gün doktora tekrar gittim doktor birşey göremedi ki işin komiği birdaha ne ağrım nede kramplarım oldu bir anda bıçak gibi kesildi.

ama bu sene içersinde derya baykal'ın programını izlerken konuk olan doktorla aynı konu açıldı doktor kadınların doğum sırasında leğen kemiklerinde ufakta olsa bir çatlama olduğunu ve bunun en az altı ay içinde geçtiğini söledi

nasıl rahatladım anlatamam, sadece bende oldu sanmıştım, benim de bebeğim 2,5 aylık. spinal sezeryan oldum, bebeği küvette yıkarken belim bir başlıyor ağrımaya, zor doğruluyorum. sanki yavaş yavaş azalıyor gibi. dr demiş ya leğen kemiğinden diye bence de öyle. çünkü 55 kilo ile başlayıp 14 kilo aldım şu an 1 kilo fazlam var. ona rağmen eski kıyafetlerime giremiyorum girsem de dar oluyor

bende bel ağrısı acayip.. 3 ay oldu sezeryan olalaı.. ne yapcağımı bikiyoprum.. bebeğimi zor taşıyorum. dra gideceğim bu gidşile..

arkadaşlar bende 1,5 ay oldu sezryan ile doğum yapalı
bende bel ve bacak değil ama diz ağrıları var. adım bile atamıyorum ve gerçekten çok sinir bozucu bir şey. epidural sezaryan oldum acaba ondanmı?

bende 6 ay oldu sezeryanla doğum yaptım boyum 1.70 55 kilo ile hamile kaldım 80 kilo ile doğuma girdim şimdi 60 kiloyum
ama bel ağrılarım ve arada da bacaklara vuruyor bazaen belimi zor doğrultuyorum
krem falan sürüyorum gece sarıp yatıyorum

aynı sorun bende de var, otursam kalkamıyorum, hemen dogulamıyorum...bel agrısı dayanılmaz..yorgunluktan sanıyordum..

kayınvalidemin bir komşusu da spinal olmuş o da böyle ağrı çekmiş ama benim son 2 gündür çok kötü,dr a gidicem. sağ kalçamın üst kısmından başlayıp bacağıma vuruyor ağrı, fıtıktan korkuyorum, eşim bugün randevu alacak. eğilemiyoru hiç, uzun süre oturamıyorum, rahat da oturamıyorum aslında yaşam kalitem bitti tamamen mafoldumben
dün dr a gittim, muayene etti, ilaç ve krem verdi, cuma da mr çekilecek, netten araştırıyorum bir sürü şey çıkıyor anlamadım, mr sonucundan önce bişey belli olmayacak sanırım

Son düzenleme:
yazdım sanıyordum ama yazmamışım, orta derecede fıtığım varmış. dikkat edin ve dr a gidin derim

benimde dayanılmaz bacak ağrılarım vardı, jinekoloğuma sordum normal olduğunu,regl olunca geçeceğini söylemişti öyle de oldu zaten.doğumdan 5 ay sonra regl oldum, diz ağrılarım kesildi.spinal sezeryan oldum bende, yaşam kalitesinin bittiğine inanıyorum.eskiye dönemedim oğlum 11 aylık olmasına rağmen

off ya bu kilolar yapıyor böyle haaaaa
bu gidişle veremeyeceğim
bende oturduğumda kalkamıyorum.
benimde bel ağrım çok şiddetiydi şükür geçti.
ama hiç kilo veremedim..

merhaba arkadaslar
konu basligini görünce ilgimi cekti.gerci baya uzun zaman olmus konu acilali ama belki hala ayni sorunlari yasayan vardir.benimde bebegim 3 aylik ve hamilelikte baslayan bacak agrilarim vardi.son ayimda dayanilmaz oldu ve artik yürüyemez oldum.dogumdan sonra mr cekildi ve kemik iligi ödemi olmusum.ve 3 aydan beri yatak istirahati yapiyorum.cok zor bir durum.ve hala tam olarak iyilesemedim.iyi olup bebegime bakacagim gunleri iple cekiyorum.

ya bendede var aynı sorun bacaklarım çok ağrıyor doğum yapalı 2 ay oldu.normal epidural.özellikle akşam saatlerinde fena canım yanıyor dr a gitmeyi düşünüyorum ama hangi bölüm bakarki ortopedi mi

önce bir beyin sinir cerrahına git bence mr ın temiz çıkarsa, o seni yönlendirir, çünkü fıtık çok zor:sinifsinif:

X