Doğuma Hazırlık Dogum sonrasi hastanede dagitmalik hediye

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Dolap süsü, magnet, sabun, çikolata vs bunlar çok gereksiz. Yakin aile üyeleri dışında kimsenin ilgisini çekmeyen hatta komik bulunan şeyler. Yerinizde olsam kedi köpek maması, tohum, fidan gibi şeyler hediye ederdim.

Magnet, açacak dolap süsü bana da saçma geliyor açıkçası. Bende bir cpk kişiden öyle hediyeler geldi hiç birini kullanmıyorum. Dolabın üzerine kendi fotografimi asmiyorum başkasının setlerinde asmam yani..yada köşede duracak mini hediyelikler evimin hiç bir köşesine uymuyor .eminim bir çok kişinin de uymuyordur. Onun yerine herkesin kullanabileceği ama üzerinde bebeğin adı vs yazmayacak hediyeler bana mantıklı geliyor . Mesela makrome anahtarlık. Küçük bir karton üzerine yine bebeğin adi güzel sözcükler yazılabilir. Hem çok moda ,hemde herkesin kullanabileceği bir hediye diye düşünüyorum. Şahsi fikrim tabiki.😇😇 sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🤲🏻🤲🏻

Ben de magnet, sabun, çikolata gibi şeyleri sevmiyorum. Bana hediye olarak gelenler de bir çekmecede duruyor.
Hastanede hediye dağıtmak konusunu bilemiyorum. Yani size hediye gelmesi lazım değil mi😜
Ben hem kendime hem yakın aile üyeleri için 10 adet şık mum yaptırmıştım, mevlüt gününde vermiştim. Aynı gün Yasin kitabı dağıtmıştım, Yasin de okunmuştu zaten.
40 Mevlüt’ü, diş buğdayı, 1 yaş, 2 yaş, diye devam edecek haberiniz olsun😉☺️

Magnet, açacak dolap süsü bana da saçma geliyor açıkçası. Bende bir cpk kişiden öyle hediyeler geldi hiç birini kullanmıyorum. Dolabın üzerine kendi fotografimi asmiyorum başkasının setlerinde asmam yani..yada köşede duracak mini hediyelikler evimin hiç bir köşesine uymuyor .eminim bir çok kişinin de uymuyordur. Onun yerine herkesin kullanabileceği ama üzerinde bebeğin adı vs yazmayacak hediyeler bana mantıklı geliyor . Mesela makrome anahtarlık. Küçük bir karton üzerine yine bebeğin adi güzel sözcükler yazılabilir. Hem çok moda ,hemde herkesin kullanabileceği bir hediye diye düşünüyorum. Şahsi fikrim tabiki.😇😇 sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🤲🏻🤲🏻
Banada onlar sacma geliyor. Benmde dolapta duruyo kullanmiyorm 🤭yasin tesbih gbi bisy mi yaptrsam dye dusundm

Ben de magnet, sabun, çikolata gibi şeyleri sevmiyorum. Bana hediye olarak gelenler de bir çekmecede duruyor.
Hastanede hediye dağıtmak konusunu bilemiyorum. Yani size hediye gelmesi lazım değil mi😜
Ben hem kendime hem yakın aile üyeleri için 10 adet şık mum yaptırmıştım, mevlüt gününde vermiştim. Aynı gün Yasin kitabı dağıtmıştım, Yasin de okunmuştu zaten.
40 Mevlüt’ü, diş buğdayı, 1 yaş, 2 yaş, diye devam edecek haberiniz olsun😉☺️
Hastaneye gelen olmazda iste oyle soyleniyor dye oyle dedim eve gelenler icin 🤭bende yasin tesbih gbi bisy dusundm. Kullanisli olsun dye

Henüz çocuğum yok fakat bu tarz şeyleri gereksiz görüyorum. Sadece belki çikolata şeker gibi bir şey olabilir. O da hastaneye beni ziyarete gelenlere ikram maksatlı illa çocuğumun adının basılı olmasına veya cicili bicili bir kapta olması gerekmiyor.

Merhaba. Öncelikle Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Kendi çevremde gördüklerimden size tavsiye vereceğim. Yakın zamanda kuzenim doğum yaptı ve kızı için hediyelik çikolatalar yaptırmıştı. Üzerinde Hoşgeldin (Bebeğin İsmi)! yazıyordu ve lezzetli çikolatalardı. Bu pazar 40 mevlüdünde misafirlere o çikolataları dağıttık ve herkes memnun kalmıştı.
Bir aile dostumuz da şirin pembe cam şişelerde pembe kağıt pipetler ile lohusa şerbeti hazırlamıştı hediyelik olarak. Bu da güzel bir fikir olabilir.

Hastane için değil de ben de ziyarete gelecek iş arkadaşlarım için dusunuyirum ama magnet falan değil ben onları çöpe atıyorum sonra 🤣
Suda eriyen tohum mu ne gördüm gecen o olabilir Yasin kitabi olabilir diyorum belki anahtarlık olur üstünde isim yazmayan

Hatiralik olarak ne hediyesi yaptirdinz
ben guzel bi cıkolata yaptırdım bı dolu cesıt desen vardı bebekli ..cok yakınlara bebek gezmeye geldiklerinde yasin dagıttım bız 40 mevlidi yaparız da esımın taraf yapmayız dedı ben de ıcımde kalmasın dıye dagıttım :) o aklımda oldugundan + masrafa gırmedım. cunku bunları hamıleyken ayarladım:)..yapabılsem anahtarlık dusunmustum. satıyorlar ya makromeli. ama 11 kişilik arkadas grubuma amigurumi minik anahtarlık ormustum.. tabi.. (gelmediler:) ) bayramda anneme bıraktım versın dıye:) çook şeyapmıyım:)) baskasının dagıttıgı hatıralık esyalarda ya isim vardı ya fotograf ben kendı kardesım ve cok yakınım olmadıkca hıc saklamadım ozenmıs yaptırmıs da dedım ne ısı var fılancanın nisan şekerli magnetının buzdolabımda .. bebeklerde secenek cok en azından isimlerin kagıtla asıldıgı anahtarlık , magnetlı gazoz acacagı kullanıslı ve hıc kımse de atmıyor bence :))

Banada onlar sacma geliyor. Benmde dolapta duruyo kullanmiyorm 🤭yasin tesbih gbi bisy mi yaptrsam dye dusundm
Inan onlarda herkesin evinde bulunuyor hemen hemen... bana saçma geliyor yani geleneklerimizde yok olsa Bile es geçerdim... hayvanları yedirin içirin daha güzel

X