Doğum sonrası ilk adet görme zamanı hakkında

hezyaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2013
241
29
34
Hanımlar 2 doğum yaptım, ilkinde bebeğim 6. ayına girdiğinde adet oldum.Şimdi de oğlum 7 aylık oldu ama hala adet olmadım, iki doğum sonrası farklılık yaşayan var mı? normal mi acaba adet görmemem?:26:

merhaba,öncelikle bebkleriniz hayırlı olsun..
ben doğumdan sonra emzirmem bitene kadar regl olmadım.doktora gittiğimde bazı kadınlarda prolaktin yani süt hormonu yumurtlamayı baskılıyor demişti.emzirmem bitince regl olmaya başladım..
sıkıntılarınız vars adoktora görünün derim,aklınızda kalmamış olur..muayene olursunuz.

merhaba,öncelikle bebkleriniz hayırlı olsun..
ben doğumdan sonra emzirmem bitene kadar regl olmadım.doktora gittiğimde bazı kadınlarda prolaktin yani süt hormonu yumurtlamayı baskılıyor demişti.emzirmem bitince regl olmaya başladım..
sıkıntılarınız varsa doktora görünün derim,aklınızda kalmamış olur..muayene olursunuz.

teşekkür ederim, aslında daha ben daha çok iki doğum sonrasını merak etmiştim,yani fark olması olağan bir durum mu diye.bir de yaşadığım yerdeki hastaneleri beğenmiyor eşim, götürmüyor,70km uzakta bir hastaneye gidiyoruz bir sıkıntı olduğunda.şimdi iki çocukla hiç gidesim yok oraya:)

teşekkür ederim, aslında daha ben daha çok iki doğum sonrasını merak etmiştim,yani fark olması olağan bir durum mu diye.bir de yaşadığım yerdeki hastaneleri beğenmiyor eşim, götürmüyor,70km uzakta bir hastaneye gidiyoruz bir sıkıntı olduğunda.şimdi iki çocukla hiç gidesim yok oraya:)

tek sefer hamilelik ve doğum yaşadım ancak herkesin söylediği her doğum birbirinden farklı oluyor ..hamilelik süreci bile farklıysa ,sonrasındaki hormonel farklılıklar da doğaldır.ilki nasıl olduysa ikincisi de aynı olacak diye bir durum yok ki..

Doğum yapalı 6 ay oldu tam bugün. Dayım vefat etti dün. Üzüntüden mi yoksa dün üşüdüm biraz ondan mıdır bugün regl oldum karnım ağrıyor. Geçici bir durum mudur yoksa her ay olcam demek midir. Emziriyorum hala. Yardım lütfennnnn. :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X