Doğum sonrası saç dökülmesi..:(

mrsQECTION

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2007
22
2
Merhaba bayanlar lutfen bana yardım edin bundan 4 ay evvel dogum yaptım ogunden beri saçlarım avuç avuç dökülüyor bununla ilgili bana yardım eder misiniz yoksa kel kalacagım

*seli*

Guru
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2007
681
8
Merhaba bayanlar lutfen bana yardım edin bundan 4 ay evvel dogum yaptım ogunden beri saçlarım avuç avuç dökülüyor bununla ilgili bana yardım eder misiniz yoksa kel kalacagım

Canım,öncelikle mesajını "Doğum sonrası saç bakımı"na taşıdım.
Çünkü burada senin sorununla ilgili pek çok bilgi paylaşımı var.
Diğer taraftan doğumdan sonra özellikle de 4. aydan itibaren saçların dökülmesi normail canım.
Korkma,çünkü hepimiz bunu yaşıyoruz maalesef.
Sebebi de hamilelik boyunca annelik hormonları sayesinde canlanıp hiç dökülmeyen saçlarımızın,doğumdan sonra hormonların etkisi geçtiği için toplu halde dökülmesi..:çok üzgünüm:

dirim

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2008
11.998
1.113
kızlar merak ediyorum,doğumdan sonra saç dökülmesi oluyor ya,hamilelik boyunca dökülmeyen saçlar dökülüyormuş.
hamilelikten sonra saç dökülmesi yaşamayan var mı aranızda,kesin mi dökülüyor herkeste
:sm_confused::uhm:

DveS

Guru
Kayıtlı Üye
6 Mart 2009
31
2
35
Valla seli mesajın benıde rahatlattı cunku bende 4 bucuk ay once dogum yaptım yaklasık bır aydır saclarım benımde avuc avuc dokuluyo ozelllıkle banyodan sonra gun ıcınde ıse elıme hep gelıyo canım cok sıkılıyordu sayende bende bıı nebze rahatladım :çok üzgünüm:

BaBLe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2010
864
1
34
merhaba benımde cocugum 3 ay 1 haftalık ve bende dogumdan sonra sırı derecede saç dokulmesı oluyo yıkanmak sacımı taramak ıstemıyorum fakat ben hamıleykende saçlarım kuruyor ve dokuluyordu ama bu kadar deıl sızce buda gecıcımıdır?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3189 gün geçti.

SILAM

anne
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
123
1
35
5 aylık kızım halaa sacım dokuluyor yatagımda uzerımde banyoda heryerdeeeeeeeeeeeeeee sınır bozucu

nazifeazize

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2010
38
1
41
Merhaba arkadaşlar, ben de 3,5 ay önce doğum yaptım. Hamileyken hiç dökülmeyen, pırıl pırıl parlayan saçlarım şimdi avuç avuç dökülüyor:KK43: Ama herkes bunun normal olduğunu söylüyor. Fakat bunun için bir bakım yapma şansımız yok mu?

henry

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2009
145
0
33
merhaba aynı sorun bende de var 5 aylık bebeğim var sanırım 2 aylık olduktan sonra dökülmeye başladı saçlarım hamilelikte dökülmemişti çok sinir oluyorum heryer saç oluyor biraz koca karı lafı olcak ama bebek anneyi tanımaya başlayınca dökülürmüş saç sonra dökülmesi geçiyormuş:KK43:(

dantex

Guru
Kayıtlı Üye
17 Mart 2010
6
0
evet benimde 4 aylık bir kızım var, saçlarım deli gibi dökülüyor, ama merak etmeyin kadınlarda dökülen saçlar yeniden çıkıyormuş :))

month

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2010
5.013
64
evet benimde 4 aylık bir kızım var, saçlarım deli gibi dökülüyor, ama merak etmeyin kadınlarda dökülen saçlar yeniden çıkıyormuş :))

inşallah çünkü benide acayip dökülüyo 4 buçuk ay oldu doğum yapalı hamileliğim boyunca 1 tel bile dökülmemişti saçlarım çok sık ve çok canlıydı

sessizseda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2009
1.753
3
doğumdan 4 ay snra saçlar dökülmeye başlar.hem sizin hem de bebeğinizin aynı anda.benim de aynı şey başıma gelmişti

derya_67

hayat birgün o da bugün
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2010
903
29
36
aynı sorun bende var ne yazıkki :KK50: ama benim doğum yaptığımdan beri yani 3 buçuk aydır dökülüyor saçlarım. banyo yapmak istemiyorum elimi her saçıma attığımda tutam tutam geliyor. eskiden çok gür saçlarım vardı düğünümde postiş mi taktın diye soranlar olmuştu. ama şimdi o saçlarımın yarısı bile yok :KK50: üstelik alın bölgemde yanlardan açılma var. emzirdiğim için kesinlikle ilaç kullanma dedi doktorum yerine daha sağlamları çıkarmış peki ne zaman? yakında kel kalıcam sanırım :KK14:
bugün oğlumun ağzında saç yakaladım o kadar dikkat ettiğim halde :KK50:

BalSurat

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2010
3.090
1
Aynı durumdan bende şikayetçiyim oğlum 6 aylık 4.aydan sonra aşırı dökülmeye başladı bugun kısacık kestirdim inşallahh yenileri çıkar nefret ettim saçlarımdan heryerde saçç .aile hekimim kan ilacı verdi kullanmam için

xhxuxzxuxnx

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2007
1.603
8
aynı sorun bende var ne yazıkki :KK50: ama benim doğum yaptığımdan beri yani 3 buçuk aydır dökülüyor saçlarım. banyo yapmak istemiyorum elimi her saçıma attığımda tutam tutam geliyor. eskiden çok gür saçlarım vardı düğünümde postiş mi taktın diye soranlar olmuştu. ama şimdi o saçlarımın yarısı bile yok :KK50: üstelik alın bölgemde yanlardan açılma var. emzirdiğim için kesinlikle ilaç kullanma dedi doktorum yerine daha sağlamları çıkarmış peki ne zaman? yakında kel kalıcam sanırım :KK14:
bugün oğlumun ağzında saç yakaladım o kadar dikkat ettiğim halde :KK50:

merhaba bende 3 ay önce dogum yaptim 1 aydir saclarim fena dökülüyor ama bu normalmis umarim cabucak gecer ... gecenlerde bende oglumun agzinda sac gördüm alayim derken hoooop dilini cikardi agzini yaladi vee yuttu:KK53: ne yapacagimi bilemedim cikaramadimda, annem yanimdaydi korkma kizim o kakasiyla cikar dedi ertesi gün baktim cikmisti rahat bi nefes aldim. bende cok dikkat ediyorum hatta artik evde basimi baglayip öyle dolasiyorum yoksa herye sac