dogum sonrası sonda takilmasi ve idrar tuttamama sorunu yardımlarınizi bekliyorum

Halhala

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2015
1.429
894
34
merhaba 4 gun gece suyum geldi hemen hastaneye gittik yatis yaptilar normal dogum yaparsın dediler 20 saat suni sanci verdiler ve cook fazla alttan muayene ettiler 30 kereden sorasini saymadım . bebek dogum kanalna sıkışmış dediler ve acele sezeryana aldilar sezeryan sonrasi doktor yanima geldi . vajinan cok hassasmis normal dogum icin uğraşırken cok yiprandi yırtılma oldu dikis attik ödem var duzelmezse dogumdan sonra esttik cerrahiye basvur alttan idrar yoluna sonra takıyorz 10 gun duracak dedi ve yatisimi yaptı. bugün 4. gun idrar yolundaki sondayi çıkardılar ve banan cok su ic idrara cik tut birak tut birak tutabiliyor musun bize haber ver deer bende denedim ama tutamadim cok yanma oldu nedense tutamadım . doktor gun içinde vajinani sık birak egzersiz yap yoksa omur boyu idrar kacirirsin dedi . basina boyle bisy gelen varmi ne yaptinz lutfen tecrübelerinizi benimle paylaşin .

Başıma böyle birşey gelmedi ama gelseydi sağlık olarak düzeledikten sonra yapacağım ilk iş o doktorları da hastaneyide mahkemeye vermek olurdu.Doktor hatası bu..ne demek ömür boyu tutamayabilirsin. Dogumdan önce bakilmadimi bilmiyorlar mıydı normal doğum yapamaycaginizi?
Nasıl dikiş atacak kadar zorlarlar yahu?
Bu nasıl bir sorumsuzluk ve rahatlık

Aynenn doktorun dedigini sürekli yap insalah cabuk geçer ..cok zor bisey benimde tüp bebek tedavilerinde olmuştu sokağa çıkamıyodum tuvaletim geldigi an şoorrr diye akıp gidiyodu evde bile tuvalete yetişemiyordum ..çok sukur simdi sorunum yok.egzersizleri ihmal etme geçmiş olsun

Bebeğinizi sağlıkla büyütün.
Geçmiş olsun.
Hastanede yapılan müdahale sonucu bu hale getirmişler sizi. Normal doğum yokken ortada nasıl olabiliyor böyle birşey anlamadım.
Şikayette bulunun muhakkak.

20 saat suni sanci mi: ( Allahim bebegine bagislasin seni. O hareketleri yap ama idrar geldiginde ya da yaparken degil bu sefer enfeksyon olursun.

4 gun olduysa o kadar dikise normal.. benim dogumdan sonra ozellikle ilk dogum dikisler varken tuvalete varmadan daha cogu zaman akmis gitmis oluyodu. Sasiriyodum niye tutamiyorum diye. Zamanla azalacak o. He doktor seni cok korkutmus ama.. 50 yasinda bile tutamiyosan fizyoterapist esliginde duzelebiliyor bu durum. Omur boyu cekeceksin diye birsey yok yani

Hemen o hastaneyi ve doktoru mahkemeye verin.Resmen kadınlığını bitirmiş geri zekalılar!Bu doktor hatası değil bile bile kasap gibi kesip biçmişler!Bebekte bir şey yoktur inşallah

Bu iste bi terslik var bu ne sorumsuzluk ya hakkinizi arayin lutfen

Akşam 7de hastaneye yattım, gece 3 e kadar kendi sancım, sancım kesilince 12 saat suni sancı aldım. Sonu sezaryen oldu.
18 saatte 7 muayene yapıldı.
1 ini yatışı yapan doktor, 3 ünü ebe, 3 ünü kendi doktorum.
1 muayeneyi yapan ebe canımı yaktığı için bir daha onun muayene yapmasına izin vermedim.
2. Ye geldiğinde kibarca kovdum :)

30 muayene ne için onu da hiç anlamadım...

Yahu tamam normal doğum harika bir olay ama olmuyorsa zorlamanın anlamı ne hiç anlamıyorum. Canından önemli mı insanların tövbe tövbe. Öyle sinirleniyorum ki bu toplum ve sistem baskısına. Yok kesinlikle normal yap yok kesinlikle emzir bebe açlıktan bayilsa da emzireceksin, memelerin kopsa da o süt gelecek. Kesinlikle o süt yeter bebeğe sakin mama verme mama öcü. Olsun olsun sariliktan ölsün sen yeterki mama verme. Bütün bunlardan artik fenalık bastı yeminle.

Sezaryen oldum 2 ay önce. Ameliyattan 2 saat sonra ayağa kalktım 24 saat sonra eve çıktım.2 gün sonra banyo 2 gün sonra eşimle dışarı çıkıp kahvaltı yaptım. 1 hafta sonra artik dikiş ağrım yok denecek kadar azdı 1 ayda 16 kilo verdim. Ne çiş sorunu çektim ne yırtık sorunu çektim. Evet normal olsaydı çok daha iyi olurdu ama olmadı yapacak birşey yok. Bebek onemliyse biz de önemliyiz arkadaş bu ne zorbalıktır. Tabiki dava edin hastaneyi de doktoru da. Bir de estetik diyor te allahım ödesin bakalım estetik parasını, senin yaşadığın travmanin bedelini. Şirin gorunmesine kanma. Burunlarından getir onların canım. Çok geçmiş olsun Allah yardımcın olsun

Herseyi biliriz ayağına bizi mahvediyorlar.. bende de sanirim idrar kesesi sarkmasi var 11 ay oldu dogum yapali daha gidecem daha gidecem o kadar sey yasadim ki hastaneye adim atmak istemiyorum 30 kere bakma nedir yahuuu bi insan 20 saat sanciyla nasil durur i sanci nasil sanciydi hafif olani mi yok bebek disariya cikma zamani gelen sanci mi

15 saat sancı çektim ve sadece 3 kere çatı muayenesi yaptılar. Doktorum zaten suni sancıya karşı.
Size resmen zulmetmişler. Kesinlikle şikayet edin. Yanlarına kalmasın.

Çok çok geçmiş olsun inşallah sağlığınıza kavuşursunuz tez zamanda.. kesinlikle hakkınızı savunun. Belki sizden giden geri gelmez ama onlarda artık ellerini kollarını sallaya sallaya gezemezler!

Ayrıca burda son zamanlarda okuduğum bu denli kötü deneyimlerden sonra sanırım doğuma ebelere ve doktorlara karşı müthiş bir kalkanla gidicem:KK57:

X