Doğum sonrası yırtık ve kesikler nedeniyle cinsel sıkıntı yaşayan kadınların sorunları giderilebiliyor mu?

OpDr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2020
58
22
39
Özellikle doğum yapmış kadınlar, genital kozmetik operasyonlardan çok daha fazla memnun kalmaktadır. Bilin bakalım neden? Tabiki vajen daha da genişlemiş ve dudaklar daha fazla deforme olmuştur. Şunu unutmayalım lütfen, doğumun şeklinden ziyade, gebeliğin kendisi vajenin gevşemesine neden olmaktadır.

Çok sık doğum yapanlar, yeni doğum yapanlar veya doğum süresi çok uzayan kadınlarda genital bölgede deformasyon oluşabiliyor. Aynı zamanda kadınlar doğum sonrası eşinden çekinen ve artık yetersizlik hissi yaşanmaya başlayabiliyor. Bu deformiteler cinsel hazı etkileyebiliyor. Bu sorun kozmetik jinekolojik cerrahideki vajeni daraltıcı operasyonlar ile çözümlenebiliyor.

Genital bölgede meydana gelen deformasyonlar, kadınlar için önemli bir stres konusudur. Kişide özgüven kaybı, cinsel isteksizlik, rahatsızlık hissi ve depresyon gibi birçok istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Kozmetik jinekoloji ile birlikte vulva ve vajina bölgesinde doğuştan itibaren veya zamanla oluşan görünüm ve işlev bozukluklarının giderilmesi birtakım avantajları da beraberinde getirir:

  • Dar kıyafet tercih edemeyen kadınlar için kıyafet özgürlüğü elde edilir.
  • Cinsel ilişki esnasında duyulan utanç ve endişe duyguları giderildiğinden cinsel haz artar.
  • Cinsel ilişki sırasında rahatsızlık hissi giderilir ve böylece cinsel isteksizlik azalır.
  • Kadının özgüveni yükselir ve samimi ilişkilerden kaçınma isteği yok olur.
Doğum sonrası bu şikayetler ile birlikte yapılan cerrahi müdahale ile çözüm sağlamak hatta doğum öncesi zamandan daha memnun kalmanız sağlanabilir. Ayrıca çok fazla deforme olmayan hastalarda sadece lokal yapılan uygulamalar ile şikayetlerin yerine hazzı ve mutluluğu bırakabilirsiniz.

O noktası büyütme kadınlarda, cinsel haz, orgazm ve idrar kaçırma gibi problemlerin çözülmesinde uygulanan bir tekniktir. Yaşa ve yapılan doğum sayısına bağlı olarak, genital bölgeniz de oluşan deformasyonlardan kaynaklanır. Bu deformasyonlar ile birlikte cinsel haz azalabilir, orgazm yaşama güçlükleriyle karşılaşılabiliriz. O noktası büyütme işlemi sayesinde, deforme olmuş bu vajinal yapı toparlanarak eski formunu ve performansını alması sağlanır.

G noktası büyütme işlemi, kadınlarda cinsel hazzı artıran G noktasını 2-4 kat büyümesini sağlayan işlemdir. G noktası büyütme işlemi de aynı mantıkla kadınlardaki zevk almayı artırmak, orgazmı ve kadının boşalmasını kolaylaştırmak için yapılmaktadır. Çünkü biliyoruz ki bizim toplumda kadınların neredeyse %80’i orgazm olamama, boşalamama sorunu yaşamaktadır.

Ülkemizde Doğum Sonrası Kozmetik Jinekolojik Cerrahi Uygulamaları Yaygın Mı?

Kozmetik cerrahi uygulamaları özellikle kızlık zarı konusunda biraz çekinceler olsa da

ülkemiz de artarak uygulanmaya devam ediyor. Son 5 yılda pelvik organlardaki sarkmalara ve deformitelere yönelik cerrahi çok ilerledi. Eskiye göre daha çok ve düzenli yapılıyor.

Operasyonu yaptıracağınız hekim mutlaka, bu cerrahi işlemlere hakim deneyim olarak çok vaka yapmış ve bununla ilgili bir uzmanlık geçmişi ve ilgi alanı olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca sizi gelişebilecek komplikasyonlar ve yapılacak cerrahinin alanlarını anlatmalıdır. Her gülün dikeni olması gibi, deneyimli ellerde bu risk azalsa da tabiki vardır. Komplikasyonların %99’u kalıcı değildir. Süreçleri ve oluşumu önceden bilinirse kadının zihnen ve fizyolojik olarak bununla başa çıkması kolay ve kısa olur.
 
Son düzenleyen: Moderatör: