Doğum sonrası zayıflama

Benim oglum da dort aylık. 10 kilo fazlam var benim de. Nasıl gidecekler bilmiyorum 😢😢
Allah yardımcımız olsun benimde 4 aylık kızım benimde 15 kilo fazlam var ama benim doktorum bu kiloları bir kaç ayda almasin 9 ayda aldin en azından 9 ay vücuduna zaman ver dedi inşallah veririz😊

Doğum sonrası kilolarınızdan nasıl kurtuldunuz hanımlar. Emzirirken bir yandan da kilo vermeyi desteklemek için tavsiyeleriniz nelerdir?
Ben henüz hamileyim doğum yapmadım hamileligimde de her canımın istediğini yemiyorum doğumdan sonra da sütüm olsun diye her şeyi yemeyi düşünmüyorum . Emzirmenin kilo verdirdigini okuyorum hep yine de sanırım desteklemek gerekiyor ve bebekle haklı olarak zorlanmaniz normal. İlk bi kaç ay içinde hemen eski halinize dönmeyi beklememek gerek. Bebeğiniz de biraz toparlaninca bebek arabasıyla yürüyüşler yapabilirsiniz ya da eşinizi de alın o Bebek Arabasını kullansın siz biraz daha tempolu yürüyün. Temponuzu gün gün değil hafta hafta arttirin.tabiki en son aşama koşu yarım saatlik koşu yaklaşık 6-7 km tekabül ediyor bir süre sonra alışkanlık yapıyor zaten . Fazla kiloları verdikten sonra da devam edebilirsiniz ama agirliginiz plates ve yoga gibi kaslarınızı güçlendiren vücuda esneklik vererek şekillendiren sıkılaştıran sporlar olmalı. Plates ve yogayı evde meleginizle birlikte de yapabilirsiniz .
İnşallah doğumdan sonra tüm bunları yapabilecek iradeye hala sahip olabilirim 😍. sağlıkla sıhhatle büyütün meleğinizi 🙏🏻

Bende de aynı dert var siz kaç kilo aldınız benimde şuan 15 kilo fazlam var malesefff 4aylik kızım emziriyirum ama gitmiyor kilolar 😔😔😔😔
Benim de 4 aylık oğlum. Doğuma 90 ile gittim şu an 85im ama süt olsun diye her şeyi yedim içtim şimdi toparlamak istiyorum. Yürüyüş ile basladım Bi de tatlı isteğimi bastırsam

Benim de 4 aylık oğlum. Doğuma 90 ile gittim şu an 85im ama süt olsun diye her şeyi yedim içtim şimdi toparlamak istiyorum. Yürüyüş ile basladım Bi de tatlı isteğimi bastırsam
Bende
Bende de tatlı isteyi oluyor ara ara lohusalık dedim ama 5 aylık oldu kızım.arada bi hala oluyor bitter çikolata atıyorum agzima üzerine bol bol su içiyorum 🤪🤪🤪🤪ama bende halen daha şişkinlik var ader de olamadım henüz oda şişkinlik yapıyor

Bende

Bende de tatlı isteyi oluyor ara ara lohusalık dedim ama 5 aylık oldu kızım.arada bi hala oluyor bitter çikolata atıyorum agzima üzerine bol bol su içiyorum 🤪🤪🤪🤪ama bende halen daha şişkinlik var ader de olamadım henüz oda şişkinlik yapıyor
Bende adet olmadım oda mı şişlik yapıyormuş

Benim de 3.5 ay oldu. Hastaneden eve gelince 10 kg gitmişti bile ama sonra üstüne almaya başladım verecrgim yere. Normal doğum ve emzirdiğim halde. Bu yeni annelik depresyonuyla aynada gördüğüm kişi birleşince epey bi basıyo beni.

A
Benim de 3.5 ay oldu. Hastaneden eve gelince 10 kg gitmişti bile ama sonra üstüne almaya başladım verecrgim yere. Normal doğum ve emzirdiğim halde. Bu yeni annelik depresyonuyla aynada gördüğüm kişi birleşince epey bi basıyo beni.
Aynı durumdayız ama bir yerden başlamak lazım

Korse kullanımının zayıflamak ve göbeğin gitmesinde yardımcı olduğunu pek çok yerde okudum.
Bende doğum sonrası düşünüyorum korse kullanmayı. Hamilelikten öncede kullanıyordum ve yeme isteğini ciddi ölçüde kısıtladığı için kalori alımı az oluyor. Bunun yanında sağlıklı gıdalarla ölçülü beslenmekte yarar sağlıyor.

Ben 61 kilo ile hanile kalmıştım. 32. Haftamda 74 kiloydum. 33 +3 haftalık bebeğimi kaybettim karnımda bayramın 1. Günü. Acımın tarifi yok ama kendimi toparlamak adına beslenmemi ihmal etmiyorum. Göğsümden süt geliyordu ilaçla kesti doktorlar ama ona rağmen bugün tartıldığımda 65 kiloya düştüğümü gördüm. Sadece 11 günde 9 kilom gitmiş. Hep düşünürdüm bu kilolar inşallah gider diye. Keşke yavrum hayatta olsaydı da varsın o kilolar gitmeseydi.

Ben 61 kilo ile hanile kalmıştım. 32. Haftamda 74 kiloydum. 33 +3 haftalık bebeğimi kaybettim karnımda bayramın 1. Günü. Acımın tarifi yok ama kendimi toparlamak adına beslenmemi ihmal etmiyorum. Göğsümden süt geliyordu ilaçla kesti doktorlar ama ona rağmen bugün tartıldığımda 65 kiloya düştüğümü gördüm. Sadece 11 günde 9 kilom gitmiş. Hep düşünürdüm bu kilolar inşallah gider diye. Keşke yavrum hayatta olsaydı da varsın o kilolar gitmeseydi.

İnanın okurken o kadar içim sızladı ki.
Bende her an bebeğime bir şey olacak mı diye telaşla geçiriyorum günlerimi. Allahım sabır versin.

Canım çok çok üzüldüm. Rabbim inşallah tez zamanda hayırlı sağlıklı bir evlat nasip etsin

Bende adet olmadım oda mı şişlik yapıyormuş
Canım ben gebelikte 7 kilo aldım doğumda 7 kilo verdim çıktım. Süt yapsın diye yemedim herseyi. Süt yapan şey temiz hava bol su güzel anasonlu çaylar falan. Spor yapmak da süt yapıyor. Kendimce fazla 5-6 kilom vardı ama adet olmadan anca 2-3 kilosunu verebildim. Adet olana kadar ne yaparsam yapayım şişkindim ya. Boyum 169 kilom 66 ile gebe kalmıştım , 10 aylıkken oğlum ilk adet geldi, ardından 6 ay içinde 61 e indim . 20 aylıkken emmeyi bıraktı oğlum 2 ay içinde 58 e indim. Kademeler var, öncelik adet olmak sonra emzirmenin bitmesi, bunlar anlamadan 3 kilo verdiriyor az bi dikkat edersen 🙏🏻 Umarım hepiniz kurtulursunuz en kısa zamanda fazla kilolarınızdan

Geçen bi gruba yazmıştım, sana da yazayım. Şuan gözlemlediğim bi durum var, kadına doğum sonrası ilk 4-5 ay özel ayrı bi güzellik geliyor. Çevremdeki yeni annelerden gördüğüm bu. Lütfen kendini çirkin hissetme, keşke bunu yaşarken ben de anlayabilseydim. Fazla kilon olmasa da çirkin hissedecektin kendini bakınız ben. Bunu sana hormonlar hissettiriyor ama dışardan hiç olmadığın kadar güzel görünüyorsun, yüzün ışıl ışıl . Eminim buna, annelik güzelliği, az bi kilon olsa da dert değil emzirme bitince verirsin cidden takma çok samimiyim .

Çok geçmiş olsun okurken gözlerim doldu çok haklısın bazen sukretemyi unutuyoruz gerçekten😢😢😢

X