Doğum sonrası zayıflama

Benim de şu an 12 kilo fazlam var, bu konuyu takip edicem, başarılı olan arkadaşlar yöntemlerini lütfen paylaşsınlar😔

Doğum sonrası kilolarınızdan nasıl kurtuldunuz hanımlar. Emzirirken bir yandan da kilo vermeyi desteklemek için tavsiyeleriniz nelerdir?
Boyum 1,73 kilom 65 di hamile kaldığımda. Maalesef 20 kilo aldım. 10 kilosu ilk aylar gitti. 10 kilosu gitmedi. 1 yıl geçti yine gitmedi. Sonra kendi kendime diyet ve spor uyguladım. 1 ay da 8,9 kilo verdim. Et, tavuk, balık, yumurta ve diyet yiyecekler dışında hiçbir şey yemedim. Kahvaltımı çok güzel yaptım. Ayrıca pazar günleri istediğimi yedim. Her gün 1 saat spor yaptım evimde. Ve kıyafetlerimin üzerime harika olduğunu görünce havalara uçtum. 😁Ayrıca herkesin nasıl zayıfladın diye sorması da beni çok mutlu ediyordu.

Kızlar bizde insalllah Allah kısmet ederse ikinci bir çocuk düşünüyoruz.Su anda 63 kiloyum.Boyum kısa 1.53 lerde hala kiloluyum boyuna göre .Gerçi 74 lerden 63 kilolara indim.Hamilrlikte fazla kilo almak istemiyorum.İnsallah dikkat etmeyi yürüyüş falan yapmayı düşünüyorum.Benim merak ettiğim hamilelikte kilo veren varmı .Yani zaten normal kilomun üzerinde olduğum için zayıflatabilir miyim.

Kızlar bizde insalllah Allah kısmet ederse ikinci bir çocuk düşünüyoruz.Su anda 63 kiloyum.Boyum kısa 1.53 lerde hala kiloluyum boyuna göre .Gerçi 74 lerden 63 kilolara indim.Hamilrlikte fazla kilo almak istemiyorum.İnsallah dikkat etmeyi yürüyüş falan yapmayı düşünüyorum.Benim merak ettiğim hamilelikte kilo veren varmı .Yani zaten normal kilomun üzerinde olduğum için zayıflatabilir miyim.
Ilk 3 ay diyetisyen hamilelik diyeti veriyor ama4.aydan sonra diyet önermiyorlar bebek gelişimi için bende gittim ama uygulayamadım malesef🙄🙄🙄sonuç 28 kilo aldım kızım 6 aylık 10 kilo fazlam var daha ama adet de olmadım onunda etkisi var

Doğum sonrası kilolarınızdan nasıl kurtuldunuz hanımlar. Emzirirken bir yandan da kilo vermeyi desteklemek için tavsiyeleriniz nelerdir?
Kesinlikle ye sutun olsun diyenleri dinleme. Bol su hem sut yapar hemde kilo vwrmede yardimci olur hemde cildine iyi gelir. Aksam 6 da sonra yemek yok. Oncesinde ise tuzlu vw sekerli tuketmeden ayarinda yersen hizlica elveda diyorsun kilolara. Modun yukseldikce daha cok kilo vwrmek icin cabaliosun zaten. Ha birde ilk 3 gun gercekten cok zorluo ama degiyor kesinlikle

Ben Doğuma 75 kilo ile gittim ve Doğum sonrası sadece 5 kilom gitmişti. Boyum 1.65 ve 70 kilo oldukça fazlaydı benim için. Ekmeği hayatımdan çıkardım. Süt olsun diye aman aman yemedim. Etimi balığımı sebzemi yoğurdumu yumurtamı bol bol tükettim ve çok su içtim. Leslie ve sknny jeans yaptım şuan 61 kiloyum. Ve hedefim 55. Dört ay oldu Doğum yapalı. Ek gıdaya başlarsam daha sıkı diyete gireceğim.

Benimde boyum 1.60, hamilelik öncesi 52 kiloydum. Hamilelikte 18 kg aldım, 70,5 kg ile Doğuma gittim. Çıktığımda 67 kgdım yani sadece bebeğin kilosu gitti. 40 gün içinde 60 kiloya indim herhangi bişey yapmadan. Şimdi oğlumun 2.ayı bitecek ve yediklerime dikkat etmeye başladım. 1 haftada 1,5 kg verdim, akşamları karın kaslarıma yüklenmeden spor yapıyorum. Sen emziriyorsun ne diyeti diyenleri takmıyırum açıkçası çünkü moral bozukluğuda sütü etkiler ama ben peynir yumurta et tavuk balık tüketiyorum zaten sütümde aynı bi değişiklik yok. Eğer sütten kesmeyi beklersek kilolar yerleşecek bence, biran önce toparlanmak, harekete geçmek lazım diye düşünüyorum

Sanırım rekor bende kızlar. 64 ile hamile kalıp 85 ile doğım yaptım :) doğumdan bir ay sonra 73 lere kadar indim çünkü hiç bişey yiyemiyodum yeyince midem bulanıp başım dönüyodu . Hal böyle olunca sütüm yok kaygısına kapıldım, gelen gidenin de lafı bitmedi ve ben bunalıma girdim. 2 ay sürdü çıkabilmem. Sonra yemek yedikçe sütümün olduğunu anladım ve başladım gece gündüz yemeye. Aradaki ayarı tutturamadım ve 86 kg oldum.!
2 ayda az az kg verip 80-81 lere düştüm ama hala veremiyorum. Bu arada bebeğim 9 aylık olacak haftaya. Artık kg vermem lazım. Bekarken de 78kg dan 58 e düşmüştüm ama şimdi durum farklı düzen yok.

Diyet yapacak liste paylaşacak tartı görüntüsü atacak arkadaşlar varsa bu cuma başlayalım mı?

ben de 54kiloyla hamile kaldim 71e ciktim.dogum yapali 8bucuk ay oldu su an 59um.evde pilates yapiyorum 10gundur sabahlari ekmegi azalttim ama diyet yapamiyorum.okullar acilana kadar biraz zayiflasam super olacak

Ben ilk hamileliğimde ilk üç ay altı kilo kadar verdim.Kusma ve bulantım yoktu ama iştahsızlık vardı.Normalde tatlıya düşkünüm tatlı bile istemiyordu canım.66 ile hamile kaldım 78 ile doğuma gittim.Kısacası durumunuza göre verebilirsiniz hamilelik herkesi farklı etkiliyor.

Kızlar size tavsiyem hamileyken kesinlikle nasıl olsa serbest nasıl olsa kilo alcam diye her gün börekler tatlılar yemeyin . hamilelik sonrası ise heebsey süt yapar deyip yuklenmeyin sutunuz nasıl olsa olur saglikli et süt şu tüketin ekmek börek ile süt artmaz şişe kilo yapar. Ve bol bol emzirin her günlük emzirme ortalama 800 kalori zaten harcar.

X