Doğum Tercihiniz

DOĞUM TERCİHİNİZ

• Ankete Katılan
    146

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.066
66
Doğum yapanlar yada hamile olup doğurucak arkadaşlar hangi doğumu tercih ediyorsunuz

Allah kısmet ederse bi aksilik çıkmazsa normal doğum yapıcam inş. :1yes2:

ben normal doğumdan korktuğumdan:1no2: ama bebeğimin doğduğuna ve ilk ağlamasına da şahit olmak istediğimden sezeryan-epidural istiyorum ama epidural konusunda doktorum ne der henüz bilmiyorum.fisfisfis

vallahi ben doğal olsun istiyorum normal yapmak istiyorum ama o sancıları çekmemek için epidural normal istiyorum çevremdeki herkes normal doğumu tercih et diyor sezeryanı önermiyorlar

Normal istiyorum..Ama epidural normali de bir kosede zamani geldiginde tekrar dusunmek uzere bekletiyorum. Belden igne fikri pek hosuma gitmiyor simdilik.

Bende harşey yolunda giderse tüm korkularıma rağmen normal doğum istiyorum. Etrafımdaki herkes buna sezeryanla doğum yapanlarda dahil normal doğum diyor. Allah tüm hamişleri bir avazda kurtarsın inşallah:)

ben normal doğum yaptım 6 yaşında oğlum var 18 saat sancı çektim ama hiç pişman olmadım
şimdi de o ağrıyı hiç unutamama rağmen bi dahaki doğumu muda normal istiyorum bi aksilik olmazsa
sancıyla günahlarım dökülecek bebeğimi gözünü maçamadan sesi çıkmadan temizlenmeden görücem
giydirmeden karnımı açıp yatırıvermişti bide ebe asla unutamam o duyguyuhayırlı sağlıklı doğum olur herkesin inşaaallah

daha doktorumla bu konuyu hiç konuşmadık ama normal epidural tercihim....çevremde olanlar var oldukça memnunlar....bir aksilik olmazsa inşallah

Kesinlikle Normal bide senin gönderdiğin dogum anı videolarını görünce normale karar verdim sezeryandan korkuyorummmmmmmmmm

saka bir yana hersey yolunda giderse normal dogum tercihim. Sezeryanda da daha sonra sorun oluyormus agrisi sancisi falan.Karin en ufak sogukta siskinlik yapiyormus öyle duydum.

normal en guzelı ama bana sorsaydınız acı cekmek ıstemezdım sezeryan derdım.ama su anda fıkır belırtmek ıcın erken bana kıslaarrrrr.

kesinlikle normal doğum derim. iki kızımıda normal doğumla üstelik en özel hastanede yani evimde doğurdum:))
belki çok canınız yanıyor o an ama kim yaşamamışki bu acıyı demekki çekilebilecek bi acı... doğumun hemen ardından bebeğinizi kucağınıza almak hiç bir şeye değişilmez sanki tekrar dünyaya gelmiş gibi oluyor insan, muhteşem bir duygu yaşıyorsunuz o an.. ya yine aklıma geldi bi tane dahamı doğursam napsammm:1rolleyes:

yokkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ama olsaydı da kesinlikle sezeryan olurdu no normal dormal dogum aslaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kesinlikleeeeeeeeeeeee aslaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa yapmma bn anıramam dr unda vcanı sıkılır vallam sonunda der zaten ameliyathaneyi hazırlayın ne gerek va rugraşmasın canım drum bnm gece sancı tutar filan de uykusundan olmasın bence SEZERYAN + EPİDUREL

X