Doğum Tercihiniz

DOĞUM TERCİHİNİZ

• Ankete Katılan
    146
BAYANLAR tecübeniz olsun diye yaziyorum ben mecburen tansiyon nedeniyle bebegimi sezaryanlan almak zorunda kaldilar belden igne vurdurdum doktor istegime bagli oldunu söyledi full norkoz yapayim ama onunda tehlikelerini ve belden igne daha iyi oldugunu ve onunda tehlikelerini söylemisti ben bebegimi göreyim diye belden vurdurdum doktorda zaten en iyisi bel ignesi dedi ama sonrasinda asiri bel agrisi sol bacagimda ugusukluk var bu yüzden akapuntur yaptiriyorum cok iyi geliyo doktor zamanla gecer yada kalir dedi tedavisine bakiyorum benim arkdasta yaptirdi hemde normal dogum yaparken sancilara dayanamamis belden igne vurdurmus ve dogumunu yapmis simdi cok pisman keske yaptirmasaydim diyor hem gene sanci cekiyor tam agri kesilmiyorki tavsiye etmiyorum hep bir agriza kaliyo cok kisiden duydum yaptirmayin!!! MECBUR KALMADIKCA...

Ben kesinlikle yapamam normal doğum ,gerçi sezeryan olmayada cesaretimiz olamaz ama yinede bayılmaktan tercih ederdim şansımı :roflol:

hamile kalmadan önce etrafta normal doğururum diye kasılarak yürüyordum :dance:, ama hamile kalınca normal doğum fikrinden tırstım biraz :bbo:, o kadar sancı çekerek doğum yapacak psikoloji yok bende , o yüzden epidural normal yapıcam inşallah , yapan arkadaşlarım çok memnun kaldılar , umarım son dakikada bir aksilik çıkmaz , allah herkesi bir avazda kurtarsın melekler yardımcımız olsun

normal geçen bir hamileliğim var innşalllahh doğumumda normal olur ben cesaretliyim doktorumda işinin ehli olrsa son anda bir aksilik çıkmazsa normal olucak inşallah allah herkese hayırlı doğumlar nasip etsina.s.

benim ablam normal ama epidural yapti cok memnun ...
gozum baka baka sanci hissetmeden dogrudum dedi...sadece ikindigini hissetmis,cok rahatti diyor...hem artik bence en mantikli odgum sekli bu...hem uyaniksin hem de sanci cekmiyorsun ne guzell..insallah bana da boyle rahat bir dogum nasip olur...

bende allahin izniyle epiduralli normal dogum istiyorum hep dua ediyorum sezeryanlik bisey olmasin hersey normal gitsinde normal dogum yapayim hicte korkmuyorum dogumdan aklima bile gelmiyor sonucta doganin kanunu bu.yillardir annelerimiz nenelerimiz normal dogum yapiyorlardi hemde kisitli imkanlarda.o yuzden herseyin en iyisi dogal olandir bencee

suda doğum hakkında çok fazla bilgim yok ama tecrübe sahibi olanlar hepsinden daha iyi diyor
ileride bir gün doğum yapacağım zaman bu alternatifi de değerlendirmek isterim

suda doğum hakkında çok fazla bilgim yok ama tecrübe sahibi olanlar hepsinden daha iyi diyor
ileride bir gün doğum yapacağım zaman bu alternatifi de değerlendirmek isterim

suda dogumu hiç onermiyor uzmanlar suyun içerisinde dogum yapan anne adaylarının rahimlerinde genelde iltihabi durumlar meydana geliyor ve gecmeside cok zor oluyormus o an acıyı cok aza indirdigi dogruymus ama yinede siz bilirsiniz arastırmanızı öneririm

Allah izin verirse bende normal dogum yaparım inş. acı cekecegimiz bir dogru ama saglıklısı bu olacaksa vucudumuzda buna elverişli ise ben normal dogum taraftarıyım 4 gün diş agrısından ne yemek yiyebildim ne uyuyabildim nede hamileyim diye agrı kesici alabildim kafamı resmen duvarlara vurdum dogumla kıyaslamak belki yanlıs ama dogum agrısı en azından 4 gün sürmüyor en fazlası 12 saat ki oda 12 saat boyunca agrılı degil inş. normal dogumu en az agrı ve acı ile atlatırız Allah yardımcımız olsun

ben 20.haftamdayım normal düşünüyorum henüz drla konuşmadık ama drun fikrini çok önemsiyorum şu ana kadar her şey normal gidiyor.
normal doğumdan sadece sancılar nedeniyle çekinmek doğru değil diye düşünüyorum anne her sancı hissettiğinde bebeğin ciğerleri açılıp nefes almayı öğreniyormuş böylece doğduğu zaman daha rahat alışıyormuş hava almaya. her sancı bebeğin sağlığı için.
doğumdan korkuyorum çünkü bu ilk doğumum, ama şekli ne olursa olsun korkuyorum. her kadın doğumu farklı yaşar etrafımdaki herkes farklı şeyler söylüyor onları önemsemiyorum doğal olanı yapmayı isterim ama dr. ne derse öyle olacak.
Allah herkesin yardımcısı olsun

X