Doğum yaptım ama eşimle ayrıyız

Umuthepvar_

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Mart 2020
441
92
29
Merhabalar, önceden açmıştım durumumla alakalı konular. 1 yillik bir evliliğim var ve şu an yaşadığım şeylere inanamıyorum olduğum duruma :KK43: Eşimle kötü şeyler yaşadık 3. Kişiler yüzünden.Baba evine geldim geri döndüm ikna etti bi sekilde sözler vererek gelip aldılar beni . Esim ve ailesi beni ailemden koparmaya calisiyolardi. Gorumcemin esime attigi mesajlari gördüm her şeyi yuttum sabrettim ÇÜnku 8 aylık hamileydim. Birgun anneme kahvaltiya geldim olaylar vardı zaten eve dönmedim aradim esimi biseyler söyledim yolun açık olsun dedi, ben değer görmek istedim kendini ispat etmesini ama yapmadı. Eve gitmiş amcasi babami aradi falan kötü konuşmalar oldu kaldı öyle. Eşim kimseyi karistirtmadi bitirdim dedi herkese. Zaten zehir gorumcem herkese bağırıp çağırmış siz karismayin diye. Ben 1 hafta gecti eşime yazdim inanın çok çabaladım neler yaptım yuvam kurtulsun diye çünkü cocugumuz olcakti. Ben o cehennem binasına dönmeyi göze aldım o beni götürmeyi göze almadı yüzlerini yere egmisim ya. Neyse bekledim doguma kadar gelmedi doğum yaptım 2. Gun hastaneye geldi gordu gitti. Wptan engeli kaldırmıştı. Konuşuyoduk ama cocuk icin bi tek. Ben para istedim 2 gün sonra amacım çocuğu için bisey yapmasaydı, kavga ettik bi suru hakaret söz ve engelledi, 2 ay olcak iletişim yok bisey yok. Içim içimi yiyor sağlığım gitmiş anneyim ve guclu olmalıyım ama haksızlıklar bitiedi beni. Dava açmadım yapamadım onu bekledim ben kim ne derse desin ama olay nerelere geldi. Şimdi gitmek istesem de gidemiyorum yorgunum bitkinim. O süreç beni korkutuyo ya iyice kötü olursam cocuguma yetemezsem diye düşünüp duruyorum. Kimi dua et sabret diyo, kimi neredeyse yuzume tükürecek ama tek bildiğim kimsenin beni anlamadığı Rabbim kimseye yaşatmasın. İnsan yaşayınca çok zor çok. Cekismeli dava acicam acarsam ama neler yasicam daha neler gorucem bilmiyorum

Çok üzüldüm. Allah yardımcın olsun canım. Ama lohusa halinle sana bunları yaşatan evladını düşünmeyen bir insanın arkasına düşmek sana eski günlerini aratacak şeyler yaşatır. Bırak sürünsün. Hiç oralı olma. Yazma ulaşmaya çalışma. Bırak gelecekse kendi gelsin. Kimseyi dinleme evladına odaklan. Bu zamanların geri gelmeyecek. Evladına sarıl

Biraz önce boşanın, hayatınıza bakın.
Aklınız böyle sürümcemede kalırken bebeğiniz ve kendi sağlığınızla da yeteri kadar ilgilenemezsiniz.
Ayrıca bebeğinizin ihtiyaçları da var, davanızı açın ki o da ortak olmak zorunda kalsın.
Maneviyatı da batsın, maddi olarak babası olsun, ortak olsun..

Çok çok üzüldüm sizin adınıza keşke böyle şeyler hiç yaşanmasa araya saçma sapan görümceler kaynanalar eltiler girmese.. Maalesef ki çok uzun zamandır sorunlar yaşoyormuşsunuz okudum biraz profilinizden sizin eşiniz düzelmez bebeği olan bir adam bunları yapıyorsa bu saatten sonra düzelmez okumuş meslek sahibi Bi kadınsınız aileniz destekçi ne olur kendinizi akıl sağlığınızı daha fazla yormayın Bi ışık görüyorsanız düzelir diyorsanız sizin bileceğiniz bişey ama pek mümkün gözükmüyor.inşallah rabbim bu kötü günlerinizi unutturur öyle güzel günler göresiniz ki bunları unutmanıza sebep olsun inşallahhh

Merhabalar, önceden açmıştım durumumla alakalı konular. 1 yillik bir evliliğim var ve şu an yaşadığım şeylere inanamıyorum olduğum duruma :KK43: Eşimle kötü şeyler yaşadık 3. Kişiler yüzünden.Baba evine geldim geri döndüm ikna etti bi sekilde sözler vererek gelip aldılar beni . Esim ve ailesi beni ailemden koparmaya calisiyolardi. Gorumcemin esime attigi mesajlari gördüm her şeyi yuttum sabrettim ÇÜnku 8 aylık hamileydim. Birgun anneme kahvaltiya geldim olaylar vardı zaten eve dönmedim aradim esimi biseyler söyledim yolun açık olsun dedi, ben değer görmek istedim kendini ispat etmesini ama yapmadı. Eve gitmiş amcasi babami aradi falan kötü konuşmalar oldu kaldı öyle. Eşim kimseyi karistirtmadi bitirdim dedi herkese. Zaten zehir gorumcem herkese bağırıp çağırmış siz karismayin diye. Ben 1 hafta gecti eşime yazdim inanın çok çabaladım neler yaptım yuvam kurtulsun diye çünkü cocugumuz olcakti. Ben o cehennem binasına dönmeyi göze aldım o beni götürmeyi göze almadı yüzlerini yere egmisim ya. Neyse bekledim doguma kadar gelmedi doğum yaptım 2. Gun hastaneye geldi gordu gitti. Wptan engeli kaldırmıştı. Konuşuyoduk ama cocuk icin bi tek. Ben para istedim 2 gün sonra amacım çocuğu için bisey yapmasaydı, kavga ettik bi suru hakaret söz ve engelledi, 2 ay olcak iletişim yok bisey yok. Içim içimi yiyor sağlığım gitmiş anneyim ve guclu olmalıyım ama haksızlıklar bitiedi beni. Dava açmadım yapamadım onu bekledim ben kim ne derse desin ama olay nerelere geldi. Şimdi gitmek istesem de gidemiyorum yorgunum bitkinim. O süreç beni korkutuyo ya iyice kötü olursam cocuguma yetemezsem diye düşünüp duruyorum. Kimi dua et sabret diyo, kimi neredeyse yuzume tükürecek ama tek bildiğim kimsenin beni anlamadığı Rabbim kimseye yaşatmasın. İnsan yaşayınca çok zor çok. Cekismeli dava acicam acarsam ama neler yasicam daha neler gorucem bilmiyorum
Benim su hayattan aldığım derslerden biri evladin icin bile olsa gururunu ortaya koymayacaksin.Zaten gururunu ortaya koyduracak adamdan bir cacık olsa bunu yapmana gerek kalmazdi.Yapman gereken şey dimdik durup güçlü olmasanda güçlü görünüp ailen hayatta ve yanında diye sukretmen evladına sahip çıkman.Babam hep taş yerinde ağırdır kizim derdi.Sen gibi duruma düştüğümde bu cümleyi uyguladim davalik evliliğime.Bundan yola cik sende arama sorma aman etme birak adamsa sana çocuğuna sahip çıkar.Degilse zaten onunla ne işin olmali ki?Lutfen beni dinle o eve geri dönmeye calisma.Zor ol biraz o kapiniza gelsin sizi götürmek istesin.Kaybettigini hissettir ona.Cocugunun ve bahanelerin ardina sığınma.Aileni ya da başkasını araya sokma senden cocugundan haber almak için elbet arayacak.O kim ki seni engellesin açsın falan lütfen kendi değerinin kıymetini bil biraz.Allah tasiyamayacagin yükü vermez.Sen yeter ki panik olma sabirla karsila

Daha çok yeni evlisiniz ve yeni doğum yapmışsınız bu adamın size sevgisi yok gibi hadi sizi geçtim cocuk için bile olsa değer vermiyor sizde kendinizi degersizlestirmeyin eskisi gibi değil şimdi devlet destekte veriyor bekleyin toparlanin güçlü olun etrafı dinlemeyin ağzı olan konusur emin ailesi dolduruyor ki erkeklerin en büyük hataları bu ağırdan alın ya engel atmak nedir doğum yapacak karisi var netice de insan merak eder allah onları bildiği gibi yapsın inşallah bu vicdansizlik çok sinir oldum gece gece eşine. Sen kendini ve bebeğini düşün inşallah herşey güzel olacak 🤗💜

Seninle aynı durumu yaşadım desem 🙂 ikinci oğlumu aynen bu şekilde dünyaya getirdim. Tabi biz hep iletişim halindeyiz ben dava da açtım. Biri 2 buçuk yaşında biri 3 aylık iki çocuk baba evindeyim. Ailem arkamda ki seninde öyle çok sanslyz. Benim cahilliğim tek çocuk varken bitirmedim şans verdim düzelir diye ama ikinci çocukta oldu o arada bir de onu bu durumlara soktuk. Bu konular çok zor ama şunu söyleyebilirim sana asla düzelmez vazgeç ve kurtul. Çocuğunla daha mutlu olacaksn inan bana. Çocuğun için mutlu olmadığın yerde durma sen mutlu değilsen o da olmaz.Beni gören çok şaşırıyor o kadar mutluyum ki oğullarımla. Peşine düşme. Girersin bı ise calisirsın şu dünya kaç günlük sanki değmez bence
Merakk etme o nasılsa köpek gibi düşer yakında çocuğunun peşine hiç şaşmaz babalığı tutar

öncelikle Allah yardımcın olsun. bak çok şükür ki ailen arkanda ve çaresiz değilsin. eğer dönmezsen sadece şimdi üzülüceksin ama dönersen böyle bir evliliğe katlanmak ve hep üzülmek durumunda kalıcaksın. sana doğumunda bunu yapan adamı zaten affetme. eminim ki çok zordur ama atlatıcaksın merak etme, seninle aynı durumu yaşayan çok insan var yalnız değilsin. ailene ve evladına sarıl

Ama evlendiğin gibi niye hamile kalırsın be canım. 1 senelik evlilikte kucağında çocuk var, hiç mi demedin bakalım evlilik yürüyor mu her şey yolunda mı diye.
Neyse olan olmuş, Allah bebeğine sağlık versin. Davanı aç, çocuğuna mecbur tazminat verecek zaten. Şimdi para istemişsin vermemiş, bir de üzerine hakaret küfür etmiş , en azından dava açtığında mecbur verecek haysiyetsiz

Para istiyorsunuz bağırıp çağırıyor siz hele dava açın tedbir nafakasını alın dava sonuçlanana kadar hayrola inşallah dava olana kadar nasipse barışırsiniz ama en azından nafakayı almış olursunuz birde avukat aracılığıyla anlaşıp..anlaşmalı boşan bence nafaka konusunda pazarlık yapma imkanin olur misal dersin ki kendime 500 çocuğuma 600 de sonra vazgectim sadece çocuğuma 900 de kendine alma . İse başlarsın belki ilerde nafakan kesilir...birde nafaka maddesine her yıl Üfe Tüfe ye göre arttırma maddesi eklettir ..paranın değeri kalmıyor ... güçlü ol ..ardından mutluluk gelir

Şimdi biz sana ne söylesek senin içindeki ateşi söndürmez.
Kırgınsın.
Hayal kırıklıkları ile dolusun.
Çok da haklisin.
Kolay değil yaşadıkların.
En değerli hissetmen gereken zamanda bunları yaşamayı haketmedin.

Ama sana tavsiyem bebeğin için güçlü dur.
Eşini suçla, sonuna kadar suçla.
Bil ki görümce bilmem ne tırı vırı.
Hepsi eşinden yüz bulup yapıyor yapacağını.
Bu yüzden bu herif için üzülme artık.

Tek derdin yavrun olsun.
Maddi manevi tüm haklarını talep et.
Bir an evvel iyi bir avukatla yola çık, ac davanı.
Ne b.k yiyecem şimdi diye düşünsün dursun.

Tek boşanan siz değilsiniz. Cocugu olmadan insanınbunalima girmesini anlarım. Çocuklara yazik ya. Cikin su hallerden.
Karşında es olarak bir muhatap yok öyle düşün. Çocuğuna yazik degil mi?

Sen kocanın yuzunu yere eğmemişsin. Egdin mi? HAYIR. SEN ESINI ALDATTIN MI, PARA MI ÇALDIN? O seni ayri bir evde yasatamayacak birisi.
Gorumcen evli mi bilmem ama umarim yasattiklarini yasasin.
Sevgiler.

Olmuyorsa zorlamanın alemi yok geri dönmeyin bence. Kendiniz icin degilse bile cocugunuz icin yapin bunu aileniz de arkanizdaysa acin cekismeliyi sonuna kadar gidin. O adamdan ne size ne bebeginize birsey olmaz. Siz onun cocugunu doguracaksiniz el gibi gorup gidecek 2. Gun bu kadar ne yasanmis olabilir ki boyle yapmasini gerektirecek uzmeyin kendinizi bu kisi icin.

Sizin arasalar hemen döneceğinizin farkındalar ve aramayarak burnunuzu iyice sürtmeye, tabir-i caizse terbiye etmeye çalışıyorlar döndüğünüzde itaat edin, bir daha gitmeye cesaretiniz olmasın diye.

Ne yaşadınız bilmiyorum ama buna göre kararınızı verin. Hiçbir şey değişmeyecek. Aksine katlanarak artacak. Eğer dayanamayacaksanız, hiç dönmesini beklemeyin. Bugün gönderin boşanma celbini.

Bnde senin bebeğinle aynı kderi yaşadım.hamileyken annem babamı ayırıyorlar.ikisi ağlarken hemde.ve bn şimdi 40 yaşında iki çocuk annsiyim..biyolojik babayla telde 2 senedir konşuyoruz.hiç görmedim onu...sadece k.v ve kayın pederinin yüzünden bn öksğz büyüdüm.görmdiğim baba halen ağlıo..bizi ayırdılar diye.

Evliliginizin 3.ayinda hamile kalmışsınız keşke bu kadar acele davranmasaydiniz.siz istemeseniz de adam bosanacak zaten hemen bir avukat tutup hakkiniz nedir ogrenin

X