Doğum Yaptım Fakat Bebeğim Yoğun Bakımda Yardım..

equal33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2008
16
0
Pazartesi günü (yani 3 gün önce) doğum yaptım. 37+4 günlükken sezeryanla doğum yaptım. Fakat bebeğimde solunum sıkıntısı olmuş. Ciğerlerindeki suyu hala atamadıgında yoğun bakımda tutuluyor. Doktor çok önemli değil çoğu sezeryanda görülen bir şey. Düzelecektir diyıor. Ama 3 gündür de aşırı bir düzelme yokmuş. Boyle bir durumlar karşılaşan oldu mu acaba? Daha bebeğimin eline bile dokunamadım:Saruboceq:

canım inşallah en yakın zamanda düzelir bebişin.allah yardımcınız olsun.

Sakın korkma! belki biraz zaman alır ama Allah ın izniyle bebeğin sağlığına kavuşur canım :teselli: Benim ilk çocuğumda küvezde kaldı 3 gün bende hiç dokunamadım ona ama sonu güzel oldu kavuştum bebeğime.Şimdi moralini yüksek tutki bebeğin iyileştiğinde sütünde problem olmasın a.s Allah bebeğinizi sizlere bağışlasın,

Canım,öncelikle bebeğini güle güle büyüt.37+4 doğum haftası,hiç te küçük bir tarih değil.eminimki bebeğin en kısa zamanda kollarında olacaktır..ayrıca doktorda korkulacak bir durum olmadığını söylemiş,sen stres yapma ki sütüne birşey olmasın...sevgiler.

Bencede korkma canım herşeyden önce doktoruna güven ve rahat ol.Zor bir süreç kendi içinde hamilelikte doğum yapmakta.Zaten hormonların yükselmiştir onun ap ayrı bir sıkıntısı var.Eşimin kardeşinin bizden bir ay önce çok tatlı bir bebekleri oldu.Yaklaşık 15 gün kadar yoğun bakımda yattı bebek ama şuan çok sağlıklı ve güçlü.Bende doğum yapıcağım için endişelenmiştim benim doktorum sende böyle bir sıkıntı olmıyacak dedi bana güven dedi.Bence sende doktoruna güven zaten onlar hiç birşeyi saklamıyorlar.

geçmiş olsun, üzücü bi durum ama moralini bozma, doktor kontrolünde olması iyi. umarım düzelir.

geçmiş olsun üzüldüm canım ama eminim en kısa sürede iyileşecektir bebeğin 36 haftadan sonra bebekler artık doğuma hazır oluyormuş kaldıki senin ki dahada ileride dünyaya gelmiş inşallah en kısa sürede hastaneden taburcu olup evinize geçersiniz

canım üzülme bende geçen cuma doğum yaptım benim bebeğimide yoğun bakıma aldılar yeni bakım odasına aldılar benim bebeğimdede kanda enfeksiyon görülmüş testin sonucuda yedi günde çıkıyor bekliyoruz.hiç üzülme sen güçlü durki bebeğin güçlü olsun normal gününde doğan bebekler bile yoğun bakıma alınıyor artık.sen güçlü olki bebeğin güçlü olsun eşin güçlü olsun.

geçmiş olsun canım inşallah en kısa zamanda bebegini alırsın kucagına moralini yüksek tut Allah bebegini sana bagışlasın

bir arkadaşım geçen ay doğum yaptı aynı şey onada oldu bebek ciğerdeki suyu atamamış. o iki gün sonra çıktı ama 5- 10 gün yatanlar oluyormuş şuan maşşllahı var düzeliyorlar cenım merak etme sen sütünü bebeğine vermeye çalış sanırım sağıp veriyorsun düzelecektir annesi geçmiş olsun

canım hayırlısyla bebişin iyi olur merak etme Allah yardımcınız olsun

canım benim inşallah bir ömür boyu elleriniz ayrılmaz
bu günler geçici
üzülme sen

Canım geçmiş olsun. Ben oğlumu 34. haftada doğurdum böyle bir sorunla karşılaşmadım ama benim gibi erken doğum yapan birçok arkadaşım benzer sıkıntıları yaşadılar. Kaldı ki senin bebeğin 37+4 olarak çooookkk daha güçlüdür ve çooookkkk daha çabuk sürede toparlayacaktır. Hele bugün 30. haftada doğan ikizimizin doğum günü. Bunlar geçici günler. Sonunda bebeğini kucağına alacaksın sağlıkla. Evhamlanma demek kolay biliyorum ama ne olursun sakin ol. Bebeğinin şuan sütüne o kadar ihtiyacı var ki.. Bunlar geçecek ve bir daha hiç ayrılmayacaksınız.

X