Doğum yaptım fakat eşimle boşanma aşamasındayız

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.689
65.146
32
Barışacaksanız şartlarınız şunlar olsun:
1. Sizin ailenizin olduğu şehre yerleşilecek.
2. Evlilik terapisti .
3. Kaynana hanıma bayramdan bayrama gidilecek. Gerçi o bile fazla öylesine, yine insaflı damarım tuttu hadi lanet olsun.

Bu şartlar olgunlaşmadan barışırsanız cehennem kaldıği yerden devam eder.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

sinope_

Bazen tatlı dil işe yaramaz.. Sövün rahatlayın..!
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2012
3.596
7.862
Asla dönmezdim asla.. Çocuğunu mahkemenin verdiği karara göre görür. Nafakasını öder. Bundan başka asla muhattap olmazdım. Böyle korkularla bebek sağlıklı büyütülür mü hiç?
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 598 gün geçti.

Nihal Shibuya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2021
2.622
7.401
41
Çocuğundan ayrılmak istemeyen adam annesine karısından için "S.ç bu köpeğin ağzına" der mi? Kişilik bölünmesi mı yaşıyor.
Yeniden güvenip bu adamla aynı çatıya girerseniz de daha sonra olacaklar için "Kendim ettim, kendim buldum" dersiniz. Ben olsam dönmezdim. Haftada 1 Çocuğunu görsün ona yeter.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-01-2022

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 48 gün kaldı.

Bebeğiniz bu hafta içinde yaklaşık 10-15 mm. uzayacak. Bebeğiniz bugünden itibaren yaşamaya uyum sağlayacak gerekli olgunluğa ulaşmış durumda. Bu doğmak için doğum gününü bekleyemeyecek sabırsız bebekler için güven verici bir haberdir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 30-32 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 1900-2100 gr aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Bissunicole

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
6.583
20.690
Hayır , asla. İlkinde yaralayan ikincisin de öldürür. Düzelmez.
 

NZLLEMR

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2021
73
34
Merhabalar. 1,5 yıldır evliyim. 3 aylık bir oğlum var ve eşimle boşanma aşamasındayız. Annesi yatak çarşafıma gerdeğime her şeyime laf etti ve tartıştık baya. O dönemde hamileydim ve annesi eşime boşa bu kadını dedi. Eşimde beni boşanacağını söyledi ardından doğru düzgün eve gelmemeye başladı ben o dönem 7 aylık hamileydim. Sürekli küfür etti kavga ettik. Bana seni annemin tırnağına kurban ederim dedi. En son sinir krizi geçirdim eşim annesine ben sana demedim mi sıç bu kızın ağzına yüz vermeyin bu köpeğe dedi ve bir sonraki gün ailemin yanına geldim. Doğumu burda yaptım. Şimdi eşim değişeceğini asla böyle bir şey olmayacağına söz veriyor hatta tedavi görmeye başladı. Değiştiğini görebiliyorum ama yaşanılanları unutamıyorum. 4 aydık ailemin yanındayım doğuma geldi bir kaç kere daha geldi yanıma barışmak istiyor. Sonuçta onunda çocuğu büyümesini göremiyor diye çok üzülüyorum ama unutamıyorum bir türkü olanları. Siz olsanız ne yaparsınız ?
buradan kimse size boşanın ya da boşanmayın diyemez ne yaşadığınızı sadece siz biliyor ve hissediyorsunuz hayat sizin hayatınız ama görüş almak isterseniz eğer eşinizi seviyorsanız barışın zamanla herşey unutulup gidiyor .ama şart koşun önceliği siz ve çocucuğu olmalı tedavi de görüyorsa bu iyi bişey ailesinden bir süre uzak durun.ve şunu da unutmayın her evilik bir sınavdır evliliğiniz daha çok yeni herkes bu tarz sorunlar sıkıntılar yaşıyor. tabi şiddet alkol kumar kadın vb sorunlar yoksa.
 

nakama

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2021
37
34
Şiddet kumar yoksa tamam o zaman bakış açısını anlayamıyorum gerçekten, peki ya psikolojik şiddet? Yaşattığı değersizlik hissi? Ne demek annemin tırnağına seni kurban ederim hele ki hamile eşe?? Sizin anlattığınız kadarıyla yorum yapıyoruz her birimiz, yazdıklarınızla sınırlı bakış açımız ama eğer hal gerçekten buysa affetmeyin. Eşiniz eğer annesi ve sizin aranızda dengeyi kuramıyor olsaydı diğer arkadaşlar gibi şartlar sunun vs gibi yorumlar yapabilirdim ama bu çok ayrı bir dava. Hele ki çocuğuma gerekli imkanları da sağlayacak imkanım var demişsiniz ve maşallah aileniz de destekçiniz merhamet göstereceğim derken kendinizi de çocuğunuzu da öyle insanların merhametine, eline bırakmayın.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-05-2022

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

zbzbzbzb

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2009
485
283
39
Hamile kadının ağzına et derken nerdeymiş paşa hazretleri annesinden ses seda varmı peki ben karışmıyacam yuvanızda mutlu olun diye şimdi gidecen anası dört gün sonra ben sana getirme demedimmi diyecek asıl anası özür dilesin ailenin kapını çalsın sonrada yok ben sana demedimmi getirme diye oğluna yine gaz verecek
Merhabalar. 1,5 yıldır evliyim. 3 aylık bir oğlum var ve eşimle boşanma aşamasındayız. Annesi yatak çarşafıma gerdeğime her şeyime laf etti ve tartıştık baya. O dönemde hamileydim ve annesi eşime boşa bu kadını dedi. Eşimde beni boşanacağını söyledi ardından doğru düzgün eve gelmemeye başladı ben o dönem 7 aylık hamileydim. Sürekli küfür etti kavga ettik. Bana seni annemin tırnağına kurban ederim dedi. En son sinir krizi geçirdim eşim annesine ben sana demedim mi sıç bu kızın ağzına yüz vermeyin bu köpeğe dedi ve bir sonraki gün ailemin yanına geldim. Doğumu burda yaptım. Şimdi eşim değişeceğini asla böyle bir şey olmayacağına söz veriyor hatta tedavi görmeye başladı. Değiştiğini görebiliyorum ama yaşanılanları unutamıyorum. 4 aydık ailemin yanındayım doğuma geldi bir kaç kere daha geldi yanıma barışmak istiyor. Sonuçta onunda çocuğu büyümesini göremiyor diye çok üzülüyorum ama unutamıyorum bir türkü olanları. Siz olsanız ne yapa
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 839 gün geçti.

deniz us

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2015
623
1.279
Ne zaman bu erkekler anne kuzusu olmaktan vazgeçecek. Bir aile olduklarını yuva kurduklarını ailelerini kendi kurdukları yuvaya karıştırmamayı ne zaman öğrenecekler. yada anneler oğullarının bir yuva kurduklarını neden kabul edemiyorlar elleri hep üstlerinde oluyor. o lafları annelerinin yanında güçlü olduklarını kanıtlamak için söylüyorlar sonrada böyle pişman oluyorlar.