Doğumdan sonra cinsellik

Black93

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla..
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
4.181
5.609
İyi geceler kızlar..

Başlıktan da anlaşıldığı gibi sorunum doğumdan sonra cinsellikle alakalı.. Ben sezeryan ile doğum yapalı bir buçuk ay oldu. Aslında kanama bittikten aksi bir durum yoksa sonra seks yapmanın bir sakıncası olmadığını biliyorum fakat sorunum psikolojik 🥴

Kızlar seks yapmaya korkuyorum..😨Aslında sakıncası yok biliyorum ama ağrım olacak, canım yanacak gibi hissediyorum. Bu nasıl birşey anlayamadım.. Çok zor bir ameliyat geçirdim, çok sancılar, ağrılar çektim.. Bundan önce hamilelik de dahil cinsel hayatımızda hiç böyle bir sorunumuz olmadı ama bu ameliyattan sonra dengem şaştı..

Eşim de Korktuğumun farkında beni zorlamıyor.. Bu zamana kadar eskisi kadar sık olmasa da birleşme olmadan cinsel hayatımız yine devam etti aslında ama artık zamanı geldi bende farkındayım..

Benim gibi sezeryan olanlar lütfen deneyimlerinize ihtiyacım var..canım yanacak mı? Dikişlerime birşey olur mu? Eskisi gibi olacak mı? Her pozisyon uygun olur mu yoksa özellikle yapmamam gereken bir pozisyon var mı? Mesela kanama olur mu? Kanama olursa normal mi karşılamalıyım? Ufff zaten bozulmuş vücudumu bile saklamaya çalışıyorum bir de bu korkularım.. 😞

İyi geceler kızlar..

Başlıktan da anlaşıldığı gibi sorunum doğumdan sonra cinsellikle alakalı.. Ben sezeryan ile doğum yapalı bir buçuk ay oldu. Aslında kanama bittikten aksi bir durum yoksa sonra seks yapmanın bir sakıncası olmadığını biliyorum fakat sorunum psikolojik 🥴

Kızlar seks yapmaya korkuyorum..😨Aslında sakıncası yok biliyorum ama ağrım olacak, canım yanacak gibi hissediyorum. Bu nasıl birşey anlayamadım.. Çok zor bir ameliyat geçirdim, çok sancılar, ağrılar çektim.. Bundan önce hamilelik de dahil cinsel hayatımızda hiç böyle bir sorunumuz olmadı ama bu ameliyattan sonra dengem şaştı..

Eşim de Korktuğumun farkında beni zorlamıyor.. Bu zamana kadar eskisi kadar sık olmasa da birleşme olmadan cinsel hayatımız yine devam etti aslında ama artık zamanı geldi bende farkındayım..

Benim gibi sezeryan olanlar lütfen deneyimlerinize ihtiyacım var..canım yanacak mı? Dikişlerime birşey olur mu? Eskisi gibi olacak mı? Her pozisyon uygun olur mu yoksa özellikle yapmamam gereken bir pozisyon var mı? Mesela kanama olur mu? Kanama olursa normal mi karşılamalıyım? Ufff zaten bozulmuş vücudumu bile saklamaya çalışıyorum bir de bu korkularım.. 😞
Bende dogum yapsam cok tedirgin olurdum ya😬 bisey olcak aciyacak kaniyacak diye cok korkardim😬

Ki bence psikolojinizi hazirlamaniz lazim herseyden once diye dusunuyorum birde hazir degilseniz 1 ay daha bekleyin o kadar zaman beklemissiniz 1 ay daha dayanin kendinizide daha iyi hissedersiniz.
Hem belki beklemeye gerek kalmadan kendiniz istersiniz uygun zaman oldugunu farkedersiniz doktorunuzda bi sakinca gormuyosa uygun zamani bekleyin kendinizi cokta kasmayin cok normal bence tedirgin olmaniz

İyi geceler kızlar..

Ben üç kere sezaryen oldum, birşey olmaz.

Doğumun üzerinden 40 gün geçmiş, kopan kolunuzu yeniden dikseler 40 günde eski haline döner. Normal doğum yapsanız epizyo yüzünden biraz rahatsız olursunuz ama sezeryanda en fazla hissedeceğiniz fazlaca baskıdır. Erteleyip eşinizi de kendinizi de mutsuz etmeyin, geriye atmak korkunuzun geçmesini sağlamaz, bir an önce deneyip görün bence

Doğumun üzerinden 40 gün geçmiş, kopan kolunuzu yeniden dikseler 40 günde eski haline döner. Normal doğum yapsanız epizyo yüzünden biraz rahatsız olursunuz ama sezeryanda en fazla hissedeceğiniz fazlaca baskıdır. Erteleyip eşinizi de kendinizi de mutsuz etmeyin, geriye atmak korkunuzun geçmesini sağlamaz, bir an önce deneyip görün bence
Çok istiyorım aslında denemeyi ama korkuyorum.. Eşimden eskisi gibi herşey inan bana diyor ama sanki acı çekecek gibi oluyorum ama bakalım inşallahh atlatacağım bunu da

Çok istiyorım aslında denemeyi ama korkuyorum.. Eşimden eskisi gibi herşey inan bana diyor ama sanki acı çekecek gibi oluyorum ama bakalım inşallahh atlatacağım bunu da
Rahat olun, dediğim gibi en fazla biraz fazla baskı hissedersiniz

Hiç korkmayın ilk önce bu soru işaretlerini kafanızdan bi atın ve akışına bırakın 😊
Bende normal doğum yaptım ki orada yani bide dikişler o zaman insan daha da tedirgin oluyor inan ki. Daha da ertelemeyin😊

Hiç korkmayın ilk önce bu soru işaretlerini kafanızdan bi atın ve akışına bırakın 😊
Bende normal doğum yaptım ki orada yani bide dikişler o zaman insan daha da tedirgin oluyor inan ki. Daha da ertelemeyin😊
Dikişleriniz acıdı mı peki sizin?? Kaç gün sonra ilk ilişkiyi yaşadınız

Aynen bende çok korkuyorum.. Ama sizin Dikişleriniz acımamış benimki orada değil benimki hiç acımaz herhalde..
Yok ya sıkıntı olmaz kendinizi strese sokmayın düşündükçe daha da tedirgin olursunuz dediğim gibi akışına bırakın düşünmeyin bile

Bence kendinizi ne zaman hazir hissediyorsaniz o zaman yapın. Bir görev gibi görmeyin. Bende normal doğum yaptim ve komple alt tarafim dikisti. Hem korkuyordum hemde isteksizlik vardi bende. Eşim sagolsun sabırla bekledi bir kezde öfleyip pöflemedi. Eger piskolojikmen hazir degilseniz o zaman vucudunuzda hazir degildir. Sadece öpüşün güzel vakit geçirin sonu illa cinsellikle bitmek zorunda değil. 😊😊 Kendinizi iyi hissedin.

Bence kendinizi ne zaman hazir hissediyorsaniz o zaman yapın. Bir görev gibi görmeyin. Bende normal doğum yaptim ve komple alt tarafim dikisti. Hem korkuyordum hemde isteksizlik vardi bende. Eşim sagolsun sabırla bekledi bir kezde öfleyip pöflemedi. Eger piskolojikmen hazir degilseniz o zaman vucudunuzda hazir degildir. Sadece öpüşün güzel vakit geçirin sonu illa cinsellikle bitmek zorunda değil. 😊😊 Kendinizi iyi hissedin.
Benim eşimde sorun yapmıyor ama sanırım ben daha çok sorun yapıyorum.. Bunu erteledikçe erteleyerek gibiyim sanki hiç hazır olmayacağım gibi 🥴

Bı sıkıntı olacağını sanmıyorum kendinizi ne zmn hazır hissedersiniz deneyin bence ertelemeyin fazla ben iki normal doğum yaptım ilkinde kırk çıktıktan sonra hemen olmuştu ikinci de kırk çıktıktan sonra adet oldum 50-55. Gün falan olmuş oldu acı vs hissetmedim ama kuruluk, darlık problemi olmuştu biraz su an islaklikta da problem yok herşey yolunda herşey yeniden eski haline dönüyor bence zamanla

Siz kendinizi ne zaman hazır hissederseniz o zaman olsun. Bence dert edilecek bir şey değil. Zaten ilk zamanlar bebeğin telaşından, yorgunluğundan aklımıza da gelmemişti. Ben üç ay sonra birlikte olabilmiştim.

Ben 6 ay sonra girdim iliskiye hahahahaha 😂😂 cok zor bir dogum geçirdim onun piskolojisini atmak kolay olmadi. Oturun eşinizle konuşun bence. O ne Düşünüyor
Eşim herşeyin eskisi gibi olacağın, eskiden bir farkı olmadığını söylüyor.. Kendini rahat bırak diyor..Canını acıtacak birşey yapar mıyım ben senin için kötü olacak birşeyi ister miyim diyor.. Denemeye ne zaman hazır hissedersen o zaman deneriz diyor.. Aslında birleşme olmadan birşeyler yaşıyoruz tam istiyor gibi oluyorum sonra hemen geri çekiliyorum o da açıkçası simşe bozucu oluyor bence.. Neyse ki eşim ısrarcı değil bana belli etmiyor bence ama o da üzülüyor benim bu durumuma

Siz kendinizi ne zaman hazır hissederseniz o zaman olsun. Bence dert edilecek bir şey değil. Zaten ilk zamanlar bebeğin telaşından, yorgunluğundan aklımıza da gelmemişti. Ben üç ay sonra birlikte olabilmiştim.
Bende şimdi erteledikçe erteleyecek gibi hissediyorum.. Birleşme olmadan birşeyler yaşıyoruz ama o da çok sık değil.. Sanki böyle giderse hiç olmayacak gibi.. Siz peki normal mi yaptınız sezeryan mi?? Doğumdan sonra ilk birlikteliğiniz eskisi gibi miydi?

Bende şimdi erteledikçe erteleyecek gibi hissediyorum.. Birleşme olmadan birşeyler yaşıyoruz ama o da çok sık değil.. Sanki böyle giderse hiç olmayacak gibi.. Siz peki normal mi yaptınız sezeryan mi?? Doğumdan sonra ilk birlikteliğiniz eskisi gibi miydi?
Sezaryendi ve riskli gebelik olduğu için biz hamileyken tam birleşme yaşamıyorduk. Ama bir şekilde yakınlaşıyorduk. Eşim de çok anlayışlıydı bu konuda. Aylarca ilişki yaşamadığım için tabii ki doğumdan sonraki ilk ilişkim zor olmuştu, kuruluk vardı en basitinden ama sonra yine eski düzenine girdi.

Bu görev değil , ben de sezaryen doğum yaptım. 50 gün sonra birlikte oldum eşimle. Her şey eskisinden daha güzeldi. Sadece anaçlığım sexin önüne geçiyordu onu da düzelttim 💙

X