Doğumdan Sonra Refakatçi Şart mı?

Bence sadece bebeğinize odaklanın, geçici bi durum sonuçta. Torunları onların da ne yazık ki ifade edemiyorsunuz anlamazlar bi de cok kırılırlar,siz değil ancak eşiniz konuşabilir belki sırayla gelin yardımcı olursunuz hem diye. İlla ki gelirlerse yer de yoksa rahat edemez erken giderler belki. Anneniz mutlaka yanınızda olsun en büyük desteğiniz o olacaktır.Allah yardımcınız olsun

Dusundugumuz şeylere bak canından can cikicak tabiri caizse ağrın sancin yeni doğan bebiş hopp al koy bunu köşeye eee dert bide cumbur cemaat gelin toplanıp tabi tabi çok düşünceli işler mevzular çok sinirleniyorum canım kusura bakma aynı dert bende de var sen de de görünce dayanamadım
Aynen canım bebişimin heyecanından çok o fikirler kafamı yoruyor çok gereksiz. Allah başka dert vermesin ama bu da çok zor birilerinin gönlü olsun diye en hassas zamanımda ödün verme fikri beni çok rahatsız ediyor.

Bence sadece bebeğinize odaklanın, geçici bi durum sonuçta. Torunları onların da ne yazık ki ifade edemiyorsunuz anlamazlar bi de cok kırılırlar,siz değil ancak eşiniz konuşabilir belki sırayla gelin yardımcı olursunuz hem diye. İlla ki gelirlerse yer de yoksa rahat edemez erken giderler belki. Anneniz mutlaka yanınızda olsun en büyük desteğiniz o olacaktır.Allah yardımcınız olsun
Benim de en büyük temennim o canım rahat edemeyip erken dönerler umarım. Ama annemi kesinlikle getireceğim onu göze alarak gelen gelsin. Torun evet ama o torun da ilk günlerini curcunada geçirecek ona da yazık :)

Bende yurtdısındayım ve kımsem yok annem ılk dogumunda gelemedı bubdada gelebılecek gıbı gorunmuyo. Ebe gelıyo ılk 2 ay bana cok yardımcı oldu. Ama tabı yemem ıcmem hep ben yapıyodum esımınde ıznı yoktu calısmak zorundaydı. Sımdı dogum ıcın ıznı var eger olurda annem gelemezse esım bakıcak banada.

Gurbetteyim. Eşimin ailesi de benim annem de uzakta. Doğuma az kaldı. Herkes gelmek istiyor. Evim yatak odası oturma odası mutfak şeklinde. Annem kayınvalide kayınpeder üçü de gelecek. Araları da zaten çok iyi değil. Annemin gelmesini istiyorum zaten çünkü böyle bir durumda insan ancak kendi annesiyle rahat eder diye düşünüyorum. Bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış? Şimdiden bana stres oldu ben bu insanları nerede yatıracağım diye. Eşim de memur babalık izni ve ekstradan izin de alacak. Kimse gelmese karı koca altından kalkabilir miyiz? Sonrasında herkes sırasıyla gelir görür. Tabi bir de bu uygun bir dille nasıl söylenir? Ay ne zormuş bu işler :KK43:
Özel hastane de yapacaksan. Çok güzel bakıyorlar. Kimseye gerek kalmaz Allah'ın izni ile. Ama insan annesini çok arıyor. İnsan kayınvalidesinden çekiniyor. Çünkü sezeryan olursan Bebek gibi oluyorsun annene muhtaç oluyorsun.

Bi sorun tüm hamilelerde var şöyle yapabilirsiniz illa gelip görmek isteyecekler önce anneniz gelsin hem biraz toparlarsiniz o dönünce kv gelsin kirmadanda şöyle diyebilirsiniz ikiniz bir gelip giderseniz sudan cikmis baliga donerim annemden sonra siz gelin bizde birden yalniz kalmamış oluruz siz dönene kadarda ben toparlanmis olurum gözünüzde arkada kalmaz diyebilirsiniz şahsen bende şehir disindayim ve boyle soyleyecem

Canım bu zamana kadar hep onların gönlü olsun diye annem kendini öteledi bu sefer öyle olsun istemiyorum kv hasta zaten güç kaybı var öyle çok da yardım edecek durumu yok bebek sevmeye geliyorlar bi de ondan isteyemem ben çoğu şeyi kp gelmese sorun çözülecek ama o herkesten meraklı anlayacağın herkes kendini düşünüyor.
Anladm yani genel olark durumlari bilmeyerk fikir vermis oldum. Annen gelsin o zmn her turlu. Belki onlarda bir iki gun sever giderler. Eger soyleyebiliyosan soyle zaten. :)) ben soylemem ama esin soyleyebilir belki en azndan annen gidince gelsin. Bide onlara hizmetle ugrascaksnz o zmn bu da sana sikinti. Annenin gelcgni biliyorlar mi?? Ben olsam hani alttan alttan soylerdm annm gelck falan diye onuda surda yatrrm zaten baska yer yok falan diye. Ama tabi senn icin gecti bunlar muhtemeln cnku gelcklerni soylmsler zaten. Demek istedgm su kimse bisy demedn ben fikrimi soylemeye calisiyrm ki snradan kimse bisy diyemesn diye. Buda bi taktik yani sikinti cikmasin diye. Yoksa biraksak herkes karisir. Ben kizda erkekse bebislerin isimlerini hazrladm esimle evlenr evlenmez bunun gibi canim:))
Allh yardimcimiz olsun insaAllah

Ben de senin gibi düşüyorum ama kv kocası olmadan adım atmaz bi yere yani bu durumda bana hava hoş tabi gelmese çok da umrumda olmaz da eşimin burnundan getirirler. Çok akıl fikir izan sahibi değiller ama bu dediğini eşime söyleyeceğim kabul ederler etmezler gerçekten yenidoğum yapan kadının yanında uzun süreli kp olmasına gerek yok 50metrekare ev zaten[/QUOTE
bundan iyi bahane olmaz. Evde pijama gecelikle dolasacaksın. Çocuk emzireceksin çok terleyeceğin için sık duş alacaksın. Bunları izah et eşine güzel birdille ve annesinin gelirse tek gelmesini söyle. O uygun bir dille halleder yada alınmaz diyorsan direk hallet esine bırakma. Bunu doğum yapmış bir kadın olarak kendisinin akıl etmesi lazım aslında ama neyse

X