Doktor kürtaj dedi

Üniversite hastanesine gideceğim ama gitmeden arkadaşlardan fikir alayım dedim böyle bir karar nasıl verilir ki onu da bilmiyorum ilk gebeliğim bide 😞
Ben 3 gebelik geçirdim 3 de aynı sebepden kalp atışı durduğu için kaybettiğim dr kürtaj olmam gerektiği halde söylerken zorlanmisti bu nasıl bir dr Allah aşkına

Ben 3 gebelik geçirdim 3 de aynı sebepden kalp atışı durduğu için kaybettiğim halde dr kürtaj olmam gerektiği halde söylerken zorlanmisti bu nasıl bir dr Allah aşkına
Malesef ilk gittiğimde eşimle gitmiştim o kadar iyi karşıladı ki sonrasında tek gittim hiç oralı bile olmadı . Bende çevreme hep iyi demiştim 😒 eşinle gitmek bile size karşı davranışlarını o kadar etkiliyormuş ki . Onlar olunca daha çok ilgileniyorlar sanki

Malesef ilk gittiğimde eşimle gitmiştim o kadar iyi karşıladı ki sonrasında tek gittim hiç oralı bile olmadı . Bende çevreme hep iyi demiştim 😒 eşinle gitmek bile size karşı davranışlarını o kadar etkiliyormuş ki . Onlar olunca daha çok ilgileniyorlar sanki
Sen yine sakin kalmaya çalış cnm üzülme maalesef bazıları böyle tutarsız olabiliyor hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun

Kalp atışı için zaten belli bir süre var 8-9 haftaya kadar geç döllenme olabilir diye hiç açıklama yapmadı ya . Ben nasıl cevabını bulayım şimdi . Ah bu doktorlarrr😑
2 hafta önce 7 haftalık dediyse şuan 9. hafta içinde olduğunuzu varsayip ve gelisemedigini farketmiş olabilir ama bir açıklama yapması gerek tabi ,başka doktora gitmeniz de fayda var
Ayrıca korkmayın içinizi ferah tutun belki bir yanılma veya geç döllenmedir

2 hafta önce 7 haftalık dediyse şuan 9. hafta içinde olduğunuzu varsayip ve gelisemedigini farketmiş olabilir ama bir açıklama yapması gerek tabi ,başka doktora gitmeniz de fayda var
Ayrıca korkmayın içinizi ferah tutun belki bir yanılma veya geç döllenmedir
İnşallah dediğiniz gibidir 😟

Merhaba hanımlar acil tecrübenize ihtiyacım var son adet tarihimi bilmiyorum ve sürekli gecikiyordu reglim sonra gebe olduğumu öğrendim Devlette doktora gittim keseyi göremedim boş gebelikten şüpheleniyorum dedi bir gün sonra başka bir doktora gittim özelde kesesi göründü gayet sağlıklı dedi hatta ultrason tarihinde 7 haftalık yazıyordu 2 hafta sonra tekrar gel dedi gittiğimde vajinal ultrasonda baktı bu sefer 6 hafta yazıyordu doktor bebeği görmesine rağmen kürtaj olman gerekiyor dedi direk 1500 TL dedi. Hiçbir sorumu yanıtlamadı . Benim hesaplamalarıma göre de tahmini 5. Haftamın içindeyim lütfen yardımcı olun aynı durumu yaşayan var mı uyuyamıyorum.
İlk hamilelik testimi bir klinikte yaptırmıştım. değerlerimin çok, yüksek gözüktüğü kağıdı aldım. Daha sonra Tahliller için devlet hastanesşne gittim. Orda tekrar kanntahlili yaptılar. Normalde hergün yüseklemeye devam etmesi gereken değerler çok çok düşmüştü. Ve birödr baktı keseyi göremiyoeum alttan bakalım dedi. Kabul etmedim nedense güvenmedim o doktora. Başka hastaneue gittim değerlerimi söyledim. Dr aaa düşükmü yapıyosun acaba dedi ben yılımışım tabi. ultrasaona baktı. Ee kese burda iişte diyince bende bu defa sevinç. Yani ikş, farklı gastaned ekan testi sonuçları bile farklı çıkabiliyo. Mutlka başka doktora da görünün iyice emin olun derim.

Merhaba hanımlar acil tecrübenize ihtiyacım var son adet tarihimi bilmiyorum ve sürekli gecikiyordu reglim sonra gebe olduğumu öğrendim Devlette doktora gittim keseyi göremedim boş gebelikten şüpheleniyorum dedi bir gün sonra başka bir doktora gittim özelde kesesi göründü gayet sağlıklı dedi hatta ultrason tarihinde 7 haftalık yazıyordu 2 hafta sonra tekrar gel dedi gittiğimde vajinal ultrasonda baktı bu sefer 6 hafta yazıyordu doktor bebeği görmesine rağmen kürtaj olman gerekiyor dedi direk 1500 TL dedi. Hiçbir sorumu yanıtlamadı . Benim hesaplamalarıma göre de tahmini 5. Haftamın içindeyim lütfen yardımcı olun aynı durumu yaşayan var mı uyuyamıyorum.

Merhaba arkadaşlar cumartesi başka doktora gittim o da kürtaj olmam gerektiğini söyledi güveniyordum bu doktora da alttan baktı 3 kere kalp atışını dinledi kalbi durmuş dedi bebek 7 haftalıkmış . Çok yıprandım çok ağladım öncesinde de bugün de hala onu kaybettiğim için çok ama çok üzülüyorum. Belki benimle aynı durumda olanlar vardır bunu yeni öğrenenler vardır çok iyi anlıyorum. Takdiri ilahi. Doktor sabah yatışını yaptı önce damar yolu açtılar serum taktılar sonra antibiyotik verdiler damardan 2 saat sonrada ameliyathaneye aldılar. İnsan beden acısından çok ruh acısına dayanamıyor zaten. Beni uyutana kadar bebeğimin karnımda olduğunu bilip sonrasında olmayışı çok kötü . Uyanırken direk ağlamışım zaten . Duygularımı buraya ne kadar yazsam da anlatamam. Ama onu hiç unutmayacağım ama hiç o hep benim minik bebeğim olarak kalacak🥺❤️

Merhaba arkadaşlar cumartesi başka doktora gittim o da kürtaj olmam gerektiğini söyledi güveniyordum bu doktora da alttan baktı 3 kere kalp atışını dinledi kalbi durmuş dedi bebek 7 haftalıkmış . Çok yıprandım çok ağladım öncesinde de bugün de hala onu kaybettiğim için çok ama çok üzülüyorum. Belki benimle aynı durumda olanlar vardır bunu yeni öğrenenler vardır çok iyi anlıyorum. Takdiri ilahi. Doktor sabah yatışını yaptı önce damar yolu açtılar serum taktılar sonra antibiyotik verdiler damardan 2 saat sonrada ameliyathaneye aldılar. İnsan beden acısından çok ruh acısına dayanamıyor zaten. Beni uyutana kadar bebeğimin karnımda olduğunu bilip sonrasında olmayışı çok kötü . Uyanırken direk ağlamışım zaten . Duygularımı buraya ne kadar yazsam da anlatamam. Ama onu hiç unutmayacağım ama hiç o hep benim minik bebeğim olarak kalacak🥺❤️

Çok iyi anlıyorum sizi.. ☹️

Şimdi benim anladığım ilk gittiğinde 7 hafta demişler. Aradan 14 gün yani 2 hafta geçmiş. 2. ye gittiğinde aslında 9 hafta olması lazım yani ama 6 hafta demişler. Acaba ilk gittiğinde6-7 haftalıkken bebek gayet sağlıklıydı sonradan o dönem öldüğü için bebek aynı yani 6-7 haftalık kalmış olup o yüzden mi kürtaj dedi acaba? Hesaplamana göre 5. haftadaysan acaba ilk gittiğin ultrason makinesi mi bozuktu acaba ? Burada en önemlisi ikinciye gittiğinde kalbini duydun mu? kabini duyduysan kesin bir yanlışlık vardır hemen başka doktora git. Kalbi atıyorken de kürtaj denmez ki. Sakin ol hemen başka doktora git,

X