DOKTOR MEHMET KARTALIN DUDAK DOLGUSU FACİASI

Dr ismini vermeyi doğru bulmuyorum. O arkadaşa yardım amaçlı özelden yazdım. Ama doktora gitmeyip benimle telefon numarasını paylaşmış benimle görüşmek istemiş ama ben burada tanımadığım hiç kimseyle tlf görüşmüyorum. Yani kısaca ismini verdiğim dr la görüşmek yerine benim tlf istenmesini tuhaf buldum.
hiç tuhaf değil ben olsam bende önce numaranızı ister neler yaşadınız konuşmak isterdim. neden güveneyim ki size????

hiç tuhaf değil ben olsam bende önce numaranızı ister neler yaşadınız konuşmak isterdim. neden güveneyim ki size????
Buradan yazarsınız. Hiç tanımadığım birine neden telefon numaramı vereyim ??? Kaldiki burada yaşanan her şey yazıyor. Tlf özeldir. Tanımadığım hiç kimseye numaramı vermem. Şimdiye kadar tanımadığım hiç kimsenin tlf numarasını istemedim. İsteyeni de hoş karşılamam !

Arkadaşlar dolgu botox gibi işlemler için doktora gittiginizde lütfen enjeksiyonda kullanılan barkodlu etiketi alın. Bunun dışında doktor da zaten enjeksiyon malzemesini sizin gözünüzün önünde acmak zorunda. Doktor size bunu vermekle mükellef olduki vermedi fotografını cekin. Bunun dısında her doktor hasta kartelasına işlem tarihini, enjeksiyon miktarını, yapılan işlemi ve kullanılan malzeme adı girmek zorunda. Doktorun ne enjekte ettim bilmiyorum demesi diye bişey olamaz bu imkansız, hasta tutanakları yasal olarak zorunludur. Yapılmadıysa suctur. Bir de kusura bakmayın ama babana güvenmeyecegin şu dönemde nasıl bir enjeksiyon kullanıldıgını bilmeden işlem yaptırmak çok mantıklı değil juvaderm pahalı bir dolgu o sebeple ucuz bişey mi kullandı ne etti nasıl bileceksiniz. Bu konuda kendi doktorumu tek gecerim. Biraz tutucu, ama işte belki yap dedikce hayır hastayı risk etmem olmaz diyebilen biri olusu, belki her botoxu gözümün önünde acıp bana göstermesi barkodu vermesi vs kendisini çok sevmeme sebep oluyor. Gercekten başınıza gelenlere üzüldüm. Bu şekilde başka ülkede yaptırıp madur olan üç kişi daha biliyorum malesef. İki tanesi agız içinden iyi bir çene cerrahına maddeyi cıkarttırmak zorunda kaldı ancak öyle kurtuldu. Digeri sürekli kortizon antibiyotikle ugrasıyor. Lütfen saglıgınız estetikten daha önemli dikkatli olun cok da gecmiş olsun. Çok çok üzgünüm. Bunları kimse yaşamak zorunda değil, sırf güvendik diye bunlar olmamalı, doktorlar etik kurallara uymak zorunda. Tıp etigi nerde kaldı ya

Ben sadece 1 ml juwederm dudak dolgusu yaptırmak istemiştim.Kalıcı maddelerle dudak dolgusu yaptığı için dudağımda geçmeyen 2 yıldır bir iltahap var.Bugun aldığım 3 TESLA Kontrastlı Emar sonucu daha kalıcı dudak dolgusu maddesinin kullanıldığını öğrendim yapan doktor 2 sene öncesinde hala juwederm kullandığını iddia etmekteydi..Hiçbir cerrah kalıcı hasar bırakacağı için elini bile sürmek istemiyor.Yapan doktor sebebine dahi açıklık getiremediği için hem psklojik hem fiziksel olarak çok yıpranmış durumdayım.
Yemin ederim benzeri olay benim basıma da geldi bana da ilk kullanılan dolgu maddesinin üst iyi bir marka söylendi fakat promlem cıktıkca gercek dolgu markasını söylediler. Aynı sizde ki gibi ama suan cözüm icin gittigim doktorlar inanmıyorlar söylediklerine göre “aklı başında bir doktor asla bu markayı kullanmazmış “ göz altı ve ceneme uygulanmıstı, yat kalkt dıa et kör kalmamışssın mucize dediler. Kimse düzeltmeye yanaşmıyor bazıları yamul ve şiş göz altı dolgumum asla gecmeyecegini söylüyor kimisi de 10-20 yıl arası kalıcı olacağını. Size söylenenler ile aynı sanırım aynı elyaf ucuz dolgu ikimize de uygulandı.

Yemin ederim benzeri olay benim basıma da geldi bana da ilk kullanılan dolgu maddesinin üst iyi bir marka söylendi fakat promlem cıktıkca gercek dolgu markasını söylediler. Aynı sizde ki gibi ama suan cözüm icin gittigim doktorlar inanmıyorlar söylediklerine göre “aklı başında bir doktor asla bu markayı kullanmazmış “ göz altı ve ceneme uygulanmıstı, yat kalkt dıa et kör kalmamışssın mucize dediler. Kimse düzeltmeye yanaşmıyor bazıları yamul ve şiş göz altı dolgumum asla gecmeyecegini söylüyor kimisi de 10-20 yıl arası kalıcı olacağını. Size söylenenler ile aynı sanırım aynı elyaf ucuz dolgu ikimize de uygulandı.
Vicdansıza bak ya nasıl olur da bunu yapar bir doktor insanjn aklı almıyor lütfen dolgunun barkodunu alın saklayın

Vicdansıza bak ya nasıl olur da bunu yapar bir doktor insanjn aklı almıyor lütfen dolgunun barkodunu alın saklayın
Dolguyu göstermediler ki, ilk yamuk yapıldıgın da başka dr gittim düzeltmesi icin, dr baktı kullanılan dolgu garip duruyor markası nedir dedi, arayıp sordum juvederm dendi (tabi yalanmış) daha sonra ki senelerde dolgu erimeyince ve problem olunca tekrar dr dr gezmeye basladım yine arayıp markasını sorduğum da itiraf etti. Meğerse o marka dolgu yüze uygulanmaması gerekiyormuş zaten gecmezmiş asla. Kör kalmadığına şükret dediler. Artık dokundurmamı söylediler

Dolguyu göstermediler ki, ilk yamuk yapıldıgın da başka dr gittim düzeltmesi icin, dr baktı kullanılan dolgu garip duruyor markası nedir dedi, arayıp sordum juvederm dendi (tabi yalanmış) daha sonra ki senelerde dolgu erimeyince ve problem olunca tekrar dr dr gezmeye basladım yine arayıp markasını sorduğum da itiraf etti. Meğerse o marka dolgu yüze uygulanmaması gerekiyormuş zaten gecmezmiş asla. Kör kalmadığına şükret dediler. Artık dokundurmamı söylediler
Aqua denen şu şeyi mı kullanmıs acıklandı mı dolgu cinsi? Ya çok üzücü öylece kalacak mı şimdi

2017 Aralık ayında 1 ml dolgu uygulandı.Dolgu esnasının yapılış anında ve sonrasında bir sıkıntı yaşanmadı.1300 tl nakit ödemesi yapıldı.Dolgu 3 ay içerisinde dudaktaki etkisini bayağı bir azalttıgı için ( vücut yapısına göre kalıcılık zamanı herkese göre farklı olarak değişim gösterdiği söylendi.) Mart ayında tekrar 1 ml dolgu yaptırdım. Fiyatın arttığı 1500 tl nakit olacağı söylendi fakat ben öncesinde konuşup fiyat aldığımı ısrarla belirtince ilk fiyattan 1300 tl olarak ödemede anlaşmak zorunda kalındı.3ay sonrasında Haziran gibi dudağımda topaklanmalar meydana geldi.Yag bezesi gibi oluşan topaklanmalar zamanla rahatsızlık verdiği için yapılan yere gittim.Dudağımda su toplama gibi bir his vardı.Dokunuldugu zaman dışarıdan da anlaşılıyordu.Özellikle iltahap olabileceğini ona göre bir işlem yapılmasını istediğimi belirttim. Fakat topaklanmaların normal olduğunu bu gibi durumlarda dolguyu dağıtmak için bir enzim olan hyaluronidaz ile iğne yapılarak dudaga enjekte etmemiz gerektiğini söyledi.Yapılan yere ve doktora güvendiğim için itiraz etmeden doktora bıraktım.Dudağıma iğne yaptıktan sonra topaklanmaların üzerine bastırarak masaj ile dağıttı ve birkaç gün içerisinde tüm şişliğin ineceğini söyledi.Dudağımın üst ve alt kısmından yapılan iğneler sonrasında inanılmaz bir şişlik ve şekil değişikliği meydana geldi. 7. gün geçmesine rağmen şişlik inmedi ve ağrı ve dudak üzerinden görünen iltahaplanma artmaya başladı.Tekrar doktora gittim.iltahabın akıtması gerektiğini söyledi.Üst dudagım ve alt dudağımın iç kısımdan kesikler atarak iltahabı akıttı.Atılan kesiklere dikiş atılma ihtimalide vardı fakat çok şükür dikişsiz bir şekilde işlem sonlandı.İşlem sonrasında dışarı cıkamayacak kadar dudağım şişti inanılmaz bir hal aldı.İşlem sonrasında ağzımda bone ile dışarı çıkabildim.Tekrar birkaç gün sonra dudağın şişliğinin ineceği söylendi.1 kutu Cipro 2 kutu Augmentin 1 kutu Sulcid isimli antibiyotikleri hiç ara vermeden ( doktorun iyileşme süreci için verdiği ilaçlar ) kullanmama rağmen hiçbir şekilde iltahap kurumadı. Tekrar doktora gittiğimde iltahabı aynı kesik ile akıttı fakat doktor iltahabı akıttıkça sonrasında dudağım daha da iltahaplandı.İltahabın kuruması için 2 hafta tüm gün güneşe çıktım ve denize girdim.Deniz ve güneş dudaklarımı kuruttu fakat her hafta muntazam şekilde üst kısımda kesik atılan yer kendi kendine iltahaplanıp şişip iltahap akıtmaya başladı. Artık geçti tamam dedikten 3 gün sonrasında aynı yerler tekrar şişip iltahaplanıyor.Bu süreç içerisinde hiçbir sekilde telefon ile doktorla irtibata geçemedim.İletişim olarak Mehmet Beyin karısı Zerrin Hanım yada asistanları Dilan Hanım ile irtibata geçtim.Doktora olası bir durumda ona ulaşmak istediğimi de belirttim fakat sadece eşinin numarasından ona ulaşabilceğimi söyledi. Bu süreç içerisinde dudagın kontrol süreci ile ilgili sadece onları ben aradım.Kimse bana sonrasında sürecin nasıl ilerlediği ile ilgili sorular ile geri dönüş yapmadı. İşyerim güneşlide ve 17:30 çıkış saatim olmasına rağmen randevuları sadece Mehmet Beyin müsaitlik durumuna göre ayarlamak zorunda kaldık. Şuanda dudağımın şekli normale döndü fakat iltahaplanma hala devam etmektedir ve dışarıdan iltahaplanmalar görülüyor.2 haftada bir üst dudağımda hala kendi kendine şişip patlayıp akıntılar mevcut.Doktora Eylül ayında tekrar gittim ve aylardır neden bu iltahapı geçiremediğimizi sordugumda hicbir cevap malesef alamadım.Nadir rastlanan bir durum olduğu ve daha önce hiç böyle bir durum ile karşılaşmadığını söyledi.Dokunup işlem uyguladıgımızda daha kötü olduğunu oyüzden iltahabın kendinin geçmesini beklememiz gerektiğini söyledi.Durumla ilgili onlarla alakalı bir yanlış olmadığını belirterek yinede iltahap geçince hediye olarak botoks , göz altı ve dudak dolgusunu yağ enjekte işlemi yapacaklarını söyledi.İnternet üzerinden incelerseniz benim yazdığım şikayetlere ve benim gibi madurların aynı konu aynı doktor için yaptığı şikayetleri göreceksiniz.Eki Görüntüle 2557435 Eki Görüntüle 2557436 Eki Görüntüle 2565346
ÇOK ama çok üzücü, geçmiş olsun. İyi haberlerinizi bekliyoruZ. İnş düzelmiştir

X