doktora çok kızgınım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bonnylee

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2020
31
-6
29
Mune Mune lütfen konumu kapatın, hatta hesabımı kapatın bu kadar önyargılı hiçbirşey bilmeden dalga geçen kendince bana ders vermeye kalkan nezaket yoksunu “insan” Ların bulunduğu bir sitede kalmak istemiyorum. yazık.
Bir de dağın başında görev yapıyorum acili gebelik testi için meşgul etme diyenlere söyleyeyim; burada kadın dığum doktoru yok! Aile hekimim yok! Ve kendi doktorum acile git değerine bak hemen dedi. Bilmeden etmeden yazın siz.. eleştirin bacım. Kusun kininizi günlük dalga geçme limitinizi üstümde tamamlayın. Allah kalbinize bir gram iyilik versin ya. Ne kabasınız!!
Ekleme1:
İnsanlar sizden yardım istediğinde anlamaya çalışmayıp dalga geçen zeki tayfa; umarım aynı durumu yaşarsınız. Elinizde klavye içinizdeki çirkinliği nereye saçsam diye bir o konu bir konuya giriyorsunuz. Hep aynı kişiler aynı üslup kendinizi ne sanıyorsunuz?? .
Ekleme2: iyi niyetle beni anlayan arkadaşlarım allah razı olsun.
Ekleme3: kimseye doktoru eleştirin demedim? Benim durumumu yaşayan sonradan sağlıklı gebeliği olan oldu mu diye sordum. Asıl sorum buydu ama konum taşınmasın diye başlığı böyle atmak durumunda kaldım.
Ekleme4: benim de doktor arkadaşlarım var hiç birinin hastasına Gıcık bir bakışla “heveslenme” diye bir kelime kullandığını sanmıyorum. Ve mesleği beni enterese etmiyor. İnsan ilişkileri ve sosyal beceriler herkeste olmalı. Öğretmen doktor polis farketmez. Neyse sizde olmadığı için anlayamazsınız. Boşverin.

Arkadaşlar merhaba birine anlatmazsam içim rahat etmeyecek ağlayıp duruyorum salak gibi dudağımda uçuk bile çıktı :KK43: hemen konuya gireyim; ben 5 günlük gecikme sonucu dün evde test yaptım pozitifi gördüm, akşama doğru kan vermek için hastaneye gittim. Neyse sonuçlar çıktı değerim 31,5 muş. Biz eşimle bir heyecanlandık neye uğradığımızı şaşırdık, ilk deneyimimiz bu sonra acildeki doktor beni yanına çağırdı. Çok heveslenme dedi pat diye değerin çok düşük kimyasal ya da dış gebelik olabilir dedi. Ben öylece kaldım. İnsan önce bir yumuşatarak hani hayırlı olsun ama istersen değerlerini takip ettir her türlü ihtimal var falan der. Yüzüme karşı öyle deyince eşim de ben de bir tuhaf olduk. Sonra araştırdım evet söylediği ihtimaller var ama insan da öyle birden söylemez ki ya.. bu konu çok hassas bir konu yaşayanlar bilir. Bulunduğum ilçede kadın doğum doktoru yok, bir hafta sonraya randevu alabildim ancak şehir merkezinden zaten çok yeni olduğu için muhtemelen sonra gel diyecek. Ay sinirlerim çok bozuk sizin başınıza böyle birşey geldi mi acaba? Böyle düşük bir değerle sağlıklı ilerleyen oldu mu?

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba birine anlatmazsam içim rahat etmeyecek ağlayıp duruyorum salak gibi dudağımda uçuk bile çıktı :KK43: hemen konuya gireyim; ben 5 günlük gecikme sonucu dün evde test yaptım pozitifi gördüm, akşama doğru kan vermek için hastaneye gittim. Neyse sonuçlar çıktı değerim 31,5 muş. Biz eşimle bir heyecanlandık neye uğradığımızı şaşırdık, ilk deneyimimiz bu sonra acildeki doktor beni yanına çağırdı. Çok heveslenme dedi pat diye değerin çok düşük kimyasal ya da dış gebelik olabilir dedi. Ben öylece kaldım. İnsan önce bir yumuşatarak hani hayırlı olsun ama istersen değerlerini takip ettir her türlü ihtimal var falan der. Yüzüme karşı öyle deyince eşim de ben de bir tuhaf olduk. Sonra araştırdım evet söylediği ihtimaller var ama insan da öyle birden söylemez ki ya.. bu konu çok hassas bir konu yaşayanlar bilir. Bulunduğum ilçede kadın doğum doktoru yok, bir hafta sonraya randevu alabildim ancak şehir merkezinden zaten çok yeni olduğu için muhtemelen sonra gel diyecek. Ay sinirlerim çok bozuk sizin başınıza böyle birşey geldi mi acaba? Böyle düşük bir değerle sağlıklı ilerleyen oldu mu?
doktor neden hayırlı olsun desin size?acil doktoru adam.kadın doğuma gidip testlerinizi yaptırıp emin olacaksınız.o bile hayırlı olsun demek zorunda değil.sonucu söyler aileniz hayırlar tövbe tövbeee

doktor kötü bir şey söylememiş ki? doktorlar bizim arkadaşımız değil, defalarca bu tarz gebelikler gördükleri için olanı açık açık söylemiş. sizin için hassas olan bir durum genelde doktorlar için hassas olmuyor.
hayırlısı olsun hakkınızda, umarım sonuç gönlünüze göre olur

Seni çok iyi anlıyorum benım değerim 2000ken bana doktor çok kötü şeyler söyledi. Kese göründüğü halde sevinme bu sağlıklı olmayabilir dhaa neler söylediler

Daha şimdiden piremses moduna girmişsiniz :olamaz:

Mesela ben hamileliğimi ilk testle öğrendim sonra kan tahlili verdim o kadar şey okuduğum için hiç emin olamadım.
Hatta esim der hic o sevinci yaşatmadin.
Dış gebelik mi kimyasal mi?
Sizin doktorunuzun soylemlerini ben eşime dedim.
Kan tahlili sonucu katlayarak artarsa var deriz kimseye demeyelim.
Sakin sevinme daha belli değil gibisinden.
Doktorun bunu demesi çok olağan ki ben de gittiğimde aynisini dedi kese gorelim kalp atışı duyalım o zaman bakarız dedi.

Allah aşkına hassasım zaten yeterince buraya gelip beni bozacaksanız tersleyecekseniz yazmayın arkadaşlar. Bilgisi deneyimi olanlar yazsın diye rica ettim. Herkes günde binlerce insanla muhattap oluyor. Bu durum karşındaki insanla daha ılımlı, kibar konuşmaya engel değil. “Heveslenme” kelimesi size normal geliyor olabilir. Ama bana gelmiyor.

Henüz bu değerdeyken bir şey söylemesi için çok erken, o yüzden her ihtimal hakkında bilgilendirmiş. “Hayırlı olsun” dese ve sonra dış/kimyasal gebelik çıksa bu sefer yine eleştirilir bir de öyle düşünmek lazım. Doktor bir şey söylememesine rağmen ben kalp atışını duyana kadar hamileymiş gibi hissedememiştim, heveslenememiştim bir türlü. Kenarda hep olumsuz ihtimaller olduğu için ilk haftalar bu açıdan biraz gıcık, insan ağız tadıyla heveslenemiyor, yapacak bir şey yok.

Doktorun karşısına her gün sizin gibi onlarca kadın çıkıyor. Her birinize tek tek kelimelerini seçerek açıklama yapamaz. Aile bireyiniz değil bu insanlar.

Allah aşkına hassasım zaten yeterince buraya gelip beni bozacaksanız tersleyecekseniz yazmayın arkadaşlar. Bilgisi deneyimi olanlar yazsın diye rica ettim. Herkes günde binlerce insanla muhattap oluyor. Bu durum karşındaki insanla daha ılımlı, kibar konuşmaya engel değil. “Heveslenme” kelimesi size normal geliyor olabilir. Ama bana gelmiyor.
Doktor günde kaç kişiye bakıyor nöbetten nöbete gidiyor. Pandemi süreci onlar için hala devam ediyor. Sizin duygu durumunuza ilgilenemez. Bence siz doktorlara iyi davranın Çok ilgilensin istiyorsanız psikoloğu gidin. Sağlık çalışanları sizin özel doktorunuz değil

Çok hak veriyorum size, ben de kaknem suratlı nemrut doktorları anlayamıyorum bir türlü. Hayır yani insanlara hayırlı olsun deyip güler yüzle şey edemeyecekseniz olmayın yani doktor değil mi ama? Tıb hipokrates andında bile geçiyor bu "Hastalara güler yüzlü olup sevinçli haberler vereceksiniz, yumuşatmadan söylerseniz Allah çarpsın sizi" diye yemin ettiriyorlar. Ben de geçtiğimiz günlerde doktora gittim, adetten kesildim durduk yere. Olamıyorum dört aydır adet.

Dedim ki doktora nedendir acaba, hormon testimi şey yaptılar gelmiş kuru kuru diyor ki "Prolaktin hormonunuz yüksek çıkmış, kullandığınız bir ilaç var mı, yan etkisi olabilir". Ya bu ne dümdüz bir sorudur, açıklamadır. Bekledim ki konfeti patlatacak ama nerede?! Sonuçta gelmişim odana kadar, orada ben varım benle konuşuyorsun, sen orada doktor olmuş günde 43987 hastanın her biriyle ilgilenmekten baygınlık geçirecek hale gelmişsin filan bana ne yani. Değil mi ama?

Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Doktor sizce nasıl anlamalıydı size durumu? Nasıl kelimeler seçmeliydi? Yani şimdiden heveslenme demenin daha kibar yolu hangisi?

Doktorun hayırlı olsun diyebilmesi icin tespit edilebilir bir embriyo olmasi lazim. Gebelik diyebilmek icin bu lazim. Ultrasonda gorunen kese, duyulan kalp atisi gibi.

Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Doktor sizce nasıl anlamalıydı size durumu? Nasıl kelimeler seçmeliydi? Yani şimdiden heveslenme demenin daha kibar yolu hangisi?
bir çift patik hediye edip hayırlı olsunn yavrunuz demeliydi galiba :işsiz:

Yaw adam işini yapmış
Kanser olan insana pat diye 3 aylık ömrün var diyen insanlar bunlar, size hayırlı olsun aman dikkat edin aman şöyle böyle demesi anormal olurdu. Hemde acildeki dr. yani.
Bukadar ilgi bekliyoranız gidersiniz özelde iyi bir
Kadın doğum dr.una her türlü sorunuza cevap alırsınız, hayırlı olsun cınımmmm bak buda minik minik kalp atışları annnessiiii lerde havada uçuşur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X