doktora çok kızgınım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir de dağın başında görev yapıyorum acili gebelik testi için meşgul etme diyenlere söyleyeyim; burada kadın dığum doktoru yok! Aile hekimim yok! Ve kendi doktorum acile git değerine bak hemen dedi.
Hemen acile git deme sebebi nedir peki? Neden bir gün sonra en yakın sağlık ocağına ya da iki gün sonra kadın doğum uzmanına git demedi?

Kabalığa tahammül edemiyorum ya. Elimde değil. Bugüne dek kimsenin kalbini kırmadım ben. Bunlara cevap vermeyince herkese saldırıyorlar. Toplum da böyle insanlarla doldu. Görmezden gelmek mümkün değil. Yazılanları okursanız görürsünüz tanımadan etmeden bana prenses pembik gelin falan diyorlar 😂 siz kimsiniz Yaa demez misin
Doktorunuzun hemen demesinin aciliyeti neydi ben onu merak ettim.

Beta HCG acilde bakılan bir değer bu hizmeti var mı var acile gidilir elbet zaten muayene olmuyor kan verip gonderiliyor
Ama keyfi mi bakiliyor? Benim acil bir durumum vardi, acilde rontgen cekilmem lazimdi. Gebelik suphesi oldugu icin rontgen cekmeden once emin olmak icin test yaptilar. Sadece beta hcg baktirmaya gidilmemeli.

Tabiki katılıyorum bu konuda haklısınız . Sonuçta sekreter her yerde sekreterlik yapabilir o çok ayrı bir branş. Ama arkadaşın biri yok bu pandemiden sonra her yerde saglıkcı türedi yok çekilin ben sağlıkcıyım diye dalga geçmesi yada küçümsemesi üzdü beni acıkcası .
Haklısınız. Orda üsluptan kaynaklı bir yanlış anlaşılma oldu sanırım. Arkadasin kastettiği hastanede çalışan herkesin saglikciyim diyerek görevlerini söylemeyip insanları yanlış yönlendirecek yorum yapmalari sanirim. Mesela bu konudaki arkadaş ısrarla herkesi yanlış yönlendiriyor:) Yorumlarini okuyan herkes her sey için acile gider

tek yumurta dahi olsa buluyorlar doktorlar ama maalesef pahalı bir tedavi .defalarca deneyenler var ulaşmak için o yumurtaya.

Doğrudur bilmiyorum, açıkçası pek de umurumda değil ikinci çocuğu istemiyorum, doğal korunma gibi oldu bana. :KK45: Ama sağlıklı olan bu değil haliyle. Artık diğer kullandığım ilaçların dozlarını tekrar ayarladılar. Bi süre böyle deneyecekler, sonuç alamazlarsa adet düzenleyici ilaçları deneyecekler. Şu seneye kadar kullandığım ilaçlar, hiç böyle etki yapmamıştı. Bu sene adetten kesecekleri tuttu artık gerçek sebebi nedir bilmiyorum ama çok ilginçtir, ilk doz biontechi olurken adetimin 2. günündeydim (normalde bir hafta sürerdi), o an kesti aşıdan sonra. İkinci dozu oldum, temelli gitti benim regl. Artık tesadüf müdür nedir bilmiyorum. İlginç.

Beta HCG acilde bakılan bir değer bu hizmeti var mı var acile gidilir elbet zaten muayene olmuyor kan verip gonderiliyor
Yani herşeyi de yasaklarla uyaranlarla mı anlayacak ve yapmayacak bu insanlar anlamıyorum. Varsa böyle bir hizmet koşulları vardır keyfi olarak gitmek size de biraz havadan havadan gelmiyor mu?

Hemen acile git deme sebebi nedir peki? Neden bir gün sonra en yakın sağlık ocağına ya da iki gün sonra kadın doğum uzmanına git demedi?
beytüşşebap ta yokmuş sadece kadın doğum uzmanı.diğer tüm ilçeler de var .hamilelik acil bir durum değil doğum başlangıcı acil bir durumdur.öyle bir durumda da helikopter bile gönderiliyor en yakın hastaneye gidilmesi için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X