Doktorun odasından kovuldum

Hillad

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2018
516
472
Arkadaşlar merhaba,
Bugün maalesef yaşadığım tatsız olayı paylaşmak istiyorum. Amacımsa sadece içimdeki bu sıkıntıyı paylaşmak..
Öncelikle belirteyim, yıllardır kulağımda ciddi bir enfeksiyonla mücadele halindeyim. Antibiyotik kullanıyorum, damla, burun spreyi, artık tahmin edin doktorlar ne verirse reçetede. İlaçları kullanırken fayda görmediğim gibi, kulağım sürekli enfeksiyon halinde, geçmeyen, insanı deli eden bi kaşıntı..normalde de işitme problemim var, çoğu zaman anlamakta güçlük çekiyorum. Enfeksiyon düzelmediği için cihazımı da kullanamıyorum. Yine aynısı tekrarladı, böyle en fazla iki ayda bir mutlaka görünmem gerekiyor KBBye. Geçen hafta bulunduğum ildeki hastaneden daha önce de en az üç kez gittiğim doktora randevu aldım.
Saatim geldi, girdim, doktor baktı kulaklarıma. Damla yazıyorum, kullan gel temizleyelim dedi.
Ben artık sürekli aynı süreci başa sarıp çözüm bulamamış olmanın çaresizliğiyle ağlamaklı, rica eder bir ses tonuyla ‘bakın doktor bey, ben yıllardır, aynı dertten muzdaribim. Şimdi şu kulağımda fokurdayan damla da işe yaramıyor, diğer gliserin gitmiyor, şırıngayla sıkıyorum, ama sonra yine aynı problemle baş başayım. Ben artık sürekli kulakproblemi yaşamaktan yoruldum, psikolojik olarak çöktüm, sistemden bakabilirsiniz iki yılda kaç kez geldiğime’dedim.
Doktor bey ‘senin kulağındakinin tek bir çözümü var, o da yeni kulak takmak’ dedi. Normalde alınganlık falan yapmam ama dalga geçtiğini hissettim. gözlerim dolu vaziyette ‘kulak nakli diye bir şey yok ama’ dedim. O da ‘evet yok’ peki ne yapayım, o zaman bana bu alanda ihtisaslaşan varsa birini söyleyin ona gideyim, nerede olursa olsun Türkiyede dedim. Bir daha bana gelme diye bir iki kez tekrarladı..Git hacettepeye ankaraya Gazi’ye, profesörlere görün, senin derdinin çaresi bende yok dedi. Peki öyle yapacagım dedim. Çıkmak için yeltendim kapıya doğru arkamdan ‘bir daha bana gelme’ diye tekrarladı.
Odadan çıktım..eve geldim. Sabahtan beri aklımdan çıkmıyor olay. Doktorun bir daha bana gelme sözleri yankılandı durdu Zihni’mde.. Kulağım aynı şekilde hala zonkluyor, duyamıyorum zaten normal şekilde. İnsanı duyamamak anlamamak İnan’ın çok yıpratıyor.
Bir de sormak isterim doktor falan varsa aramızda, bir hastaya bir daha bana gelme denilebilir mi?
Bu adil mi?
Ayrıca bu şehirde başka KBB doktoru da yok.
Yani mecburen artık çevre büyükşehirlerden birine özele gideceğim.
Bu arada daha önce de özel muayenehanesi olan doktorlara gittim, hep aynı süreç ama bir hafta 10 gün sonra her şey başa sarıyor. Tatile gidiyorum, KBBci arıyorum, kulak enfeksiyonu ağrısı ile sabah 4 te acile gitmişliğim var.
bu sıkıntıdan muzdarip bir vaziyette devam ediyorum.. hem doktorun dediğine üzüldüm, hem de geçmeyen derdime. Okuduğunuz için teşekkür ederim. 😔

Cok gecmis olsun, dr un dedigini bosverin.
Derdi ceken sizsiniz, cozum icin ne yapabilirsiniz onu dusunun.
Ozelse ozel,baska sehir yada baska dr neyse o..
Kulak agrisi fenadir 😔

Konuşma tam olarak böyle mi bitti? Doktor senin durumun için kendisinin bilgisini aşan bi durum olduğunu söyleyip mi profesörlere git dedi yoksa kovmak amacıyla mi dedi? Kimsenin hastayı kovma azarlama Hakkı yoktur eğer durum böyleyse şikayet edebilirsin. Ama doktorun kendi Bilgi ve becerisini aşan bir durum anlamında başka doktora git dediyse gerçekten de tecrübeli birine görünsen iyi olur

Bence doktor dalga geçmemiş.
Sadece yeni kulak nakil etmekten başka çözümü yok, bende bunları vermek zorundayım sende bunları kullanmak zorundasın demek istemiş.
Sizin "bu alanda uzmanlaşan birine gideyim" demeniz doktorluğunu küçümsemiş gibi algınlanmış olabilir. O yüzden böyle söylemiş olabilir. Ondan dolayı doktor haklı gibi.
aynı problem annemde de mevcuttu, şaşkınlık verici bir biçimde gliserin damlasıyla geçti. Duyamamak gerçekten çok yıpratıcı bir durum, annemden biliyorum. Daha iyi doktorlar araştırabilirisniz. Çok geçmiş olsun.

Sogan suyunun kulak zarina olumsuz eisi vardir.
Yaşadıklarınıza üzüldüm😔

Ben çocuklarımın kulak enfeksiyonlarında soğanı rendeleyip suyunu kulağa damlatıyorum, etkili bir yöntem, denemenizi tavsiye ederim
Sogan suyunun kulak zarina olumsuz etkisi varfir.Yapmayin lutfen.

Konuşma tam olarak böyle mi bitti? Doktor senin durumun için kendisinin bilgisini aşan bi durum olduğunu söyleyip mi profesörlere git dedi yoksa kovmak amacıyla mi dedi? Kimsenin hastayı kovma azarlama Hakkı yoktur eğer durum böyleyse şikayet edebilirsin. Ama doktorun kendi Bilgi ve becerisini aşan bir durum anlamında başka doktora git dediyse gerçekten de tecrübeli birine görünsen iyi olur
Beni aşar anlamında demedi, senin derdinin çaresi bende yok, bi daha bana gelme’ deyişinde öyle bir şey yoktu, hani Öneri gibi, ilgilenir gibi değildi, başından savar gibi ve kapıdan çıkarken de yineledi o sözü

X