Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Dökülen saç köküne yapışık olan sey ne?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Beybi05

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
503
125
31
Herkese merhaba. Sac dökülme sorunuma hala çözüm bulabilmis değilim. Surekli sacimi sac diplerimi sac kökümü inceliyorum :KK43:
Saclarim yağlıdır. Önceden boyuyordum 2 3 senedir boya sürmüyorum. O zamanlarda da yaglanirdi ama bu kadar degildi. Bi de dökülen saç koklerime baktim bazisinda köküne yapışık kum tanesi büyüklüğünde bisey var. Sonra sac diplerime baktım elimle, bazi yerlerde sert sekilde elime geliyor tirnagimla almaya calisinca sacimla birlikte köküne yapışık şekilde geliyor. Seboreik dermatit diye bisey duymuştum hatta burun ameliyatimdan sonra burun cevremde yaglanma yasayinca gittigim bi doktor ameliyatla alakasi yok yagli egzama bu demisti. fakat kaşıntım yoktu ve verdigi ilaclar alerji gibi yapmıştı baska doktora gittigimde seboreik dermatit degil bu demişti.. suan kizaklik falan yok. Kaşıntıda yok. Uzun süredir boyle yalnız, hormonal mi bu yaglanma diye düşünüyorum fakat dogum kontrol hapi icince azalmasi gerekir sanırım ama azalmıyor. Biotin eksikliginin boyle biseye sebep olabilecegini okudum ama eminde degilim. Tirnaklarimin bazisinda nokta sekilde cukurluklar olustu. Belli ki bi sorun var fakat ne olduğunu anlayamiyorum. Doktora gidiyorum hatta gitmedigim doktor kalmadi ama valla hic takmiyorlar. Acaba diyorum böyle bisey yaşayan var mi?

Sedef olabilir. Iyi bir cilt doktoruna tekrar gidin.

Tırnakta çukurluk, saç derisinde kuru beyaz kepek ve dökülme yapar sedef.

Sac derim kuru degil ama yagli, fakat ilginc bi sekilde kum tanesi gibi kepek var. Sedef kuru mu yapiyor deriyi yagli mi yapıyor?

Baktim simdi fakat kaşıntı yaparak belirti verdigini yazmislar. Bende kaşıntı yok. Kasinti olmadan da sedef hastaligi olabiliyor mu ki.

Fark etmez. Siz doktora gidin. Burdan biz ne desek boş.

Bir tanidigimda var sedef saçı yağlı bildigim kadariyla. Ama geçmeyen tekrarlayan bir hastalık. Siz tirnaklarinizi da gosterin doktora. Ordan teshis etmisti bildigim kadariyla

Fark etmez. Siz doktora gidin. Burdan biz ne desek boş.
Ah gitmedim mi valla sehirde cildiyeci kalmadı gitmedigim :) ama yok basta seboreik dermatit dediler. Sonra yok egzama degil deyip sampuan losyon falan onerdiler. Zaten çoğunu yaptim. Cok caresiz kaldim ya.

Yok baktirmadim ki zaten bakilmiyor galiba yani gittigim doktorlar hic biotin testi istemedi

Sac dökülmesi bir çok seye bağlı olabiliyor. Çinko, selenyum, biotin, demir, vb eksiklikleri, tiroid ve diğer hormonlar. Siz tırnaklarda da sorundan bahsetmişsiniz. Mutlaka biotin de bakılmıştır diye düşünüyorum eğer bakılmamışsa baktırmanızı öneririm. Gittiğiniz doktora tırnaklarınızı göstermeyi ihmal etmeyin.

Sac dökülmesi bir çok seye bağlı olabiliyor. Çinko, selenyum, biotin, demir, vb eksiklikleri, tiroid ve diğer hormonlar. Siz tırnaklarda da sorundan bahsetmişsiniz. Mutlaka biotin de bakılmıştır diye düşünüyorum eğer bakılmamışsa baktırmanızı öneririm. Gittiğiniz doktora tırnaklarınızı göstermeyi ihmal etmeyin.
Valla priorin içiyorum. Ekstra vitamin ilaclari aliyorum cinko, d vitamini , folik asit gibi.. yok yani dokulme uzun suredir devam ediyor. Biotine bakilmadi hic. Tirnaklarim hep incedir benim ama pürüzsuzdur hala oyle ama iki tirnagimda hafif kucuk nokta gibi cukurluklar olustu isikta belli oluyor. Ama dökülme basladigi zamanda olustu. Simdi bile yikadim saclari top gibi sac birikti. Anlamıyorum delircem cozum bulamıyorum solgar biotin alacagim son care zaten o da fayda etmezse baska bi ihtimalim kalmiyor.

Valla priorin içiyorum. Ekstra vitamin ilaclari aliyorum cinko, d vitamini , folik asit gibi.. yok yani dokulme uzun suredir devam ediyor. Biotine bakilmadi hic. Tirnaklarim hep incedir benim ama pürüzsuzdur hala oyle ama iki tirnagimda hafif kucuk nokta gibi cukurluklar olustu isikta belli oluyor. Ama dökülme basladigi zamanda olustu. Simdi bile yikadim saclari top gibi sac birikti. Anlamıyorum delircem cozum bulamıyorum solgar biotin alacagim son care zaten o da fayda etmezse baska bi ihtimalim kalmiyor.

Siz bilirsiniz fakat önce baktırmak lazım bence eksiklik var mi yok mu. Eğer varsa ne ölçüde bir eksiklik var hangi süre ile hangi dozda kullanacaksınız. Mesela 1000mcg biotin de var 5000mcg biotin de var. Hangisini ne kadar sureyle hangi sıklıkla kullanacağınızı doktor belirlemeli diye düşünüyorum eğer eksiklik varsa tabi.

Siz bilirsiniz fakat önce baktırmak lazım bence eksiklik var mi yok mu. Eğer varsa ne ölçüde bir eksiklik var hangi süre ile hangi dozda kullanacaksınız. Mesela 1000mcg biotin de var 5000mcg biotin de var. Hangisini ne kadar sureyle hangi sıklıkla kullanacağınızı doktor belirlemeli diye düşünüyorum eğer eksiklik varsa tabi.
İnternette baktim biotin testlerle olculmuyor yazmislar. Cok ilginc halbuki bi vitamin olculmesi lazim vucuttaki miktari. Idrarla atildigi icin dozu cok sıkıntı olmaz galiba ya. 5000le baslayip 3 ay icip sonra 1000le devam edeyim diyorum. Bi de solgarin sac icin bi ilaci daha varmis onuda alayim diyorum. Allahim son çarem valla artik bitsin istiyorum şu dökülme. Açılma yok fakat cilizlasti saclarim ne guzel gürdü kuafore gidince overlerdi. Hatta en son bi bayan övdü sonra basladi dökülme nazar mi degdi nedir :KK70:

İnternette baktim biotin testlerle olculmuyor yazmislar. Cok ilginc halbuki bi vitamin olculmesi lazim vucuttaki miktari. Idrarla atildigi icin dozu cok sıkıntı olmaz galiba ya. 5000le baslayip 3 ay icip sonra 1000le devam edeyim diyorum. Bi de solgarin sac icin bi ilaci daha varmis onuda alayim diyorum. Allahim son çarem valla artik bitsin istiyorum şu dökülme. Açılma yok fakat cilizlasti saclarim ne guzel gürdü kuafore gidince overlerdi. Hatta en son bi bayan övdü sonra basladi dökülme nazar mi degdi nedir :KK70:

Vitamin H (Biotin), biyokimya testlerinde geçer ve ölçülür :)

X