Dolar mi altin mi?

Kedisever3535

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2020
226
-8
34
Hanımlar 25bin lira parayı dolara mi yatirmali? Altına mi ya da neye ne tavsiye ediyorsunuz? Bir de doları,altını vs alırken İnternet bankacılığından mi almali döviz bürosu veya kuyumcudan mi? Sanırım İnternet bankacılığı biraz fark koyuyo siz ne diyorsunuz ?

Bankadan alma fark oluyor.
12.500 dolar al 12.500 altın al.altinda tavsiyem ata altını.
Doları bankaya yatirabilirsin ama ata altinini banka almıyor.
En az 1 sene de dokunma.2022 sonunda duruma bak oyla bozdur.

Ben altıncıyım. Hepsini altına yatırdım. Altın her zaman değer kazanıyor. Uzun süreli yatırım için harika👌
Bende normalde altinciyim.
Ama son 1-2 senedir dolarla ile sepet yapıyorum daha garanti oluyor bence
Mesela geçen mayıs,Haziran civarı dolar ve altına yatırım yaptım en fazla dolardan aldım.

Bende normalde altinciyim.
Ama son 1-2 senedir dolarla ile sepet yapıyorum daha garanti oluyor bence
Mesela geçen mayıs,Haziran civarı dolar ve altına yatırım yaptım en fazla dolardan aldım.
Ben 1,5 yıl evvel aldım altını. Şu an uçtu gidiyor. Gerçi dolarımız, altınımız değerlense ne olacak? Paramız eriyor…

Ben 1,5 yıl evvel aldım altını. Şu an uçtu gidiyor. Gerçi dolarımız, altınımız değerlense ne olacak? Paramız eriyor…
Daha da paranız eriyecek gibi duruyor ama imkanı olan kendini garantiye almalı.
Ben uzun vadeli birikim yapamıyorum malum ihtiyaçlardan ama sizin uzun vadede durması çok iyi olmuş.

Daha da paranız eriyecek gibi duruyor ama imkanı olan kendini garantiye almalı.
Ben uzun vadeli birikim yapamıyorum malum ihtiyaçlardan ama sizin uzun vadede durması çok iyi olmuş.
Benim gelirim var bir yerden. Ondan dolayı asla öbür tarafa dokunmuyorum. Valla çok sıkışınca bile bozmadım. İdare ettim. İyi ki etmişim. Aslında şu sıra minimalize yaşamayı düşünüyorum. Ben birikim yapmayı aşırı seviyorum.

Yarı yarıya bölüp alın ,alınmış alınmış olarak kenarda kalır .Dolar da altın da kolay kolay düşmeyecek gibi ,en azından paranız hiç olmasın derim .

Hanımlar 25bin lira parayı dolara mi yatirmali? Altına mi ya da neye ne tavsiye ediyorsunuz? Bir de doları,altını vs alırken İnternet bankacılığından mi almali döviz bürosu veya kuyumcudan mi? Sanırım İnternet bankacılığı biraz fark koyuyo siz ne diyorsunuz ?
Bireysel emeklilik ; %70 altın fonu, % 15 kamu dış borçlanma fonu, %15 dinamik değişken fon bu şekilde paranız katlaya katlaya kazanır, tabi kısa vadede çekme durumu yoksa

Temmuzda ödemem gereken TL borcum olduğu için altın dolar almamıştım. TL de durayım ne olur ne olmaz dedim.çünkü 2020 kasımda 505ten aldığım gram altın 420ye kadar düşmüştü. Şimdi kafamı duvarlara vuruyorum. Altın almadığım her an zarara girmiş gibiyim geçen 590dan altın mi alınır diyordum şu an 613 olmuş 😱😱

Şu anda almak mantıklı mı bilemiyorum düşerse zarar edersiniz ama Türk lirası olarak da elinizdeki para sürekli eriyor. Selcoin diye bir adam var YouTube ta ve twitter da onu takip ederdim ben

Temmuzda ödemem gereken TL borcum olduğu için altın dolar almamıştım. TL de durayım ne olur ne olmaz dedim.çünkü 2020 kasımda 505ten aldığım gram altın 420ye kadar düşmüştü. Şimdi kafamı duvarlara vuruyorum. Altın almadığım her an zarara girmiş gibiyim geçen 590dan altın mi alınır diyordum şu an 613 olmuş 😱😱
Uzun vadeli tutacaksanız yüksek fiyattan da alınabilir ama birkaç ay sonra bozdurulacaksa riskli

Alım için çok yüksek değil mi hem altın hem döviz? Gerçi ben her seferinde bu fiyattan döviz, altın alınmaz dediğim her gün zarar ettim...

X