Dolaylı yoldan nasıl anlatabilirim?

Bortecineee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
2.559
3.705
Merhaba hanımlar,
1-2 ay sonra 3 haftalığına memlekete gideceğiz kendi aracımızla. Aracımız küçük hb araba. 2 aylık bir bebeğim var, giderken yanımızda bebek arabasını da almayı düşünüyoruz fakat bebek arabamız bagajda çok yer kaplıyor. Asıl sorun ise eltim ve 2 çocuğunun da bizimle birlikte gelme olasılığı çok yüksek, kaynım eşimle konuşurken sizinle gönderebilirim onları demiş ama eltimin de 1 yaşında ve 5 yaşında çocukları var. Eğer o da arabasını veya oto koltuğunu(anakucağı) alırsa arabaya ne valizimiz sığar ne de oturacak bir yer kalır. Onu da geçtim bebeğimi oto koltuğuna oturtsam da ben arkada oturmak zorundayım, 5 yaşındaki çocuğu öne se otutturamayız, ee eltiminde bebeği olacak kucağında o da öne oturamaz bebekle, ben de oto koltuğuyla öne oturamam onu da geçtim eltimin de valizi olacak, bagajımız 1 orta boy valizi ve küçük bir valizi anca alıyor, bebek arabasını da alırsak nasıl yaparız nasıl ederiz diye düşünüyoruz eşimle. Şimdi bebek arabasını almazsak olmaz 3 hafta boyunca her gittiğim yere bebeği kucağımda taşıyamam ki. İnşallah bizimle gelmesinler diye dua eder durumdayım. Hem 2 aylık bebekle arabada sıkış tıkış sıkıntı çekeceğiz. Eltimlere durumu çaktırsam mı yani dolaylı yoldan onlara gittiğimşz bir gün hissettirsem mi yoksa o günün gelmesini mi bekleyeyim? Yani 3 çocuk 3 yetişkin ve küçük araba çok zor yani. Onların da düşünmesi lazım. Yani valizlerimiz olacak, bebeğin çantası arabası vs o kadar küçük arabaya sığmaz yani düşünmeleri lazım. Köyde kendi annemlerde kardeşimin bebeğinin eski arabası duruyor acaba almasamda onu mu kullansam diyorum ama almasam bile arabada yer problemi var. Alsamda almasamda değişen bir şey olmayacak. Ve kaynım nedense eşi ve çocuklarıyla birlikte gitmiyor, yani o eşi ve çocuklarını tek gönderiyor, geçen sene de aynısını yaptı, bir yere gitmek istesek her gittiğimiz yere davet etmek zorunda kalıyoruz üzerimize yük oluyor çağırmasak ayıp olurmuş gibi oluyor. Eşim de kardeşine ayıp olmasın diye birşey diyemez. Ben çaktırsam mı acaba köye giderken arabayı da alacağız, 20 gün kalacağız filan diye. Ama söylemeden de onların düşünmesi lazım.

Açık açık arayıp söyleyin üzülürse üzülsün niye sürekli kendime yapış yapış eltiyle gezmeye gideyim canım😏 arabayı almasanız bile hb kasa araba anca bagaj kısmı bir aileye yeter bazen yetmez bile.insanlardan anlayış beklerseniz çok beklerseniz.

bu hesabı eşiniz ve kardeşi yapamıyorlar mı? bizim arabamız pek küçük bir araç değil, ama bebek arabasını bile koyunca baya doluyor bagaj. yolculuğa gidemedik daha ama gidince nasıl olur diye düşünüyoruz. siz bir de ekstra 3 yolcu daha alıyorsunuz. ve araba koltuklarını almazsanız küçük bebeğin yol boyu kucakta seyahat etmesi hem sizi bitrir hem de tekin bir durum değil. koltukların güvenlik amacıyla olduğunu da düşünün lütfen.

hiç olmadı açıktan söylesin eşiniz, nasıl sığacağız imkanı yok desin. hatta biz daha acemi anne-babayız, düşünemedik nasıl sığarız diye de sen tecrübelisin bro, sen nasıl düşünemedin desin :halay:

Eşiniz kardeşiyle konuşsun. Bende bunu anlamıyorum. Herşeye evet diyen koca ama ortalığı toparlaması gerekenler hep eşler oluyor.
Muhtemelen eşinizde rahatsızdır ama aman kardeşimle aram bozulmasın diye bişey dememiştir. Bunun yüzünden bozulacaksa bozulsun aramız diyin bence. Üstünüze almayın kendi halletsin.

2 aylık bebek oto koltuğunda
1 yaş ve 5 yaş içinde oto koltuğu lazım
Arka üçlü komple oto koltuğu ile dolar zaten. Öne siz otursanız elti ayakta kaldı.
Umarım oto koltuğu olmadan seyahat etmeyi düşünmüyorsunuzdur.
Hadi elti oto koltuğu almayacak diyelim
Siz arkada oto koltuğu ile otursanız, elti yanınıza 1 yaşı alsa öne 5 yaş kaldı o da sakat.

Arayıp şunu sorabilirsiniz. Elticiğim biz arkaya oto koltuğu koyacağız, bagajda da bebek arabası olacak. Bu sebeple tek valiz sığabilir, bebeğin de eşyaları var. Ben arkada bebekle ve 5 yaş ile otururum. Sende ön tarafa ayaklarının altına koyabileceğin kadar küçük bir valiz alırsan sen de bir yaş ile önde oturursun.

O da tehlikeli ama gelmemesi gerektiğini anlar heralde

Arabaya bu yolcularla sığılmayacağı ortada
Bana kalsa direkt siz veya eşiniz söylesin
Ama dolaylı yoldan söylemek istiyorsanız yanınıza alacaklarınızı eltiye anlatın ve çok eşya getirmemesini, arabada yer olmadığını söyleyin

2 aylık bebek oto koltuğunda
1 yaş ve 5 yaş içinde oto koltuğu lazım
Arka üçlü komple oto koltuğu ile dolar zaten. Öne siz otursanız elti ayakta kaldı.
Umarım oto koltuğu olmadan seyahat etmeyi düşünmüyorsunuzdur.
Hadi elti oto koltuğu almayacak diyelim
Siz arkada oto koltuğu ile otursanız, elti yanınıza 1 yaşı alsa öne 5 yaş kaldı o da sakat.

Arayıp şunu sorabilirsiniz. Elticiğim biz arkaya oto koltuğu koyacağız, bagajda da bebek arabası olacak. Bu sebeple tek valiz sığabilir, bebeğin de eşyaları var. Ben arkada bebekle ve 5 yaş ile otururum. Sende ön tarafa ayaklarının altına koyabileceğin kadar küçük bir valiz alırsan sen de bir yaş ile önde oturursun.

O da tehlikeli ama gelmemesi gerektiğini anlar heralde
ay ciddiye alir bi de allah korusun cok tehlikeli

Ya da direkt eltiyi arayın
Eşlerimiz plan yapmış ama bizimki acemi baba hesap edememiş sanırım
Biz oto koltuğu alınca ben arkada bebek ile oturacağım, bu durumda sen 1 yaş ile önde oturabilir misin?
Eğer tehlikeli olur diyorsan diğer türlü sığmıyoruz nasıl yapalım?
Bir de sizin ayak altına konan minik el çantalarından almanız lazım bizim bagajda bebek arabası, bebeğin çantası ve bizim valiz anca sığar de

Kısacası topu eltiye at, o planlasın nasıl sığacaklarınu

Eğer öyle çıtlatmaya çalışırsanız sonra kötü siz olursunuz. İyi günde kötü günde insan kardeşiyle eşiyle dostuyla yüz yüze hep. Bebekler ve çocuklar öne kesinlikle binmemeli kucakta dahi olsa. Siz ön koltuğa oturun. Bebeğinizi oto koltuğuna oturtun. Eltiniz de arkaya otursun artık bebeği kucağına mı alır ne yapıyorsa dahil olmak isteyen onlar kendilerine göre bi şey yapsınlar. Onlar bunu düşünmüyorsa siz hiç düşünmeyin. Yolunuz uzunsa mola zamanlarında emzirme işini halledersiniz. Huysuzlanırsa da zaten ilgilenilse de ilgilenilmese de huysuzlanır bebek bu. Bebek arabasına gelince annenizin evindeki arabayı kullanabiliyosanız hiç gerek yok almaya. Eşyalarınızı da ihtiyacınız kadar yerleştirin. Eğer eltinizin eşyalarıyla sığmaz da tıkış tıkış giderseniz çektiğiniz rahatsızlığa eltiniz de şahit olur. Belki fark eder rahatsızlık verdiklerini.

Koronayi bahane edin derdim ama bazı insanlar bunun gerçekliğini bile anlamıyor,bahaneyi hiç anlamazlar.

Bu durumda eşinizin düşünmesi ve söylemesi daha normal olanı.ama oda aramız bozulur diye söylemez.

Gideceğiniz zamana birakip soylememezlik yaparsanız daha çok sıkıntı olur.bu zamana kadar neden söylemesinin bizde öyle plan yapardik derler.

Önce eltini ve çocuklarını götürmek zorunda değilsin bunu anla.kendi eşiyle gidebilme durumu var.bi zahmet öyle yapsınlar

Dolayliyi falan boşver 3 çocuk 3 kişiyi bu araba mümkün değil almaz deyin açık açık.ayrica bagaj sorunu da var.bebek kıyafeti,arabası falan derken sen kendi esyani zor alırsın yanına.

Dolayli yoldan anlatmaniza gerek yok ki. Hic esya olmasa bile arabaya sıgmayacaksiniz.
Erkekler muhtemelen oto koltugu isini dusunmedi. Sofor haric 2 yetiskin, 3 tane de el kadar bebe diye bakip olur olur dediler.

Eltinize "böyle konusmuslar ama otokoltugunu hesaplamamislar, sigmayiz" diyin.

Merhaba hanımlar,
1-2 ay sonra 3 haftalığına memlekete gideceğiz kendi aracımızla. Aracımız küçük hb araba. 2 aylık bir bebeğim var, giderken yanımızda bebek arabasını da almayı düşünüyoruz fakat bebek arabamız bagajda çok yer kaplıyor. Asıl sorun ise eltim ve 2 çocuğunun da bizimle birlikte gelme olasılığı çok yüksek, kaynım eşimle konuşurken sizinle gönderebilirim onları demiş ama eltimin de 1 yaşında ve 5 yaşında çocukları var. Eğer o da arabasını veya oto koltuğunu(anakucağı) alırsa arabaya ne valizimiz sığar ne de oturacak bir yer kalır. Onu da geçtim bebeğimi oto koltuğuna oturtsam da ben arkada oturmak zorundayım, 5 yaşındaki çocuğu öne se otutturamayız, ee eltiminde bebeği olacak kucağında o da öne oturamaz bebekle, ben de oto koltuğuyla öne oturamam onu da geçtim eltimin de valizi olacak, bagajımız 1 orta boy valizi ve küçük bir valizi anca alıyor, bebek arabasını da alırsak nasıl yaparız nasıl ederiz diye düşünüyoruz eşimle. Şimdi bebek arabasını almazsak olmaz 3 hafta boyunca her gittiğim yere bebeği kucağımda taşıyamam ki. İnşallah bizimle gelmesinler diye dua eder durumdayım. Hem 2 aylık bebekle arabada sıkış tıkış sıkıntı çekeceğiz. Eltimlere durumu çaktırsam mı yani dolaylı yoldan onlara gittiğimşz bir gün hissettirsem mi yoksa o günün gelmesini mi bekleyeyim? Yani 3 çocuk 3 yetişkin ve küçük araba çok zor yani. Onların da düşünmesi lazım. Yani valizlerimiz olacak, bebeğin çantası arabası vs o kadar küçük arabaya sığmaz yani düşünmeleri lazım. Köyde kendi annemlerde kardeşimin bebeğinin eski arabası duruyor acaba almasamda onu mu kullansam diyorum ama almasam bile arabada yer problemi var. Alsamda almasamda değişen bir şey olmayacak. Ve kaynım nedense eşi ve çocuklarıyla birlikte gitmiyor, yani o eşi ve çocuklarını tek gönderiyor, geçen sene de aynısını yaptı, bir yere gitmek istesek her gittiğimiz yere davet etmek zorunda kalıyoruz üzerimize yük oluyor çağırmasak ayıp olurmuş gibi oluyor. Eşim de kardeşine ayıp olmasın diye birşey diyemez. Ben çaktırsam mı acaba köye giderken arabayı da alacağız, 20 gün kalacağız filan diye. Ama söylemeden de onların düşünmesi lazım.
cocuklara oto koltuğu şart.
bebek arabası yerine ben kanguru kullanıyordum. tavsiye olsun diye yazdım sadece

Merhaba hanımlar,
Son ana kadar bi yol bulamazsanız siz onlardan önce eşyalarınızı yerleştirin, siz de oturun, onlar da yer bulurlarsa buyursunlar😁

Dolayli yoldan anlatmaniza gerek yok ki. Hic esya olmasa bile arabaya sıgmayacaksiniz.
Erkekler muhtemelen oto koltugu isini dusunmedi. Sofor haric 2 yetiskin, 3 tane de el kadar bebe diye bakip olur olur dediler.

Eltinize "böyle konusmuslar ama otokoltugunu hesaplamamislar, sigmayiz" diyin.

En mantıklı cevap bu
Arayıp direkt söyleyin
Cevval olun biraz
Oto koltuğunu düşünmemişler, geçen sefer bizim bebiş yoktu, şimdi sığmayız ama deyin geçin
Çok düşünmeyin :))

X