Saç Kesim Şekilleri DOLUNAYDA SAÇ KESİMİ

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

Baskaya81

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2020
10
2
Merhaba arkadaşlar forumda baktım ama bulamadım.Dolunayda belli zamanlarda saç kesimleri oluyormuş hızlı uzaması için fikri olan bilgisi , olan varmı yada deneyen varmı acaba?Hangi tarihlerde olmalı?

Bazı ay bakım sitelerinde bunun yanlış olduğu belirtilirken Rus kaynaklı bir sitede dolunay aslan ya da başakta saç kesiminin uygun olduğunu okudum. Bazı sitelerde ay koçta büyürken yapılan kesimin saçı hızlı uzatıp sağlamlaştırdığı yazarken bazı sitelerdeyse ay koçtayken kesim yapılmaması öneriliyor. Bununla ilgili net bir bilgi paylaşılırsa ben de çok sevinirim.Kendim araştırma yaparak bulduğum siteleri inceledim ve vardığım tek ortak nokta ay aslanda büyürken saçları kestirmenin şifalı olacağı yönünde. Tabi bu ay zamanında regl ya da regl öncesi dönemde olmamak gerekmiş. Bence kesim yapacaksanız siz de böyle yapın risk almamış olursunuz.

Ay yengecte veya aslanda oldugu zaman ya da yeniayda sac kesimi yapmanizi oneririm
Ay akrepte ya da dolunayda da tuy alimini oneriyorlar ben dolunayda almistim gec cikiyordu

Kozmik bakım, rhythmofnature, trverdauung
Maalesef bu sitedeki bazı bilgiler birbirleriyle çakışabiliyor. Ben ay aslanda büyürken kestiriyorum ve memnunum.

X