Dondurulmuş embriyo transferi sonrası b-hcg değeri ile ilgili

FENER34

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2012
2
0
Merhabalar, 30 Mart 2014 te dondurulmuş iki adet embriyom transfer edildi. 11.gün yapılan b-hcg testi 143.40 idi. Dr. ilk aşama için sonucun olumlu olduğunu söyledi. 15.gün tekrar yapılan test sonucunda b-hcg 9.30 a düşmüştü. Dr çok şaşırdı ve 17.gün tekrar test istedi bu seferde sonuç 2,70 çıktı. Dr. sonucun olumsuz olduğunu belirtti. Ancak 11.gün sonrasında kanamam olmamasından dolayı sonradan değerde bir artış olabilir umudum var. Başına böyle bir durum gelen başka bir arkadaş var mı merak ediyorum. Ben en azından 30 gün dolduktan sonra b-hcg değerine tekrardan bakmak istiyorum, bu nedenlede hala dikkat etmeye çalışıyorum.

Merhabalar, 30 Mart 2014 te dondurulmuş iki adet embriyom transfer edildi. 11.gün yapılan b-hcg testi 143.40 idi. Dr. ilk aşama için sonucun olumlu olduğunu söyledi. 15.gün tekrar yapılan test sonucunda b-hcg 9.30 a düşmüştü. Dr çok şaşırdı ve 17.gün tekrar test istedi bu seferde sonuç 2,70 çıktı. Dr. sonucun olumsuz olduğunu belirtti. Ancak 11.gün sonrasında kanamam olmamasından dolayı sonradan değerde bir artış olabilir umudum var. Başına böyle bir durum gelen başka bir arkadaş var mı merak ediyorum. Ben en azından 30 gün dolduktan sonra b-hcg değerine tekrardan bakmak istiyorum, bu nedenlede hala dikkat etmeye çalışıyorum.
aslında 11. gün değerin çok iyiymiş canım ama sonra düşmesi bildiğim kadarıyla kimyasal gebelik durumunda oluyor, çünkü ben 10. günde yaptırdığım testten sonra bana 2 gün sonra tahlil yaptır değerin 2 ye katlamışsa sağlıklı gebelik başlangıcı demişlerdi, benimde 2 tane dondurulmuş embriyom vardı biri tuttu, insallah sende yavruna tez zamanda kavuşursun, ilaçları kullanmaya devammı ediyorsun bu durumda hala bekleyeceğim demişsinya? ben ilk negatifimden sonra ilacı kestim kestikten 4 gün sonra da adet olmuştum

progestan iğnem vardı onu bıraktım. ecopirin, folibol ve estrofem vardı onları kullanmaya devam ediyorum. İçimden bir ses hala umut olduğunu söylüyor :-) . Dr. ilaçları bırakmamı, bir hafta içinde adet olmaz isem kendisini aramamı, sonrasında ilaç kullanımı ile adet olmamı sağlayacağını belirtti.

X