Dost kazigi

sezenderya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2022
11
11
25
Dost kazığı mi desem artık ?

15 yıla yakin bir arkadaşligimiz vardı .yediğimiz.icitigimiz hiç ayrı gitmedi .söylemek için söylemiyorum yeri geldi yol parasina varana kadar hep karsiladim .Evlenince ben benimle bir süre konuştu daha sonra kötü örnek olduğumu söyleyerek benimle arkadaşlığını bitirmiş .Benim bundan haberim yok bir baskasindan duyuyorum .beni her yerden engellemiş ulaşamıyorum da .Ama çok canım acıdı .hani gerçekten kalbim kırıldi yani hissetim ..En son tabiri bu olmuş bir oyuncakla oynarsın sıkılıp çöpe atarsın ya benimki de o hesap demiş .ben onunla yüzleşmek istiyorim .Daha doğrusu ne yapmalıyım ? Bana tavsiye bı fikkir verin 🥺

15 yıla yakin bir arkadaşligimiz vardı .yediğimiz.icitigimiz hiç ayrı gitmedi .söylemek için söylemiyorum yeri geldi yol parasina varana kadar hep karsiladim .Evlenince ben benimle bir süre konuştu daha sonra kötü örnek olduğumu söyleyerek benimle arkadaşlığını bitirmiş .Benim bundan haberim yok bir baskasindan duyuyorum .beni her yerden engellemiş ulaşamıyorum da .Ama çok canım acıdı .hani gerçekten kalbim kırıldi yani hissetim ..En son tabiri bu olmuş bir oyuncakla oynarsın sıkılıp çöpe atarsın ya benimki de o hesap demiş .ben onunla yüzleşmek istiyorim .Daha doğrusu ne yapmalıyım ? Bana tavsiye bı fikkir verin 🥺
S.ktir et gitsin

Sizi engelleyen, yolları ayıran biriyle neyin yüzlesmesini yapacaksınız merak ettim? Kötü örnek oldugunuzu mu düsünüyosunuz da yüzleseceksiniz? Neyin yüzlesmesi bu?

İnsanlar gelir ve gider. Kimileri pismanlık, kimileri ders, kimileri tecrübe olur. Sizinkisi size ders olsun.

Sizi engelleyen, yolları ayıran biriyle neyin yüzlesmesini yapacaksınız merak ettim? Kötü örnek oldugunuzu mu düsünüyosunuz da yüzleseceksiniz? Neyin yüzlesmesi bu?

İnsanlar gelir ve gider. Kimileri pismanlık, kimileri ders, kimileri tecrübe olur. Sizinkisi size ders olsun.

Sizi her yerden engellemis belli ki istemiyor, daha neyin yuzlesmesi? Yüzsüzlük olur olsa olsa bu davranisin karsisinda bir şeyler yapmak...
Karşima alıp başkasına benim hakkımda dediklerini bir de benim yüzüme soylemisini çok istiyorum .baya baya

Evlendigim için onu evliliğe ozendiriyormuşum .kötü örnek oluyormuş
Arkadaşınızın yaşı 10 galiba..
Ayrıca evlilik neden kötü bir örnek olarak tasvir ediliyor.
Yani neyi kötü ?
Kötüyse neden kanununlarla desteklenip koruma altına alınıyor ?

Siz evlendiniz diye her buluşmada evliliğinizi anlatıyorsanız ve onunda evlenmesini istediğinizi söylüyorsanız

Lafı hep aynı konuya getiriyorsanız haklı bunalmıştır

Ama yinede bu şekilde bitirilmez bunca senenin hatırına sizinle konuşmalıydı bu konu beni baydı rahatsız ediyor tamam sen evlendin ben düşünmüyorum sürekli gündemimiz bu ve bu beni yoruyor dese sizde anlardınız sanırım

Birde rica ediyorum konu açanlar arada boşluk bırakın anlatırken daha kolay ve kısa yazın lütfen 🙏

1)dostunuz size kazik atmamis. Gorusmeme karari almis ki bu yetiskin insanlar arasinda olabilir. Bu kadar takinti yapmayin.
2) evlendikten sonra cumlerlerden en az ikisini kurduysaniz arkadasiniz gorusmemekte hakli.
  • Ayy kuzum inan hic beklemedigin anda oluyor. Darisi senin basina.
  • Ayy canim kocisimin bekar kuzeni var onu da sana yapalim.
  • Ayy bebis kocisimin / kaynaniskomun aldigi hediyeyi gordun mu?
  • Yok canim disari cikamam kocisime ellerimle iskembe pisirmem lazim.
  • O filme gitmeyelim kocisimle izliycez.

Belki sürekli kocandan kvden konuştun bunalttın karşındakini.
Ne bilim.
Senle konuşmak istemeyenle konuşma .
Bende çocukluk arkadaşımı silmiştim .
Nişanlandı bana sürekli evde kalıcan falan diyordu kezban yaşlarda 27 falandı.
Tek kalemde sildim kızı.
Onun evlendim diye övünüp beni yerin dibine batırmasuna niye izin vereyim o kim ya dedim.
Sen böyle yapmamışsındur eminim de bu kadar salak bir insan ancak benim hayatımda olur zaten zor bulunur.

Evlenen iki çocukluk arkadaşımın herşeylerinde bulundum. Düğünleri için şehir değiştirdim. Çocukluktan beri her sıkıntılarında yanında oldum. Sonuç mu?

Sürekli bana evlensene evde kaldın düğün görelim hadi bul birini vs diye başımın etini yediler. Sonra evet buldum birini nişanlandım. Düğüne az bir zaman kala birisi başka bi şehre gitti düğüne davet ettiğimde de orda olursam gelirim deyip kestirip attı. İkinci arkadaşımda başka şehirden gelecekti o da son ana kadar gelicem geliyorum diye yalan oyalayıp ekti. Sonrada taşındığım tatil bölgesine tatile gelmeye kalktı tabi müsade etmedim. Numaralarını sildim heryerde engelledim.

Ve şunu fark ettim bana bul birini düğününü görelim hadi vs derken aslında alttan alttan laf sokup kendilerini benden üstün görüyorlarmış. Saf ben bunu düğün zamanımda anladım 😂 çok ulaşmaya çalıştılar biri hala arıyor umrumda değil hiç ilgilenmiyorum yüzleşmek dahi istemiyorum herkes kendi yoluna.

Uzun lafın kısası uzak durun umursamayın giden gitsin. Yüzleşmek hala önemsemek olarak gözükür. Önemli hissettirmeyin.

Klasik Türk kezbanı kocayı zor bulmuş elinden alırsınız filan birde evlenince kendi yedikleri haltların silindiğini sanıyorlar ya o çok komik neyse bu şekilde davranan 2 arkadaşım vardı 2 si de boşandı ben evliyim ve çok mutluyum Allahıma şükür sonradan görüşmek istediğin de bana kötü örnek oluyorsun dersin boşver görüşme hiç konuşma bile arkasından ilahi adalet var buna inan ve sabret

Ana ben konuyu tersinden anlamışım genelde evlenen taraf görüşmeyi keser bu durumlar da sizin ki bir tuhaf olmuş

Siz evlendiniz diye her buluşmada evliliğinizi anlatıyorsanız ve onunda evlenmesini istediğinizi söylüyorsanız

Lafı hep aynı konuya getiriyorsanız haklı bunalmıştır
Ben de nedense bu hissiyatı aldım.
Evliliğe özendiriyormussunuz gibi değil de
"inan hiç beklemediğin anda oluyor kuzum" tarzi takildiysa konu sahibi ben de olsam engellerdim.
Konuda taraflı bir bakış açısı, eksik kalan bir şeyler var

Ana ben konuyu tersinden anlamışım genelde evlenen taraf görüşmeyi keser bu durumlar da sizin ki bir tuhaf olmuş
Evlenene kadar ben de öyle sanıyordum ama arkadaşlarım birer birer benimle görüşmeyi azaltınca ve hatta kesince tam tersi olduğunu anladım maalesef.

X