Döviz ya da Altın Geç mi Kaldım?

Bu gece bankada ki dolar rezervleri 1 milyon eridi zaten çoğu kişi bozdurdu.
Ama önceden ben düşeceğini ve sonra artacağını söylemiştim bana supriz olmadı
Sadece bu kadar erken olacağını düşünmemiştim açıkçası.
Bankalar şuan bu düşüşle hesaplarda ki dövize müdahale etmez, sıkıntı çıkmaz
Bana alım için güzel fırsat doğmuş olabilir sanırım ☺️ Sabaha tabi inşallah bakalım 🤔

Herkese merhaba. Uzun zamandır siteyi takip ediyor ve çok bilgileniyorum sayenizde. Şimdi danışmak istediğim bir konu var. Ayın 27'sinde 120.000 TL bir para gelecek bana. Aslında istesem 1 yıl önce vereceklerdi ama güvenilir yerdeydi onlar her teklif ettiğinde aman kalsın sonra alırım diye diye bu vakte kaldı. Keşke o zaman alıp döviz ya da altın alsaydım. Sizce 2 hafta sonra geldiğinde döviz ya da altın alsam artık geç mi? Alım fırsatı çıkar mı tahmininizce TL olarak beklemeye devam mı etsem bilemedim. Bu arada 3-4 yıl bana lazım olmayacak bu para.
Ya dövize yatırın yada uzun vadede altın yapın fikrimce ..

Altın yapmaya 2019da başladım, o zamanlar grami 200lerden alırdım. Sonucta her durumda kârdan kâr etmis oldum. Böyle dusunmeye çalışıyorum..neyse ki altınlarımin birazını bozdurmustum,hala artanlar da var.
olumsuzluğu düşünmektense iyi tarafından bakmaya çalışıyorum, emek emek biriktiriyoruz, Allah bereketini verir inşallah...
Benimde 20 gr bileziğim vardı biz ağustosta gramı 460 dan almıştık, 1 ay kadar once 10 gramını bozdurdum 610 dan ihtiyaç durumuydu. En son geçenlerde baya yukselmişti 10 gram kaldı ve 8 bin küsür ediyordu bozdurmadığıma baya pişman oldum :KK43: eşim şimdi tekrar alırdık, bidaha o kadar yükselmez diyor. Sizce daha düşer mi bozdursam mı diyorum ama şuan ihtiyac vs yok öyle duruyor durmaya devam mı etmeli 🤔

Benimde 20 gr bileziğim vardı biz ağustosta gramı 460 dan almıştık, 1 ay kadar once 10 gramını bozdurdum 610 dan ihtiyaç durumuydu. En son geçenlerde baya yukselmişti 10 gram kaldı ve 8 bin küsür ediyordu bozdurmadığıma baya pişman oldum :KK43: eşim şimdi tekrar alırdık, bidaha o kadar yükselmez diyor. Sizce daha düşer mi bozdursam mı diyorum ama şuan ihtiyac vs yok öyle duruyor durmaya devam mı etmeli 🤔
Bunu kimse bilemez ki, ben de geçen 840tan sanırım 20 gram altın aldım, 17den 500 dolar aldım. Ülkemizde istikrar olmadığı için her an her şey olabiliyor.
Ve önemli açıklamaları (mesela faiz kararimizdan donmeyecegiz dedikleri günün arkası faiz kararında değişiklik yapmalari) gün kapanmisken yapiyorlar . Haliyle ya insanlar deli gibi makas parası ödeyip can havliyle bozduruyor, ya da sabahı bekliyor zarar ediyor .
Böyle önemli açıklamaları keşke normal saatlerde yapsalar da zaten mağdur olan insanları daha da mağdur etmeseler

Benim param 27'sinde elime geçecek. O günkü kura göre dolar ve altına bölüştüreceğim. Şimdi de aklıma takılan bankadan mı alsam fiziki olarak alıp evde mi saklasam. Gerçi evde saklamam çok zor ama bilemiyorum.

Dolar ve altın dip görmüş müdür kızlar sizce ?? Alım zamanımıdır acaba ???

X