(Dr Ayça Kaya) "Sayarak zayıfla" tecrübesi olan arkadaşlar

nfk

yauv he he
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2011
10.115
2.464
Merhaba arkadaşlar..:KK54:

Dr Ayça Kaya'nin "Sayarak Zayifla 5333" kitabını aldım. Ve okuyup uygulamaya başladim.

32 yaşındayım. 69,5 kilo ile başladım. Bugün 11. Gün ve sabah tartildim 67.9u gordum.

Daha önce diyetisyenin verdiği klasik diyet listesiyle bir rejim tecrübem olmuştu. Ama sonra verdiğim kiloları geri aldım.:KK1:

4232 formülünü uyguluyorum. Ve bu bir rejim değil de yeme sistemi old için, inş verilen kiloları geri almam diye dusunuyorum..En Büyük TÜRKİYE

Bu sistem hakkında bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum..

Merhaba arkadaşlar..:KK54:

Dr Ayça Kaya'nin "Sayarak Zayifla 5333" kitabını aldım. Ve okuyup uygulamaya başladim.

32 yaşındayım. 69,5 kilo ile başladım. Bugün 11. Gün ve sabah tartildim 67.9u gordum.

Daha önce diyetisyenin verdiği klasik diyet listesiyle bir rejim tecrübem olmuştu. Ama sonra verdiğim kiloları geri aldım.:KK1:

4232 formülünü uyguluyorum. Ve bu bir rejim değil de yeme sistemi old için, inş verilen kiloları geri almam diye dusunuyorum..En Büyük TÜRKİYE

Bu sistem hakkında bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum..
hiç duymadım canım zahmet olmazsa nasıl bir şey izah eder misinn

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...-kaya-4-3-3-3-diyeti-ile-zayiflayalim.525279/

İlgili başlıkta pratik bilgiler var. Boy kiloya göre formüller var. Bana uygun olan, 4232. Bu rakamlar hergun almam gereken besinleri ve miktarlarını gosteriyor. 4 tahil, 2 et, 3 süt ve 2 meyve. Bu bi diyet değil, yeme duzeni. Diyet olmadığı için yasak da yok. Kızartma, tatlı, hamur işi herşeyden yiyebiliyorsun. Ama her yiyeceğin birim olarak bi karşılığı var. Mesela 4-5 kaşık mantı yedin. 2 tahil+1 et+1 sut yemiş oluyorsun. O güne ait 4 tahıl hakkının 2sini, 2 et hakkının 1ini, 3 süt hakkının 1ini kullanmış oluyorsun. İstersen bir öğünde hepsini ye, istersen öğünlere dağıt bunları. Ama kitapta ara ve ana ogunleri tavsiye ediyor. Kahvaltıyı yoğun akşam yemeğini mümkün olduğunca hafif yapmayı tavsiye ediyor. Eğer gözün döner de hunharca yemek yer sistemi bozarsan telafisi var. Ertesi gün diyeti diye bi liste var, onunla dengeliyorsun. Dolayisiyla da diyet bozuldu zaten diye tamamen ipin ucunu bırakmak yok..

Kimsenin bilgisi tecrübesi yok galiba. Yada daha kötüsü kimse cevap vermeye gerek durmuyor..
sağlık olsun..

Bir sure sonra kendi tecrübemi yazicam buraya. Belki bi arayan soran olur. Faydalanır.

Selam canlar, ben de pek çok diyet denedim. Ama bir gün fazla kaçırsam tartıda en az 1 kg artış görüyorum. Canım sıkkın ve ayça kaya formulune başlamayı düşünüyorum. Boyum 1.64 ve 66-67 kilo aralığındayım. Buna göre hangi formülü uygulamalıyım?? Başlığı inceledim ama formüle dair bişey de bulamadım...

X