Dr. Bora Karaali Hasta Yorumları (Burun Estetiği)

ben oldum ekol kbbde 5 ay oldu süper bi hastane zaten bora beyde öyle şişlikler var tabiki ama iyikide olmusum diyorum hergecen gün güzelleşiyo burnum :)

Merhaba arkadaşlar,
Bora Karaali' ye bir erkek arkadaşım da oldu, bana mutlaka ona git dedi, çok başarılı geçmiş ameliyat, o deviasyon oldu diye biliorum ama estetik bir müdahale de yapıldı mı bilmiyorum....

ben oldum ekol kbbde 5 ay oldu süper bi hastane zaten bora beyde öyle şişlikler var tabiki ama iyikide olmusum diyorum hergecen gün güzelleşiyo burnum :)

Fidannn35, ben de kendisine muayene olmayı düşünüyorum, ameliyatın hakkında biraz bilgi verebilir misin? muayene süreci, ameliyat süreci, iyileşme süreci...

Ben eylülde olmustum önceden 2 tanıdıgımda bora beye olmuslardı onların burnunu görüp begenip kendisini terch ettim cuma günü kontrole gidip pazartesi ameliyat oldum cnkü o kdr güven verdiki kesinlkle yapma bi burum yapmıyo , yüzüne en yakıscak burnu muayenede bilgisayarda gösteriyo zaten fotonu cekip nasıl olmasını istediğini söylüyosun doktor bey nasıl yakıscagını söylüyo .. hastane ve hemsirelerde cok iyi .. ameliyatta agrı sızı yok hersey süper .. önemli olan sonrasında moralini yüksek tutmak . cünkü ben ameliyatn 2. günü aynanın karsısına gecip aksama kdr agladım böylemi kalıcak diye, bütün yüzüm şişmş ve göz cevrem komple morarmstı burumda alcının içinden jacksonların burnu gibi görünüyordu :))) suan o kdr pişmanımki kendimi o kadar üzdügüme .. alcılar alınana kdr tıkanıklık ve agız kuruma söz konusu alcılar alndıktan sonra bi nebze rahatlıyosun.. burun seklini almaya 3. aydan sonra baslıyo .. ben gecen hafta gittim kontrole daha inicek dedi burun ucmda hafif sişlk var 1 yıla anca oturcakmş ama ben halimden o kdr memnunumki , en cok korkutuğm sey deliklerm büyük olası eşit olmamasydı ama eskisnden daha bile küçükler :)

Ben eylülde olmustum önceden 2 tanıdıgımda bora beye olmuslardı onların burnunu görüp begenip kendisini terch ettim cuma günü kontrole gidip pazartesi ameliyat oldum cnkü o kdr güven verdiki kesinlkle yapma bi burum yapmıyo , yüzüne en yakıscak burnu muayenede bilgisayarda gösteriyo zaten fotonu cekip nasıl olmasını istediğini söylüyosun doktor bey nasıl yakıscagını söylüyo .. hastane ve hemsirelerde cok iyi .. ameliyatta agrı sızı yok hersey süper .. önemli olan sonrasında moralini yüksek tutmak . cünkü ben ameliyatn 2. günü aynanın karsısına gecip aksama kdr agladım böylemi kalıcak diye, bütün yüzüm şişmş ve göz cevrem komple morarmstı burumda alcının içinden jacksonların burnu gibi görünüyordu :))) suan o kdr pişmanımki kendimi o kadar üzdügüme .. alcılar alınana kdr tıkanıklık ve agız kuruma söz konusu alcılar alndıktan sonra bi nebze rahatlıyosun.. burun seklini almaya 3. aydan sonra baslıyo .. ben gecen hafta gittim kontrole daha inicek dedi burun ucmda hafif sişlk var 1 yıla anca oturcakmş ama ben halimden o kdr memnunumki , en cok korkutuğm sey deliklerm büyük olası eşit olmamasydı ama eskisnden daha bile küçükler :)

Canim birsey daha sorucam sana. Ben gorevim dolayisiyla suan guneydogudayim, haftaya bir hafta icin izmire gelicem. Diyelim muayeneye gittim, ikna oldum ve ameliyat oldum...Bir haftada hersey bitmez dimi?tekrar kontrole gitmem gerek, alci cikacak vs vs...bir daha gitme imkanim yok cunku yollar berbat, isler yogun...

Fidan yine bise sorcam :)) ben deviasyon olucam, bir depiercingten sonra burun kikirdagimda kucuk bir cokuntu oldu onu yaptiricam...deviasyonu saglik guvencem karsilio zaten...Sen kac TL odedin? doktora baktim internet sitesinden ekol KBB' nin, Cerrahpasa tip mezunuymus, KBB uzmanligi disinda estetik konusunda egitimleri var...

Fidan yine bise sorcam :)) ben deviasyon olucam, bir depiercingten sonra burun kikirdagimda kucuk bir cokuntu oldu onu yaptiricam...deviasyonu saglik guvencem karsilio zaten...Sen kac TL odedin? doktora baktim internet sitesinden ekol KBB' nin, Cerrahpasa tip mezunuymus, KBB uzmanligi disinda estetik konusunda egitimleri var...

selam ameliyat oldun mu bora beye merak ettim
olduysan nasıl geçtimemnun musun

Canim birsey daha sorucam sana. Ben gorevim dolayisiyla suan guneydogudayim, haftaya bir hafta icin izmire gelicem. Diyelim muayeneye gittim, ikna oldum ve ameliyat oldum...Bir haftada hersey bitmez dimi?tekrar kontrole gitmem gerek, alci cikacak vs vs...bir daha gitme imkanim yok cunku yollar berbat, isler yogun...

anlıyorum canıım ertesi gün tampon alınıcak , 1 hafta sonrada dikişler ondan snra cok sık gidilmiyo kontrollere aksi bi durum olmadıkça .. bu ara benden kemik ve ette alındı 2.5 tl ödedim

26 martta Bora Karaaliye deviasyon+estetik ameliyatı olucam çok heyecanlıyım. umarım iyi geçer. Ameliyat sonrası ne kadar zamanda düzelir burnum acaba?

anlıyorum canıım ertesi gün tampon alınıcak , 1 hafta sonrada dikişler ondan snra cok sık gidilmiyo kontrollere aksi bi durum olmadıkça .. bu ara benden kemik ve ette alındı 2.5 tl ödedim

Bende 2500 Tl'ye ameliyat oluyorum Ekol KBB hastanesinde çok heyecanlıyım

Ameliyat günü 9:30 da hastanede oldum, ameliyatım 14:30 da başladı, ameliyata beklemekten dolayı biraz gergin ve sinirli girdim. Çıktığımda ağrılarım vardı, ağrı kesici vuruldum rahatladım, ama benim ağrı eşiğim çok düşüktür, damar yolu açılınca bile çok canım yandı mesela.

Ameliyata girmeden sakinleştirici vuruyorlar, tam anestezi ile olduğum için hiç birşey hissetmiyorsun, ama çıkınca biraz zonklama ve acı duyuyorsun, onu da ağrı kesiciler durduruyor.

Ameliyat sonrası hemen şişlik ve morarıklar başlıyor. Hemşireler buz koyuyor. Benim ameliyat sonrası tamponlarım vardı. 2. gün çıkarıldı. Tamponlar çıkarken hiç acımadı, çok kolay oldu.

tamponlar çıktıktan sonra burundan nefes almaya başladım, burnumdan birkaç gün kanlı sümük gibi bir sıvı aktı,Birkaç gün sonra geçti. morarıklıklar ve şişlikler 3. günden sonra azalmaya başladı. 1 hafta sonunda morarıklık çok azaldı, şişlikte.

1 haftam doldu
morluklarım ve şişliklerim azaldı, arada bir biraz başım ağrıyor bunun dışında bir sıkıntım yok.

alçım 10. günde çıkarılacak, burnum şiş gözüküyor.Sanırım gerçek şeklini görmem zaman alacak
sabırla bekleyeceğim.

Ameliyat olmak isteyenler için söyleyeceğim birşeyler var.
Benim ağrı eşiğim düşüktü bu sbeple canım yandı ve ağrı duydum ama aynı doktorda aynı ameliyatdan hiç ağrı duymayan arkaadaşlarım da var.
Sonrasında 2-3 gün sıkıntılı ama zor bir ameliyat değil

alçım 10. günde çıkarılacak, burnum şiş gözüküyor.Sanırım gerçek şeklini görmem zaman alacak
sabırla bekleyeceğim.

işin zor kısmını atlatmıssın cokcok gecms olsun . bundn sonra işin sadece zamana ver sabıra kalıyo..alcın alınınca cok kalkık bi burnun olursa skın korkma hemen pnik yapma asla alcıdn cıktıgı sekliyle kalmıyoo.. benm 6 ay doldu hala burnumun sekli degişebiliyo agladıgmda ve ya grip oldugumda şişebiliyo ama genel oalrak cok memnunum cok begeniyorm burnusumu smdiye kdrda büyük sorn yasamadm sadece bunumun sag tarafnd bi sislik var gbi cok hfif oda bi benm gözüme batıyo ödemmiş. hftaya gidicem kontrole bakalım .. umarm hersey istediğin gbi devam edeer

X