Dua etmekten yorulanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bernalaasl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2021
200
63
28
Kızlar sizde de dönem dönem oluyo mu dua etmekten yorulup duayı bırakmak ? Ben namaz kılan bı insanım Allah'a inancım tam istediğim şeyler var yıllardır bı turlu olmadi ve daha agiriyla sinandim . Belki de hakkımda hayırlısı değildir. Şu an dua etmeyi bıraktım kabullendim sadece ölümü bekler gibiyim.hayat bı oyun ve ben elendim bı kenarda bekliyo gibi hissediyorum.

Hayırdır sizi böyle düşünceye iten sebep denir. İnsan bazen dualarının karşılığını alamayınca ümitsizliğe düşebilir . Önemli olan aynı anda çaba gösterip göstermediğimiz . ( 10 yıllık duası kabul olmayan biri olarak yazıyorum elbet zamanı vardır )

Kızlar sizde de dönem dönem oluyo mu dua etmekten yorulup duayı bırakmak ? Ben namaz kılan bı insanım Allah'a inancım tam istediğim şeyler var yıllardır bı turlu olmadi ve daha agiriyla sinandim . Belki de hakkımda hayırlısı değildir. Şu an dua etmeyi bıraktım kabullendim sadece ölümü bekler gibiyim.hayat bı oyun ve ben elendim bı kenarda bekliyo gibi hissediyorum.
Boyle dusunmeyin lutfen
Dualar insanlar icin umut olcak diye bisey yok siz dua edin Allah’a birakin olmazsa ibadet etmis olursunuz
Bizim icin neyin hayirli neyin hayirsiz oldugunu bilemeyiz
sabretmek de bir imtihan

Hayırdır sizi böyle düşünceye iten sebep denir. İnsan bazen dualarının karşılığını alamayınca ümitsizliğe düşebilir . Önemli olan aynı anda çaba gösterip göstermediğimiz . ( 10 yıllık duası kabul olmayan biri olarak yazıyorum elbet zamanı vardır )
Yaa insallah gonlunuzdekini hayirlisiyla versin rabbim

Elendiginizi düşünseniz intihar ederdiniz Allah korusun.
Yani hâla umudunuz var ve biraz yorulmuş olabilirsiniz. İnsanız sonuçta, hersey bizim için. Bakın size şunu net olarak söylüyorum. Birsey olmuyorsa yada geç oluyorsa emin olun hayırlısı budur.

İstediginiz seyler duayla degil, cabayla mücadeyle olur. O yüzden umutları duadan beklememek lazım. Dua icten gelen bir seydir. Yoruldugunuza göre pek icten dua etmediniz sanırım demek ki istekleriniz dogrultusunda devam ettiniz.

Ayrıca bu tür konular yasak.

Konu sahibi sanki beni anltmışsın çok dua ettim sanki benim sesim ulaşmıyor gibi dua ettikçe daha kötüsü oldu artık bıraktım sadece öyle izliyorum pes ettim

Al benden de o kadar . aynı benım halim ve O kadar yoruldumki hakkımda neyın hayırlı oldugunu bıle goremıyorum yasamıyorum sadece ızlıyorum

Ne kadar doğru ifade etmişsiniz defalarca okudum ' Bu kadar emeğe çabaya gayrete koşturmaya rağmen bu oyundan elendik ve bır kenarda beklıyoruz '

Şöyle de düşünebilirsiniz dua edip sadece dertleşmek sıkıntını Allaha anlatmak rahatlamak gibi
Duanın illa kabul olacağı olsaydı müslüman ülkeler sefalet içinde olmazdı
Şart koşmak gibi değilde iç dökmek gibi düşünürseniz bi sorun kalmaz
Yanlışlıkla şirk koşuyor yada isyan ediyor olmayın
Bi hadis vardı her zaman üstümüzde olanlara değil bizden daha kötü olanlara bakmalıyız ki halimize şükredelim

Ne kadar doğru ifade etmişsiniz defalarca okudum ' Bu kadar emeğe çabaya gayrete koşturmaya rağmen bu oyundan elendik ve bır kenarda beklıyoruz '
DEMRE DEMRE Iste boyle dusunmemek gerek Allah korusun isyana surukler
Biz istiyoruz ama bizim icin iyi veya kotu oldugunu bilmiyoruz sadece istiyoruz Allah bizim icin daha iyisini bilendir umut kesmek yakismaz bizlere
Ayrica su sozu cok seviyorum
Allah’a verdikleri icin neden ben diyormuyuz ki vermedikleri icin neden diyoruz o yuzden lutfen kendini birakma

Mümin kişinin duası 3 şekilde mutlak kabul olur. Birincisi Allah hemen kabul eder istediği olur. İkincisi biraz geciktirir sonra olur. Üçüncüsü dünyada istediğini vermez Ahirette cennette daha güzelini verir. Bizim o kadar güzel Rabbimiz var ki onun için yaptığımız hiç bi şeyi boşa götürmüyor. Kim size duanız kabul olmuyor dedi ki.Benim Rabbimin yanında Böyle bişey asla olmaz. O bizi bizden daha iyi bilendir. Vallahi ne zaman ki sırtımı Allaha dayayıp içtenlikle dua etmişsem kabul olmuştur. İşin sırrı istikrar ve sabretmekte.

Ben de de dönem dönem oldu. Uzun zamandır işsizim. Geçen sene muhasebe kursuna gittim bir şey çıkmadı. Boşuna mı emek verdim gittim diyorum. Her gün dua ediyorum, çaba sarfediyorum. Ona rağmen bir şey çıkmıyor. Allah'a isyan etmek yanlış bu yüzden sesimi çıkartmıyorum. Ama dua etmekten de yoruldum, iş aramaktan da yoruldum.

Evet oluyor...Bir ara resmen işim bitsinde bir oturayım dua edeyim, gece olsun sessizlikte huzur bulayım diye nasıl isteyerek ederdim..Aslında bir başlasam devamı gelir de..Birşey oldu ...Özellikle bu pandemi döneimiyle başladı...Biter üstümdeki bu miskinlik İnşallah...

Ben 2015'ten beri dua etmiyorum mesela

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X