Dualarınıza çok ihtiyacım var..

ne olacaksa yüzyüze görüştükten sonra olacak cesaret bulursam onu da derim, onun bana olan tutumuna da bağlı adama telefonda onu bırak benimle ol diyemem. ama siz zaten anlamadığınızı söylemişsiniz o yüzden hakveriyorum bu yoruma.
bastan hatalı sizsiniz bana kalırsa ilişkiyi bu hale getirende sizsiniz cektirmişsiniz o insana oda en sonunda basmıs gitmiş haklı aradıgında barısmadınız hayatınıza biri girdi diye hani desemki adamda bu kıza cok cektirmiş korkuyor barısmaktan oylede degilmiş o da haklı tabiki size karsı tavır almıs geri dondugunde seviyorsanız eger kabul ederdiniz ama etmeyip baskasıyla devam etmişsiniz o adam kotu cıkınca eski aşk yeniden canlanmıs sonrasında yine kabul etmemişsiniz ben anlamadımki sizide adam evlenme arefesine gelmiş hala goruusp ama evlen he evleniceksin diyorsunuz ama gelcek sarılcam ona falan sizin ne yapmaya calıstıgınızı anlamadım madem seviyorsanız ben seni seviyorum sende seviyorsan birlikte olalım diyceksiniz pembe diziye cevirmişsiniz olayı hem karsı tarafın nişanlısına acıdım asıl ben ya

yok ben senin ne demek istediğini anladım önceki yorumunda da ama sen beni anlayamamışsın ki 2.yorumunda daha sert girmişsin. yazımın sonunu okudun mu bilmem ama bana şımarık demene rağmen sana teşekkür ettim yorumun için. madem sen de acı cekmişsin, acı cektiğin dönemleri hatırla, haplarda ayakta durduğun dönemleri hatırla, eli omzundaymış gibi destek olanların yorumları mı hoşuna giderdi yoksa seni taşlayıp suclu görenlerin mi? ama bunun cevabını kendine ver olur mu. ben zaten yaptığım hataların farkındayım ki okuyanların da farkında olmasını sağlıyor bu. inşAllah acın dinmiştir, konu her ne ise şimdi mutlusundur. kimseyle tartışmak istemiyorum
Olumlu cevaplara eyvallah, olumsuzlara eyvah eyvahhh!.. O zaman konu açmasaydın veya yazdıklarının sonunda 'Not: olumsuz şeyleri kabul etmiyorum' deseydin.. Yorumumu da iyice anlamamışsınız demek, bende iyi bilirim o acıyı, zamanında bende yemeden içmeden kesildim, haplarla ayakta durdum, empati kurmadan konuşmam hiçbir zaman..Yolunuz açık olsun ne diyeyim :KK34:

ne olacaksa yüzyüze görüştükten sonra olacak cesaret bulursam onu da derim, onun bana olan tutumuna da bağlı adama telefonda onu bırak benimle ol diyemem. ama siz zaten anlamadığınızı söylemişsiniz o yüzden hakveriyorum bu yoruma.

sizin tavrınızı anlayamadım ki cogu kiside anlamamıs zaten neden boyle yaptıgınızı konunun en basından beri olaylar bu duruma gelene kdr bircok kere bu adam sizin pesinizden kosmus zaten ama affetmemişsiniz simdi nişanlı evlenicek karsı tarafada yazık yani kızı kastediyorum haberi yok hicbirseyden bende yasadım aynı seyleri ama seviyorsamda affettim bu kdr dallanıp budaklandırmaya gerek yok hem acıkcası sevmiş olsaydınız baskasıyla olmasına bile gerek kalmazdı sevginizi anlamanız icin hayatınıza biri girse yakısıklı aradıgınız kriterleri olan acaba yine onunla olmak istiycekmisiniz birde bunu dusunun yani ona olan ilginiz o kisinin baskasıyla evlenmek uzere olmasıyla alakası olabilirmi

yok ben senin ne demek istediğini anladım önceki yorumunda da ama sen beni anlayamamışsın ki 2.yorumunda daha sert girmişsin. yazımın sonunu okudun mu bilmem ama bana şımarık demene rağmen sana teşekkür ettim yorumun için. madem sen de acı cekmişsin, acı cektiğin dönemleri hatırla, haplarda ayakta durduğun dönemleri hatırla, eli omzundaymış gibi destek olanların yorumları mı hoşuna giderdi yoksa seni taşlayıp suclu görenlerin mi? ama bunun cevabını kendine ver olur mu. ben zaten yaptığım hataların farkındayım ki okuyanların da farkında olmasını sağlıyor bu. inşAllah acın dinmiştir, konu her ne ise şimdi mutlusundur. kimseyle tartışmak istemiyorum
Bak yine yanlış anladın:KK34: Ben senin şimdiki yaptıklarına şımarıklık demedim ki, sen başka biriylesin, mutlusun, aklına bile gelmiyomuş, yaşadıklarınızın hatrına sert çıkmayabilirdin sana geri döndüğü zamanlarda, ona şımarıklık derim ben.. Taşlamak?.. Ben seni taşlamadım ki, sadece fikrimi beyan ettim.. Kafan karışık olduğu için yanlış anlıyosun sanırım.. Tartışmak için de yazmadım fikirlerimi:KK34: Birbirinizden gerçekten vazgeçmiyeceğinizi de düşünüyosan nişanlısından ayrılıp sana dönsün sevdiceğin, kıza yazık olcak ama evlendikten sonra daha da kötü oluR.. Neyse Canım hayırlısı olur umarım hakkında:KK34:

sen hızını alamadıkca yazıp yazıp rahatla diye açtım bu konuyu ben zaten, ara ara gel dök içini olur mu özletme. arkadaş nasıl duygusuzluktur bu? görmezden geleyim sinirlenmiyeyim diyorum, baskasının konusunda konu sahibine böyle seyler yazanları görünce deliriyorum hadi bu benim konum eleştiriye açık olayım diyorum ama eleştiri var eleştiri var. ama ''tuhafına gitmiş'' ya sen buna aşk deme, sevgi deme zaten ben memnun olurum. sen deme.
ha bıde hızımı alamadım bol bol sarılın adama emı hasret gıderın cok acıklı bı sahne yazık uzuldum adınıza........

amin inşAllah çok teşekkür ederim tekrar. hani demişsin ya olumlu yorumlara eyvallah olumsuızlara eyvah eyvah. e öyle olacak tabi, ben şu an hassasım, mutsuzum, dipte hissediyorum insan iki iyi dilek duymak icin buraya döküyo derdini, ya da olumsuzsa da ''bak arkadaşım sen öyle yapmıssın ama bence öyle değil şöyle'' gibi yol gösteren yorumlar bekliyor insan. eleştiriyse de ben zaten kendim eleştirdim kendimi önce kendim dedim kendime senden önce şımarık diye. olumsuz seyleri kabul etmiyor değilim ama işte neyse sen anladın beni. hepimizin hakkınd hayırlısı neyse o olsun, çok sağol.
Bak yine yanlış anladın:KK34: Ben senin şimdiki yaptıklarına şımarıklık demedim ki, sen başka biriylesin, mutlusun, aklına bile gelmiyomuş, yaşadıklarınızın hatrına sert çıkmayabilirdin sana geri döndüğü zamanlarda, ona şımarıklık derim ben.. Taşlamak?.. Ben seni taşlamadım ki, sadece fikrimi beyan ettim.. Kafan karışık olduğu için yanlış anlıyosun sanırım.. Tartışmak için de yazmadım fikirlerimi:KK34: Birbirinizden gerçekten vazgeçmiyeceğinizi de düşünüyosan nişanlısından ayrılıp sana dönsün sevdiceğin, kıza yazık olcak ama evlendikten sonra daha da kötü oluR.. Neyse Canım hayırlısı olur umarım hakkında:KK34:

sen hızını alamadıkca yazıp yazıp rahatla diye açtım bu konuyu ben zaten, ara ara gel dök içini olur mu özletme. arkadaş nasıl duygusuzluktur bu? görmezden geleyim sinirlenmiyeyim diyorum, baskasının konusunda konu sahibine böyle seyler yazanları görünce deliriyorum hadi bu benim konum eleştiriye açık olayım diyorum ama eleştiri var eleştiri var. ama ''tuhafına gitmiş'' ya sen buna aşk deme, sevgi deme zaten ben memnun olurum. sen deme.

ben mı duygusuzum sız mi?
yazdıklarınızdan tek anladıgım bencıl bır ınsan oldugunuz.. kendı hırslarınız şımarıklıgınız yuzunden karsıda hiçbir şeyden habersız masum bır kızın duygularıyla oynuyorsunuz,sen ve erkek arkadasın... eskı sewgılıniz baskasıyla olunca kıymete binmiş alımıştınız pohpohlanmaaya cunku demı bırden siniriniz bozuldu ve karsıdak gunahsız bır hemcınsınızi dusunmeden ataga gectıniz ve onunla son kez gorusup sarılmak ıstıyorsunuz?? adamın zaten nıyet bellı bu saatten snra anca oyuncak olursunuz ..cunku adam ne yapsın artık sızı her fırsatta ıstememişsiniz yenı bırını bulunca ama yenı bırı ıstedıgınız gb olmayınca tekrar aramıssınız...(çok duygusalsınız ya) kusura bakmayın ama sıze saygı duymuyorum ve benı duygusuzlukla ıtham edıyorsunuz ama esas duygusuz ve bencıl sizsiniz...dunya sızın etrafınızda dönmuyor ıyı ınsan olmak demek kendınden baska herkesı ve onların duygularını dusunmek demektır

Son düzenleme:
çok teşekkür ederim ne güzel yazmışsınız. ama düğüne 1 ay kala nikahtan dönmesi çok zor gibi geliyor bana, kıza da acıyo 2. evliliği olacak bi de kızın, 2.kez yüzüstü kalıcak diye üzülüyo.. gercekten çok zor, o benden daha zor durumda su an

nikaha 1 ay kala dönmediği için nikahtan 1 ay sonra başlıcak sorumsuzluklar.belkide ozamanda senle görüşücek arıycak.
daha da vahim olcak ve o kızın 2. evlilikten dönmesi değil aldatılmış olması daha çok acı verecek kıza....
ha belki seni unutacak ona aşık olacak mutlu olacaklar ama bu %50 bir ihtimal şuanda...
kendine aşık olmayan aklında kalbinde başka biri olan ilgisiz bir kocadan daha iyidir 2. evlilikten dönmek...
kıza bence bu yüzden acımalı

Son düzenleme:
amin inşAllah çok teşekkür ederim tekrar. hani demişsin ya olumlu yorumlara eyvallah olumsuızlara eyvah eyvah. e öyle olacak tabi, ben şu an hassasım, mutsuzum, dipte hissediyorum insan iki iyi dilek duymak icin buraya döküyo derdini, ya da olumsuzsa da ''bak arkadaşım sen öyle yapmıssın ama bence öyle değil şöyle'' gibi yol gösteren yorumlar bekliyor insan. eleştiriyse de ben zaten kendim eleştirdim kendimi önce kendim dedim kendime senden önce şımarık diye. olumsuz seyleri kabul etmiyor değilim ama işte neyse sen anladın beni. hepimizin hakkınd hayırlısı neyse o olsun, çok sağol.

Canım haklısın da herkes empati kuramıyor, herkesin tepkisi farklı olur dimi?.. Bence sonuna ekle 'olumsuz yorumları kabul etmiyorum' diye madem çok hassassın daha üzmesin seni yorumlar, dediğin gibi insan destek bekliyo köstek değil.. Bende sinirlenirim 'empati kurmadan, negatif yorum yapanlara' hatta geçen bi topikte açık açık yazdım, olumsuz yorum yapanlara.. Beni arkadaş listesinden silen tuhaf arkadaşlar bile oldu :KK1: Boşver sen onları, yarın öbür gün başımıza gelir mi diye düşünmezler hiç :KK19:

Bence olay sadece bir seven bir sevilenden ibaret...

Esas oğlana söyle bence düğünü iptal etsin, o evlilikten ne ona nede evleneceği kişiye fayda var. Sen kabul etmesende onunla olmayı, onun evleneceği kişiyle ihtiyacı var bu ayrılığa, kendisini toplaması için. Zaman sonra sağlıklı evliliği olur.

Sana gelince...Sen ondaki seni seviyorsun. Yazında o kadar belirgin ki bu. En küçük örnek olarak, yazının bir yerinde onunla ayrı olduğun bir dönemde hayatında biri olmasına rağmen onun seni aramalarına cevap vermen, hayatında ki kişiyi saklaman neden olarak da ona kıyamamazlığı belirtmen. Ama yanılıyorsun sen ona kıyamasaydın hayatına kimseyi almazdın, ondan vazgeçmezdin. Bu aşk değil. Sen ona telefonda söyleseydin biliyodun onun bitirip aradan çekileceğini ama bu seferde sen buna dayanamazdın onun için sakladın sadece seni sevmeye, ilgi göstermeye devam etmesi için.

''insan olmak demek, kendinden başka herkesi ve onların duygularını düşünmek demektir'' diyorsun ya acaba sen bu yorumları yaparken benim duygularımı ne kadar düşünerek yapıyorsun büyük İNSAN?

boşverin arkadaşlar zaten bi sey olacağı yok ben de biliyorum buraya içimi döktüm benim duama birileri AMİN der de bi mucize olur diye.

ben bu size anlattıklarımı en yakın arkadaşıma bile anlatmadım, o adamın haberi yok o bana senin için gelip oraya yerleşirim dediğinde ben o kıza da yazık bu saatten sonra bi sey olmaz diyorum.

ben zaten ömrüm boyunca hep 2. 3.kişileri düşündüm önce. onlar mutlu olsun herkes mutlu olsun. mutsuzluktan ölünmüyorsa bana da bi sey olmaz. bi yolunu bulurum hayata tutunmanın. ama size tavsiyem, benden geçti artık biraz kırın bu önyargıları karsıdaki insan bunları yazarken ne halde bilmiyorsunuz çünkü, kimseyi kınamayın.

iyi kötü vakit ayırıp okuyup, yorum yapan herkese teşekkür ederim.

ben mı duygusuzum sız mi?
yazdıklarınızdan tek anladıgım bencıl bır ınsan oldugunuz.. kendı hırslarınız şımarıklıgınız yuzunden karsıda hiçbir şeyden habersız masum bır kızın duygularıyla oynuyorsunuz,sen ve erkek arkadasın... eskı sewgılıniz baskasıyla olunca kıymete binmiş alımıştınız pohpohlanmaaya cunku demı bırden siniriniz bozuldu ve karsıdak gunahsız bır hemcınsınızi dusunmeden ataga gectıniz ve onunla son kez gorusup sarılmak ıstıyorsunuz?? adamın zaten nıyet bellı bu saatten snra anca oyuncak olursunuz ..cunku adam ne yapsın artık sızı her fırsatta ıstememişsiniz yenı bırını bulunca ama yenı bırı ıstedıgınız gb olmayınca tekrar aramıssınız...(çok duygusalsınız ya) kusura bakmayın ama sıze saygı duymuyorum ve benı duygusuzlukla ıtham edıyorsunuz ama esas duygusuz ve bencıl sizsiniz...dunya sızın etrafınızda dönmuyor ıyı ınsan olmak demek kendınden baska herkesı ve onların duygularını dusunmek demektır

hani derler ya; ''kavuşamazsan aşk olur, kavuşursan aşk ölür'' diye

sizinkide öyle olmuş.. eğer tekrar birlikte olursanız emin ol o zaman hayatın boyunca pişman olacaksın...çünkü olmuyorsa olmuyordur... şimdi diyelim yine birlikte olacaksınız, bir zaman sonra o soğuduğun adam sevmediğini düşündüğün adam yine karşında olacak ,,yanında nişanlandığı kızın vebaliyle birlikte...

sevmiyorsun diyemem sevmişsin sen bu adamı ama istediğinde unutabilecek güçtesin.. sadece sen bunu yapmak istemiyorsun.. belki birazda hepimizde var olan başkasıyla olmasını kabullenememe duygusu var.. hepimiz böyleyiz.. ama benim şahsi fikrim yoluna devam et.. bir ilişki 2. kez yaşandığında tat vermiyor inan bana..

daha 5 dakika önce aradı, ikimiz için de ruhsuz bi konuşmaydı. aslında benim ruhsuzluğum onun donukluğundan çoğaldı. hatrımı sordu, ben de ona sen ne yapıyorsun dediğimde, ...'la dışardaydık geldim az önce dedi, ben ona sen ne yapıyosun diyorum verdiği detayda nişanlısının adı geçiyor. kötü hissettim bir an bu saçmalığın içinde yer almamalıyım diye düşündüm. bi kaç gün önce çok sarsılmış bir haldeydim ama iki gündür enine boyuna düşünüyorum ve bu ben değilim diyorum.

ben çevremde hep arkadaşlarımın sorunlarını danıştıkları biriyim, kendime gelince saçmalıyorum bazen. bugün kendime dışarıdan baktım, başkasının hikayesiymiş gibi, yerime bi başkasını koydum bu hikayenin mutlu bitmeyeceğini gördüm. ama yine de ne yaparsan yap hersey olacağına varıyor. istanbul'a gidicem haftaya ama sadece onun için değil zaten gidicem işlerim dolayısıyla. görüşüp görüşmeme kararını orada vericem, bir değişiklik olmazsa, (onların ayrılığı gibi)görüşme kararı alırsam da bu 10-15 dakikalık bir veda için olacak çünkü söz verdim.

bu benim hayatımın en güzel hikayesiydi evet çok isterim mutlu sonla bitsin ama belki sizin de anlatmak istediğiniz gibi; belki bizim için en mutlu son budur. belki tekrar başlarsak hersey kabus olacak. oluruna bırakıyorum, kendimi o nikah gününü düşünerek yiyip bitirmiycem çünkü az önceki konuşmada da hissettim ki; bu adamda o nikahtan dönecek yürek yok..

size de çok teşekkür ederim, telefonu kapattıktan sonraki hislerime tercüman olmuşsunuz.

hani derler ya; ''kavuşamazsan aşk olur, kavuşursan aşk ölür'' diye

sizinkide öyle olmuş.. eğer tekrar birlikte olursanız emin ol o zaman hayatın boyunca pişman olacaksın...çünkü olmuyorsa olmuyordur... şimdi diyelim yine birlikte olacaksınız, bir zaman sonra o soğuduğun adam sevmediğini düşündüğün adam yine karşında olacak ,,yanında nişanlandığı kızın vebaliyle birlikte...

sevmiyorsun diyemem sevmişsin sen bu adamı ama istediğinde unutabilecek güçtesin.. sadece sen bunu yapmak istemiyorsun.. belki birazda hepimizde var olan başkasıyla olmasını kabullenememe duygusu var.. hepimiz böyleyiz.. ama benim şahsi fikrim yoluna devam et.. bir ilişki 2. kez yaşandığında tat vermiyor inan bana..

Son düzenleyen: Moderatör:
X