Dudak Makyajı Dudak Çatlaması Nasıl Geçer?

Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Etiket:dudaklarda çatlak olması, dudak güzelliği, dudakların çatlaması, dudaklarda kuruluk sorunu, çatlama, dudaklardaki çatlak, dudaklardaki çatlama sorunu, dudakta kuruma, dudak çatlaması tedavisi, dudakların kuruması, dudak, bakım, dudaktaki çatlakları önleme, dudak kuruması sorunu, dudak çatlağı, cilt bakımı, dudak çatlağı tedavisi, çatlak, dudak çatlaması, dudaklarda çatlak sorunu, cilt, dudak çatlaması sorunu, dudak çatlamasını önleme, dudak kuruluğu, dudak çatlamasının tedavisi, cilt güzelliği, dudak derisinin çatlaması

Altlı üstlü bir yapıdan oluşan dudakların genellikle alt kısımlarında meydana gelen çatlaklar, hem kişinin dudak estetiğini olumsuz yönde etkilemekte hem de bu çatlakların önemsenmediği durumlarda daha da açılması can yakıcı bir durum haline dönüşmektedir. Dudak çatlaması sorunundan muzdarip olanlarda ekseri çatlakların kanaması sık sık meydana çıkan bir durum olduğundan, dudak çatlağının tedavi edilmesi lazımdır…

Dudak Çatlaması Tedavisi

Dudak çatlağı tedavisi için uzman bir hekime gitmekte yarar olduğu gibi, dudakları hem güneş ışınlarından, hem soğuktan hem de rüzgardan korumakta gerekmektedir. Dudak çatlaması sorunu olanlar hekime gittiklerinde, hekimleri onlara en doğru dudak çatlağı tedavisi hakkında önerilerde bulunacaktır. Genellikle dudak çatlakları tedavisi için nemlendirici kremler reçete edilmektedir.

Dudak çatlaması sorununa evinde çözüm arayanlar ise, aşağıdaki önerilerimizden yararlanabilirler.

Dudak çatlaması vitamin eksikliğine bağlı olarak da husule gelen bir sorun olduğu için, tükettiğiniz besinlerin vitamin bakımından zengin olmasına dikkat edin. Elma, armut, pekmez, şeftali, narenciye, lahana, kereviz, maydanoz, semizotu, pırasa, arı sütü, muz, ısırgan tohumu ve kabak tüketmeniz önerilir.

yıllardır tek bır dudak bakım balmım var o da su kı herhangi bi vazelinin icine kattıgım zeytinyagı ıle her sabah aksam kulak copü yardımıyla surmek ben bundan baska balm bılmem yararı cabası catlak mı kuruluk mu eser yok tavsıyem kızlar

Dudak bakımında bitkilerden yararlanmak en mantıklısı. Bitkisel içerikli dudak balmlarına öncelik verin derim. Ben Mediwell Dudak Bakım Kremi'ni keşfettim. İçerisinde Shea Butter var. Yoğun nemlendirme ve besleme özelliği var. Sadece eczanelerde satılıyor bu krem. Hem de 3,5 TL. Deneyin derim.

Bir zamanlar gördüğüm zoretanin tedavisinden sonra kalıcı yan etki kaldı bu bende.Naparsam yapayım bir süre sonra
yine aşırı kuruma.Rosense balm kullanıyorum ben de.İyi gibi.

X