Mutfak Püf Noktaları Düdüklü tencere fobim var, güvenilir, pratik düdüklü tencere önerilerinizi merak ediyorum

cikolumuffin

evli, mutlu, kedili🧿
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2020
114
161
Merhaba hanımlar. İyi geceler. Düdüklü tencereden ezelden beri korkuyorum. Benimle güvenilir, kullanımı kolay ve pratik olan tencere önerilerinizi paylaşır mısınız? Bütçe sınırım yok.

En iyisi benim gibi yapın, herhangi bir marka alın düdüklü işini eşinize bırakın, tertemiz😁

Merhaba hanımlar. İyi geceler. Düdüklü tencereden ezelden beri korkuyorum. Benimle güvenilir, kullanımı kolay ve pratik olan tencere önerilerinizi paylaşır mısınız? Bütçe sınırım yok.
Ben de düdüklü tencereden cok korkuyorum ama sanırım tefal clipso alacağım

ben de çok korkuyorum en kalitelisini aldım yine de kullanamıyorum malesef kiii nasıl yenebiliriz bu korkuyu ki

Gelinim olur musunda Sinem diye bir kız vardı. Düdüklü tencere yüzünde patlamıştı. O zamandan beri korkuyordum ben. Annemin çeyiz hediyesi Fissler düdüklü tencereydi. Kapağı çok güvenli. Eski zaman usulü kollu olanlardan değil. Düğme gibi önce buharını alıyorsun. Kapağı Kilitli, döndürmeli

Benim küçük düdüklü eski tiplerden çok şükür bir sıkıntı yaşamadım. Korkmadim da hiç. Annem çok tedirgin olur. Onun genelde kapaklarla bi sorunu var tam oturtamıyor. Ben rahatlıkla kullandım. Emsan burcu diye geçiyor ama eski tiplerden korkuyorsanız araştırın youtube dan videolarını izleyin ona göre alın.

Valla fissler diyorum bende.Bizimkiler 36 yıldır kullanıyor taş gibi. Hatta bir keresinde babam düdüklüyü ocakta unutmuş. Ona rağmen patlamamış.Evet belki en pahalısı ama en de güvenilir olanı...Ben de 5 yıldır kullanıyorum. Onsuz bir günüm geçmiyor desem yeridir.
Annemin arkadaşının korkmaz marka düdüklü tenceresi patladı. Üstelik firma kullanım hatasındandır dedi geçti.
Bir kere alınıyor.Pahalı olsa da en güvenilir fissler bence.

Jumbo var bende de .Senelerdir kullanıyorum sorun yasamadim ..Ama ne yalan söyleyeyim ürkerim her kullasta su manzaradan ötürü :KK70:

Eklentiler

• Screenshot_20210419-225634_Google.jpg
    Screenshot_20210419-225634_Google.jpg
    89,2 KB · Görüntüleme: 249
En korktuğum şey düdüklü patlaması,benim kv. En yüksek ısıda bırakıp evden çıkmış.düdüklü tavanı delmiş.o nedenle ben Tefal,elektrikli düdüklüyü kullanıyorum.aklım rahat .korkmadan.

ben de çok korkuyorum en kalitelisini aldım yine de kullanamıyorum malesef kiii nasıl yenebiliriz bu korkuyu ki
İyi günler.Düdüklü tencereler,durduk yere patlamaz.İçindeki basınç gitmeden açmayın kapağını ( sıkı sıkıya kapalı olduğu için,hava içinde hapsolur) Dakikasını tutuktan sonra kapatın ocağı,sallamayın içinde su varmı anlamak için yapılır,yapmayın.10-15 dk.bekleyin.Sonra açın.Birde fıslamaya başlayınca kısın ocağı.Hiç birşey olmaz.

X