Düdüklü tencerede pişirme süreleri

E

eny

Ziyaretçi
MALZEME DAKİKA

Kuru Fasulye (Islatılmamış) 30-45dk
Dana Dil 45-60 dk
Nohut (Islatılmamış) 30-45dk
Patates (Kabuklu) 10 dk
Yeşil Mercimek (Islatılmamış) 20dk
Patates (Soyulmuş) 5 dk
Kırmızı Mercimek (Islatılmamış) 3dk
Enginar 8 dk
Buğday (Salata İçin) 10dk
Kereviz (Bütün) 10-15 dk
Buğday (Çorba İçin) 20dk
Kereviz (Doğranmış) 6 dk
Pirinç 6-8dk
Bezelye 5 dk
Tavuk (Bütün) 15dk
Havuç 8-10 dk
Tavuk (Parçalanmış) 10dk
Pancar 10 dk
Hindi (Parçalanmış) 30dk
Yaprak Sarması 10 dk
Dana Biftek 10dk
Sebze Çorbası 8 dk
Dana Haşlama (Bütün) 30dk
Balık (Beyaz Etli) 3 dk
Tas Kebabı 10dk

Alıntıı

Hanımlar düdüklü tencere kullanımı ile ilgili detaylı ayrıntılı bilgi yasarmısınız:uhm::uhm: :uhm: :uhm:
Şimdiden teşekkürler...

Hanımlar düdüklü tencere kullanımı ile ilgili detaylı ayrıntılı bilgi yasarmısınız:uhm::uhm: :uhm: :uhm:
Şimdiden teşekkürler...
Bencede Eny mm yaa...Bende 10 aylık evliyim düdüklü tencerem var ama hala cesaret edip kullanamıom :çok üzgünüm:

Basınçlı tencerelerin kullanımı

Düdüklü tencere diye adlandırdığımız basınçlı tencereler, yemeklerin pişirme süresini kısaltarak hayatımızı kolaylaştırırlar.
Basınçlı tencereye koyacağınız malzeme ve suyun miktarı tencerenin yarısını geçmemelidir.
Tencereye az da olsa mutlaka su koyun. Susuz pişirme tencerenin çatlamasına neden olabilir.
Pişirme süresini basınç düğmesini kapattıktan sonra tutun.
Yemek piştikten sonra basıncı düşürmeden tencerenin kapağını açmaya çalışmayın. Bu süreyi kısaltmak için tencerenizi su dolu bir kaba oturtun ya da akan musluk suyunun altına tutun.

Ben kendi kendine soğumasını bekleyip kapağını öyle açıyorum..

Ayrıca ben pek çok yemeğimi düdüklü tencerede yapıyorum, hem kısa sürede pişiyor hem de daha lezzetli oluyor..

Eny ciğim çok teşekkür ederim inanki çok işime yarayacak Allah senden razı olsun

Ayrıca ben pek çok yemeğimi düdüklü tencerede yapıyorum, hem kısa sürede pişiyor hem de daha lezzetli oluyor..

birde ben kullanabilsem.içimde ki şu düdüklü korkusunu atamadım birtürlü. yakın zamanda iki komşumunda düdüklüsü patladı.sonuç berbat bir mutfak ve ayrıca patlama şiddeti çok kötü tıpkı bomba gibi. düdüklü zamandan büyük tasarruf sağlıyor ama dediğim gibi ya patlarsa korkusu çok kötü.... birgün düdüklümü kullanabilirsem verdiğin bilgiden yararlnırım.teşekürler.

Bu yeni tefalin klipsli olan düdüklüleri çok rahat kızlar tavsiye ederim, ne öyle korkunç ıslık sesi var, ne de buhar fışkırtıyor..

:1yes2: ARKADASLAR HER DÜDÜKLÜ BIRBIRINI TUTMUYO.MESELA BENIMKININ PISIRME SÜRESIYLE ANNEMIN KI ÇOK FARKLI.BI CESARET DENEYIN KENDINIZIN KINI ALISACAKSINIZ EMIN OLUN..DÜDÜKLÜ BÜYÜK KOLAYLIK VALLA..

bencede çok kolaylık düdüklü,bende çok korkardım ama eşim cesaretlendirdi bekarken kullanırmış eşim.Bi çok yemeği onda yapıyorum ve klipsolu olması çok rahat,hem zamandan hem enerjiden tasarruf ve daha lezzeli yemekler yapılıyor...

Bende ilk yemeğimi düdüklü tencerede yaptım alıştıktan sonra vede dikkatli olduktan sonra bence korkulacak birşey yok dediğiniz gibi hem zaman hemde enerji tasarrufu.

Bende çoğu yemeğimi düdüklü tencerede pişiriyorum hem pişme süresi kısa oluyor hemde çok lezzetli.

Neden patlıyor anlamıyorum.Hiç yaşamadım.İnş yaşamam da.Ben hep kullanırım piştimi pişmedimi derdi yok süreyi ayarla bak keyfine.

verdiğin bilgiler için çok sağol eny bende düdüklü tencereyi korkudan kulanamayanlardandım patlar falan diye 1 hafta önce aldım ve kulanıyorun artık oh bee dunya varmış bir çok yemeği daha çabuk ve kolay işirebiliyorum seninde verdiğin bilgilerle dahada iyi oldu sağol canım

23 senedir kullanırım daha patlatmadım sükür.Zamandan ve tüpten tasarruf .Alısan bir daha bırakamaz.Her düdüklünün kullanımı farklı.Yeni alacak arkadaslar ,aldıkları yerden kullanımını da öğrenebilir.Püf noktası ,yarıdan fazla su geçmicek,kırmızı mercimek konmıyacak,havası iyice bosaltıldıktan sonra kapağı açılacak,aklıma gelenler bunlar.

kırmızı mercimek neden konmayacak onu anlamadım
beniimki tefal cok rahat cok kolay kullanıyorum
sıkca kullanamıyorum cünkü büyüğünden almısım
biz 3 kişi oldugumuz için cok fazla geliyor ancak misafir geldiğinde falan
çok iyi oluyor kısa zamanda pişiyor

kırmızı mercimek neden konmayacak onu anlamadım
beniimki tefal cok rahat cok kolay kullanıyorum
sıkca kullanamıyorum cünkü büyüğünden almısım
biz 3 kişi oldugumuz için cok fazla geliyor ancak misafir geldiğinde falan
çok iyi oluyor kısa zamanda pişiyor

Kırmızı mercimek pismeye baslayınca kabarıp,hava deliğini tıkıyor.Patlamaya sebeb oluyor.

kullanmayı çok istiyorum ama bi okadarda korkuyorum.....allah korusun patlar falan diye kullanamıyorum...dolapta süs gibi duruyor:))))))))))))))

bende snbonun elektirikli düdüklüsünü aldım henüz elime ulaşmadı ama bi hafta oldu nerdeyse :eek:klava:..dört kat emniyeti varmış ve patlama olasılığı nerdeyse imkansızmış yerimseniben

X