Düğün Adetleri

Peri001

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2021
26
40
31
Düğün adetleriyle ilgili size danışmak istiyorum istemediğim bir adet nişanlımla memleketlerimiz farklı onların adetlerinde düğün sonrası yani hemen ertesi günü gelin damat çeşmeye gidermiş ve çeşmeden kayınvalidesi ile damata elinden su içirip sonrada çamura saklanan çakı ve makası bulurmuş ( rivayet doğacak olan ilk çocuğun cinsiyetini öğrenmek içinmiş) bu adeti ben uygulamak istemiyorum kimseyi de kırmak istemiyorum ama bana ters geliyor kızlar aranızda bu adeti uygulayanlar ya da uygulanması istendiği halde yapmayanlar var mı acaba ben bu konuda aşırı geriliyorum ve kendime şimdiden dert ediniyorum ben mi abartıyorum bu konuyu bilmiyorum

Malesef çok tuhaf gereksiz adetler var ki

Hayatım.boyunca sevmedim düğün işlerini adetlerini hele bir de.bohca mevzusu var don külot picama süslü bocalara sarılıp gider birde.havlu kenarı dantelli
Ben evlendiğin zaman hiç bir adeti yapmadım karşılıklı konuşularak tabiki

Şimdi çeşmeye gidip şu içsen ne.olur içmesen ne olur ama gelde büyüklere anlat
Bunu.dile getir.ben yapmam de başka ne yapabilirsin ki

Yok nişanlımla ilgili bir sorunumuz yok çok şükür benim istemediğim şey düğünden sonraki gün bu anlattığım adetleri
İyi bali amn yap sende içlerinde kalmasın ama suyu elinle değil bardakta ver.. Neden derlerse korona var koronaaa de

Düğün adetleriyle ilgili size danışmak istiyorum istemediğim bir adet nişanlımla memleketlerimiz farklı onların adetlerinde düğün sonrası yani hemen ertesi günü gelin damat çeşmeye gidermiş ve çeşmeden kayınvalidesi ile damata elinden su içirip sonrada çamura saklanan çakı ve makası bulurmuş ( rivayet doğacak olan ilk çocuğun cinsiyetini öğrenmek içinmiş) bu adeti ben uygulamak istemiyorum kimseyi de kırmak istemiyorum ama bana ters geliyor kızlar aranızda bu adeti uygulayanlar ya da uygulanması istendiği halde yapmayanlar var mı acaba ben bu konuda aşırı geriliyorum ve kendime şimdiden dert ediniyorum ben mi abartıyorum bu konuyu bilmiyorum
hiç duymadım valla.. ben de sevmiyorum böyle adetleri istemiyorum desen nolur ki bozulurlar mı

Ilk defa duyuyorum

Caki erkek, makas kiz cocuguna mi isaretmis? Hangisini ilk bulursan o mu?

Sorular, sorular... 🤭
Dün gece seviştik bugün bakalım hangisini bulacaz çünkü oğluşu ilk geceden hamile bırakmıştır
Adetlerine tükürdüklerim ben asla yapmazdım.
hamile kalayım ultrasonda görürsünüz zaten cinsiyeti, taş kağıt makas oynamaya gerek yok de

Ben düğün taki bilmem ne adetlerinin tamamından haz etmiyorum. Bundan da etmezdim.
Ama.esim çok isterse icinde kalmasin diye yapardım. :KK66:

evlendikten sonra nerede kalacaksınız sonrasında çeşme olacak etrafına birşey gömülecek hemde. bence hemen koşa koşa balayına gidin net bir şekilde hayır diyemiyorsanız. ben derdim, sonradan yapılabilecek abuklukların önünü kesip tavrınızı belli etmek için harika bir fırsat. ama diyemiyorsanız annenizde sizin oraya ait olan ama kız tarafında kalmanız gereken saçma bir adet uydursun. ikisinide yapmıyoruz kimse üzülmesin deyin.

hiç duymadım valla.. ben de sevmiyorum böyle adetleri istemiyorum desen nolur ki bozulurlar mı
Ben net bir şekilde nişanlıma istemediğimi belirtim ama arada bu konuyu yine de gündeme getiriyor olursa belki diye annesinin çok istediği bir şeymiş annesi bana henüz bu konuda bir şey söylemedi ama düğün zamanı yaklaştıkça bu muhabbetlerin açılacağını düşünüyorum kendi anneminde hoş karşılamadığı bir durum ama biz mi abartıyoruz kafaya bu kadar takıyoruz diye düşündüm ama şimdi yorumları görünce yalnız olmadığımı gördüm kırgınlık olsun istemem tabiki ama ben istemiyorum istemediğimi de belirttim ama kırgınlık sonradan oluşacak bir konu olur mu endişeliyim o yüzden

X