Düğün Albümüm

Fotoğrafçının ahı tutmuştur diyesim geldi. sonuçta adamın işini son anda iptal etmişsiniz belki size randevu verdi diye başkasını kabul etmedi o saate. Zarara uğramıştır. Bak neticede kuzen de hayırsız çıkmış. O fiyat çok pahalı. 3 yıl önce dış çekim 200 ü aşkın fotoğraf, hem büyük çerçeve hem albüm, 2 tane cep albümü ve fotoğrafların hepsi Flash belleğe atılarak 700 civarı ödedik.
Canım galiba öyle Fotoğrafçının ahı tuttu galiba adam haklı mağdur oldu ama benim haberim yoktu ben sonradan ogrenmistim

Canım aklıma gelmedi değil konuşmanın başında benim Flash ta olacaktı galiba silinmediyse dedi gülerek ciddiye almadı eşim takılıyor zannetti ama ben gayet ciddiye aldım pislik parası var zaten ihtiyacı olsa çoktan bizden önce albümü alın diye arardi
Bence o fotoğraflar onun elinde de yok yani bir insan neden 3 senedir vermez ki ?

Sanarsın film kullanmış para harcamış büyük ihtimalle dijitalle çekti zaten bil.dan flaşa atıcak bitti gitti ne terbiyesizmiş

Yuh ya! O nasıl bir kuzen! Ben olsam arar ağzıma geleni de sayardım! Al resimleri flaşla birlikte uygun bir yere koy! da derdim.

Şehirden şehire fark eder tabi ama biz 3.5 sene önce 3 boy albüm bir büyük duvara resim 400 e yaptırdık dış çekimi. Albüm bile Yok ortada terbiyesiz adam hiç utanması Yok! Neye istiyor parayı???

Şaka yapıyor olmasın eşine?

Sen resimleri gönder ben 15 inde yatırcam parayı desin eşin yatırmasın! Ne pis kuzenmiş o yaaa
Canım eşim ben halledeceğim dedi ama ben şuan sinir küpü eşimde iyice sinirlendi diyor gidip adamın gırtlağını mi sıkayım sen bana bırak ben halledeceğim diyorum kabul etmiyor bende aynen alsın flashla biyerine soksun dedim

Gelinlik kendininse 1000 liraya git alasını çektirirsin o da dağ tepe gezdiğiyle kalsın. Fırsatçı.. Bence yok o fotoğraflar.

Canım bende onu istiyorum ortalık karışsın millet onun ne mal olduğunu anlasın o gün annesinin evinde annesi bize 2 çiftin albümlerini gösterdi içinden herşey vardı fiyatida 1200 muş hani dese güzel bir albüm yapayım normalde şu fiyat size 1000 yaparım desin amenna ama sadece düz resimlere 1000 lira istiyor pislik Allah çıkarsın ondan misliyle
akraba kazığı gibi bişi olmuş, sadece flaşa atacak 1000 lira iyiymiş..
fotoğrafçının ahı tutmuş olabilir :KK70: adamın randevusunu iptal ettiniz, sizin için ayırdığı güne kimseyi kabul etmedi.
annesini aramanız, ortamın gerilmesine neden olabilir.
eşiniz konuşmayı denesin, bir orta yol bulunur gibi..

Belki de 1000 tl istemesinin nedeni resimleri sildiği için bir umut parayı çok bulacağınız için resimleri istemenizi engellemek olabilir.Bu işte bir iş var mutlaka resimlerin peşine düşün.

Gelinlik kendininse 1000 liraya git alasını çektirirsin o da dağ tepe gezdiğiyle kalsın. Fırsatçı.. Bence yok o fotoğraflar.
Canım eşimde aynısını dedi ben konuşacağım ısrar ederse yeniden çektiririz dedi ama ben sakın kalamıyorum beni sinirlendiren şey bizi enayi yerine koyup bide dalga geçer gibi kaale almamasi

3 yildir vermemesi, sizin telefonlari acmamasi, onlara gittiginizde eve gelmemesi gibi davranislarindan sanki bana o resimler onda yok gibi geldi.

Senin yerinde olsam gelinliğine sığabiliyorsan gidip kendine güzel bir dış mekan çekimi yaptırım.Pislik kuzene de ders olsun böylelikle!

Belki de 1000 tl istemesinin nedeni resimleri sildiği için bir umut parayı çok bulacağınız için resimleri istemenizi engellemek olabilir.Bu işte bir iş var mutlaka resimlerin peşine düşün.
Ben düştüm bile o yüzden vakit kaybetmeden annesini aramak istiyorum eşim izin vermiyor başımı belaya mi sokacaksın diyor

Eşimde aynısını diyor ama işte ben hazmedemiyorum şu olanları bu yaptığını 7 kat el yapmaz insana ya
Senin yerinde olsam gelinliğine sığabiliyorsan gidip kendine güzel bir dış mekan çekimi yaptırım.Pislik kuzene de ders olsun böylelikle!

:oha: Biz daha geçen hafta fotoğrafçıyla dis çekim için konuştuk. Büyük albüm, orta, küçük ve cep albümü + flasa atilacak 600 tl den baslayanlar vardi biz 1000 tl lik seçtik. Saçmalık ya. Flasa foto atmak icin neyin 1000 tl si. Bizim sectigimiz albumler bile o kadar güzel ki. Bu sadece flasa mi istiyoe gerizekali ya. Bence biraz bekle yoksa ara esin halletmezse.

:oha: Biz daha geçen hafta fotoğrafçıyla dis çekim için konuştuk. Büyük albüm, orta, küçük ve cep albümü + flasa atilacak 600 tl den baslayanlar vardi biz 1000 tl lik seçtik. Saçmalık ya. Flasa foto atmak icin neyin 1000 tl si. Bizim sectigimiz albumler bile o kadar güzel ki. Bu sadece flasa mi istiyoe gerizekali ya. Bence biraz bekle yoksa ara esin halletmezse.
Evet canım sadece flaş açıklama atıp montajsiz haliyle 1000 TL istiyor bizden

Canım bende fotoğrafcıyım 3 yılda fotoğrafları teslim etmemek olacak iş değil.kuzeniniz fotografcımı yani normalde her fotoğrafçının bi kaşesi vardır popülerliğine yaptığı işlere göre o fiyatlar normal olabilir.ama en azından fotoğrafların bir kısmını düzenlemesi lazım.ben sizin yerinizde olsam gelinliğiniz duruyosa yeniden giyer durmuyosa bile beyaz bi elbise çiçek taç falan uydurup yeni bi dış çekim yaptırırım.hersey bi yana akraba olarak yaptığı ayıp

Canım eşimde aynısını dedi ben konuşacağım ısrar ederse yeniden çektiririz dedi ama ben sakın kalamıyorum beni sinirlendiren şey bizi enayi yerine koyup bide dalga geçer gibi kaale almamasi
Çok sinir bozucu evet ama artık olan olmuş, ondan gelecek fotoğraftan da hayır gelmez, bedava alabilirseniz ne ala. Yoksa Flashtaki fotoya para verip alalım üstüne gidip albüm çerçeveyi kendimiz yaptıralım derseniz astarı yüzünden pahalı olur. Bak ilkbahar geldi çayır çimen düğün sezonu açılmadan ucuza da gelir fotoğrafçı. İnşallah halledilir

Ben olsam o 1000 tlyi vermeyip, gidip tekrardan studyo cekimi yada dis cekim yaptirirdim baska birine.. bence vermeyin..

Haklısın insan düğün günü o telaşına yorgunluğuna emeğine acıyor ancak yapacağınız tek şey resimlerin elinde olup olmadığını kesinleştirmek.Eğer resimleri getir paranı vereceğiz dediğiniz halde sizi sallıyorsa hiç vakit kaybetmeden güzel bir yerde dış mekan çekimi yaptırın ve bir daha da muhattap olmayın o adamla

Evet canım sadece flaş açıklama atıp montajsiz haliyle 1000 TL istiyor bizden
Canim eşin gerekeni yapsin ayip ! Bizim okadar albüm montajlı duzenlemeli albumler süper + flasa atlacak orjinalleri ve montajli sekilleri. 1000 tl odeyecegiz dış cekime. Ki bu albumler 600 den basliyor. Yazik gunah ya insan azicik serefli olur en güzel en anlamli seyleri mahvetmeye nasil hak buluyor yai

Canım bende fotoğrafcıyım 3 yılda fotoğrafları teslim etmemek olacak iş değil.kuzeniniz fotografcımı yani normalde her fotoğrafçının bi kaşesi vardır popülerliğine yaptığı işlere göre o fiyatlar normal olabilir.ama en azından fotoğrafların bir kısmını düzenlemesi lazım.ben sizin yerinizde olsam gelinliğiniz duruyosa yeniden giyer durmuyosa bile beyaz bi elbise çiçek taç falan uydurup yeni bi dış çekim yaptırırım.hersey bi yana akraba olarak yaptığı ayıp
Canım benim bildiğim kadarıyla o dönem profesyonel fotografciydi bizde dahil çok düğün resmi çekmiş stüdyo yok ama durumları iyi olduğu için evini stüdyo tarzı yaptırmış şimdi ne yapıyor bilmiyorum

X