Düğün Düğün alışverişi ne zaman yapılır?

Yapılmasın.
Emin olun zaten o alınanlar kullanılacak şeyler değil.
Eş adayınızla ikiniz gidin, gündelik kullanacağınız ürünler alın yeter.
zaten çok anlamsız ya tüylü terlik varaklı aynalar falan alınıyor yazık valla.
😂😂
Evet bende öyle tüylü terlikler falan değil de yani günlük kıyafet günlük elbise abiye elbise çanta ayakkabı ve iç çamaşırı aldındığını gördüm daha çok :)

😂😂
Evet bende öyle tüylü terlikler falan değil de yani günlük kıyafet günlük elbise abiye elbise çanta ayakkabı ve iç çamaşırı aldındığını gördüm daha çok :)
İsteyen elbette yapmakta özgür.
Ama bu adetlerin amacını biliyorsunuz değil mi?
Şuan günümüzde geçerliliği yok, sırf gönlünüz olsun vs diye çıkıp 1 elbise 1 ayakkabı alın, onlar da güzelce kutulasın getirsin yeter.

Müstakbel eşinizle beraber kimsenin size eşlik etmesine gerek olmadan, birleştirdiğiniz hayatınızda kullanacağınız şeyleri alın, adı bohça olmasın yeni bir başlangıç olsun.

Yok ama şimdi her şey yeni olduğu için evde genelde yeni kıyafetlerde alınıyor yani ben çevremde hep böyle gördüm :)
Neden herşey yeni oluyor ? Annenin evinde hiç kıyafetin yokmu bu yaşına kadar ne giydinde evleniyorsun diye herşeyini yeni istiyorsun anlam veremedim ? Sanırım çıplak geziyorsun şuan yazık evleneyimde kıyafetim olsun dedin.
nişanlının ailesine allah sabır versin. Sen ne kadar açgözlü olursan hiç birşey alınmaz bu böyledir. Biraz gözün tok olsun ki karşındakininde alası gelsin yazık insanlara.

Neden herşey yeni oluyor ? Annenin evinde hiç kıyafetin yokmu bu yaşına kadar ne giydinde evleniyorsun diye herşeyini yeni istiyorsun anlam veremedim ? Sanırım çıplak geziyorsun şuan yazık evleneyimde kıyafetim olsun dedin.
nişanlının ailesine allah sabır versin. Sen ne kadar açgözlü olursan hiç birşey alınmaz bu böyledir. Biraz gözün tok olsun ki karşındakininde alası gelsin yazık insanlara.
Konuyu açtığıma pişman oldum silebilsem keşke oy :KK43: Diyorum ki çevremdekiler hep böyle yapıyor şuan benim ailemde de bende de öyle olucak diye düşünüyorlar acaba der mi karşı taraf böyle bir şey teklif eder mi yada ne zaman söyler sizde de böyle oldu mu diye sormak istedim. Açgözlü dediniz bana resmen ya yok artık. Kıyafetim var merak etmeyin sadece bu şekilde alınıyor diye demek istedim.

Konuyu açtığıma pişman oldum silebilsem keşke oy :KK43: Diyorum ki çevremdekiler hep böyle yapıyor şuan benim ailemde de bende de öyle olucak diye düşünüyorlar acaba der mi karşı taraf böyle bir şey teklif eder mi yada ne zaman söyler sizde de böyle oldu mu diye sormak istedim. Açgözlü dediniz bana resmen ya yok artık. Kıyafetim var merak etmeyin sadece bu şekilde alınıyor diye demek istedim.
biz de diyoruz ki alınıyor diye aldırmak zorunda değilsiniz.
almazlarsa ne olacak?

Ben konuyu burda kapatayım yorumlarınız için teşekkürler. Yargılanmak için değil fikir almak için açmıştım konuyu ki çok farklı yerlere gitti neyse hayırlı geceler herkese :)

Öyle saçma bir alışveriş ki o 10 sene önce nişan için yapmıştık benim alacağım iç çamaşırı cartu curtu alırken niye beraber gidiliyor ama şu yönden iyi o alışverişte insanların asıl yüzü ortaya çıkıyor cimri mi değil mi anlarsın o yüzden çık
Son cümleye katılıyorum kalıbımı basarım :KK70:

Bizim buralarda da kıyafet vs alınır. Söz nişan kıyafeti dışında. Anılarım canlandı kv zorla çıkardı alışverişe. Pek gezmeyi sevmem ilk girdiğim yerden bişey beğeniyorum gel başka yere bakalım diyo ucuz yer arıyorum demiyor da. Sonra şifon gömlek beğendim bi yerden 2 tane gösterdi kv ben birini alalım dedim yok yok ikisini de alalım dedi sonra kasaya giderken fiyatına baktı kenarda bir yere yavaşça bıraktı 1 tanesini aldı :KK70: O gün bugündür sevmem kendisini.

O değilde 2 ay sonra nasıl düğün yapacaksınız bu yasaklarla pek ihtimal vermiyorum ben.Mayıstan önce olmaz bence düğünler

Neden bir şeyler aldırma derdindesiniz?
İhtiyacınız olan şeyleri kendiniz alamıyor musunuz?
Ya da olanlarla idare edemiyor musunuz?

X